„Je to opravdu krásné dívat se na tu naši drobotinu," řekla Eva Vovsíková, jednatelka SDH. Celé odpoledne kromě diskotékové muziky muziky  zpestřovaly různé hry a soutěže.  Hřebem dětského karnevalu  byla tombola v podobě dortů, které mají v Jablonné nad Vltavou také již tradici.

„Rozzářené oči dětí, které si jdou pro vyhrávající cenu,  je odměnou těm, kteří se okolo takové akce točí.Vyhrávají snad všichni,  děti i dospělí. Na toto dětské maškarní odpoledne do Jablonné se sjíždí děti s rodiči ze široké okolí a samozřejmě i ti, kteří před lety byli dětmi a nyní přišli se svými ratolestmi.  Zamyslím-li se je to již třetí, čtvrtá  generace,která má v paměti tento dětský karneval a rádi se vždy za rok všichni vrací," konstatovala jednatelka dobrovolných hasičů.  

„Jsem zdejší, ale ty děti už ani neznám." přiznala jedna z pamětnic maškarního reje. „Věřím, že organizátoři i v příštím roce budou pokračovat v tradici  v Jablonné  a  sejdou na 58. dětském  karnevalu.  Poděkování patří sponzorům a všem občanům, kteří na tuto akci přispěli ať již finančně nebo materiálně, a podpořili SDH v této dlouho trvající tradici," doplnila návštěvnice.