Po celou dobu hudební produkce, od pátečního rána do nedělního pozdního odpoledne, působilo v areálu Táborských kasáren a jeho okolí sto padesát  policistů, včetně cizinecké policie.

„V průběhů akce zkontrolovali 616 vozidel a prolustrovali 686 osob. V blokovém řízení za přestupky vybrali 61 tisíc korun, převážně za nevyhovující technický stav vozidel a nepoužití bezpečnostních pásů, " uvedl vedoucí policista  Pavel Mareš.

Celkem 51 řidičů odjíždějících z areálu se bude zpovídat u přestupkové komise.

Čtyřicet z nich při kontrole  nadýchalo do jednoho promile alkoholu a jedenáct mělo pozitivní test na omamné a psychotropní látky.

„Dva řidiči nadýchali přes jedno promile alkoholu, čímž se dopustili trestného činu," objasnil vedoucí územního odboru PČR.

V rámci bezpečnostních  opatření byla v areálu Táborských kasáren zadržená jedna hledaná osoba, kterou si převzali policisté z útvaru, jenž pátrání  po ní vyhlašoval.

„Narušování veřejného pořádku jsme na místě řešili domluvou a případné stěžovatele na hluk  jsme odkazovali na  telefonní linku benešovské radnice,"  doplnil plukovník Pavel Mareš.

Názor čtenářky - Co přinesl víkendový hudební masakr městu a jeho obyvatelům?

Tak máme za sebou „hudební" víkend v Benešově! Chce se mi zvolat HURÁ, protože to co jsem si musela jako spořádaný občan, platící poctivě daně vytrpět, bylo i na můj vkus hodně.

Začalo to už v pátek, když jsem si vzala v práci dovolenou s tím, že si užiji příjemný letní den na koupališti Sladovka. Už cesta na Sladovku byla malým hororem, když jsem projížděla částečně uzavřenou ulicí kolem Pivovaru.

Auta se tam motala, ta co jela proti nám, se zmateně otáčela a na kruhovém objezdu u Pivovaru byl pěkný zmatek.

Když jsem konečně na Koupadla dorazila, tak mě zarazilo, že je koupaliště už hodně zaplněné. A po dalším pohledu jsem zjistila, že jsou na trávě rozeseté skupinky mladých lidí, kteří se hlučně baví bez ohledu na okolí. Vydržela jsem na koupališti do odpoledne, ale pak už jsem to vzdala, protože mladých veselých lidí přibývalo a koupalištěm se začínala linout víc a víc „vůně" kouřené trávy.

Došla jsem k závěru, že nemusím být u všeho a že si tady opravdu u knížky a koupání neodpočinu. A to jsem ještě nevěděla, co mě čeká večer.

Večer jsme poseděli s přáteli venku a chvílemi jsem měla pocit, že se mi uvnitř těla hýbou vnitřnosti, jak dunící hudba vibrovala celým městem.

Nikdo z nás nebyl nadšen, ale říkali jsme si, že snad v pozdějších hodinách bude hudba trochu ztlumena. Nebyla!

V horké letní noci, kdy každý spí s otevřenými okny, aby horkou noc přežil, se nedalo usnout natož vůbec spát! Bydlíme na sídlišti Spořilov, což je od místa konání hudebního festivalu dost daleko, ale přesto jsme měli s mužem pocit, že nám hrají „pod okny".

A kdyby i hráli, ale to co tam bylo reprodukováno má do hudby hodně daleko. A nejen z mého pohledu. Oproti loňskému hudebnímu festivalu to bylo něco naprosto příšerné!

Zkusili jsme vydržet a usnout, ale po 1 hodině ranní jsem to nevydržela a vytočila číslo Městské policie a zeptala se, co s tou příšerně hlasitou hudbou budou dělat.

Bylo mi sděleno, že jsem už asi padesátý telefonát a že se moc omlouvají, že s tím nemohou dělat nic, protože městská rada tento festival schválila a že mají dovoleno hrát do 4 hodin do rána. Pak to prý skončí.

S tímto sdělením jsme doma naštvaně uzavřeli všechna okna, našli špunty do uší a asi hodinu zkoušeli usnout, což se nám nakonec i podařilo.

Ani tu nebudu vyjadřovat, jak moc jsem ráno vstávala nevyspalá a otrávená z celého festivalu s myšlenou, že nás čeká ještě jedna noc. Když jsem vyrazila do města na nákup, tak jsem viděla skupinky po celém Benešově.

A teď se ptám.  Co tato akce přinesla městu Benešov? Co přinesla nám občanům města?

Zatím jen silniční uzávěru, která nám komplikovala život, plné ulice opilých a někdy i zfetovaných mladých lidí a hluk, který nás nenechal si o víkendu odpočinout.

A tak bych byla moc ráda, kdyby se představitelé města vyjádřili například přes média, jaký přínos to nám všem přineslo? Jako občan na tyto informace mám právo a myslím, že nejsem zdaleka jediná, kdo měl zkažený víkend a kdo by rád věděl, jaká je za to cena.                                

                                                                                                                    Dáša Vrbovcová, Benešov