Dnes zahájí v ZŠ Dukelská školní rok 2015/16 celkem 770 žáků a 15 v přípravné třídě. Na prvním stupni je 18 tříd a 12 na druhém.

Ve školní družině bude místo osmi oddělení deset

„Družina je speciálně určená pro žáky prvních až třetích ročníků s ohledem na dojíždějící děti. Rodiče je už mohly přihlásit při zápisu," uvedla ředitelka ZŠ Dukelská Hana Procházková. Družina má i další novinku.

„Byli jsme pokusně zařazení do projektu ministerstva školství a Národního ústavu vzdělávání Hodina tělocviku navíc. Jeho cílem je vzbuzení zájmu o pohyb u dětí. Hodina tělocviku navíc bude dobrovolná pro třicet dětí z každého ročníku," vysvětlila ředitelka školy, jež musela pedagogický sbor posílit.

„Potřebovali jsme dvě učitelky do prvních tříd a na druhý stupeň také dvě posily," upřesnila Hana Procházková s dovětkem, že už od dneška mohou rodiče vybírat a přihlašovat děti do rozmanitých zájmových kroužků, které se naplno rozjedou do konce měsíce.

Přístupový most je zbouraný

Velkou viditelnou změnou je zbouraný přístupový most k hlavnímu vchodu, který byly havarijním stavu.

„Jeho demolice se uskutečnila o prázdninách. Při běžném provozu by to kvůli hluku a prachu nebylo možné," připomněla ředitelka.

Na podzim se u hlavního vchodu do ZŠ Dukelská začne s výstavbou boční bezbariérové rampy a nového schodiště.
Do jejich zprovoznění budou žáci 4. až 9. tříd do objektu vstupovat bočním vchodem u školní jídelny, do níž je přístup uličkou kolem Mateřské školy U kohoutka Sedmipírka.

První až třetí třídy, přípravka a školní družina mají přístupovou trasu od železniční tratě Mendelovou ulicí po nákladové rampě kolem vchodu do sportovní haly, přičemž u bočního vchodu pro malé školáky bude v zájmu bezpečnosti dětí působit vrátný.

Další stavební změnou v základní škole je vybudování příčky oddělující příchod do jídelny pro dospělé strávníky od dětí.