„Špýchar nejvíce využívají pro spolkovou činnost dobrovolní hasiči a Rodinný klub Džbánek. K dispozici je také ostatním neziskovým organizacím v obci. Myslivcům, sportovcům, členům Svazu zdravotně postižených," nastínila Irena Šopejstalová z obecního úřadu, která má do doby ustanovení správce provoz spolkového domu na starosti.

„Spolky si nahlásí termíny, kdy by prostory potřebovaly, vyzvednou si klíče a můžou uspořádat svoji akci. Po ní provedou základní úklid, aby v sálech a místnostech nezůstal nepořádek. Definitivní úklid zajišťuje obec, která hradí veškeré provozní náklady, včetně vytápění ústředním topením s kotlem na plyn," upřesnila referentka olbramovické radnice.

Špýchar úspěšně využili ochotníci z Načeradce.

Na představení divadelního spolku Blaník dorazilo sto padesát diváků, kteří se bavili při hře Kurz efektivního rodičovství. Podle pořadatelek z Rodinného klubu Džbánek ocenili nejen atmosféru historické budovy špejcharu, ale také profesionální výkony herců a opravdovou divadelní atmosféru.

Spolkový dům si pro své vystoupení zamluvily i další divadelní společnosti. Ochotníci z Týnce i Divadelní soubor Ludvíka Němce z nedaleké Bystřice, který pod vedením Marie Neradové nyní nastudovává novou hru, s níž by chtěl v olbramovickém špejcharu vystoupit. „Spolkový dům hodláme využívat také pro vernisáže obrazů a výstavy," doplnila Irena Šopejstalová.