Do Votic přijeli sportovci ze sedmi okolních žup a především z pořádající župy Blanické. „Slet se vydařil i počasí nám přálo. Cvičenci byli spokojení nejen s podmínkami na stadionu, ale i se zázemím ve škole i školce a se stravou," konstatovala Helena Havlíková, tajemnice Sokolské župy Blanické.

Po slavnostním nástupu všech cvičenců se veřejnosti představili  rodiče a děti a mladší žactvo se skladbou Ať žijí duchové na motivy a s hudbou ze stejnojmenného filmu.

Společná skladba pro ženy a muže hýřila Kontrasty a  předškolní děti si zahrály Člověče nezlob se. Blankytný nádech přivály dorostenky a mladší ženy ve ztvárnění cvičení Nebe nad hlavou na hudbu Petra Jandy.

Rodiče a děti    ještě jednou vyběhli na trávník s Muzikantovou písničkou, starší muži si zatancovali s ženami Jen pro ten dnešní den a starší žactvo s dorostem připomenulo filmové trháky pro dospívající  s hity s příznačným názvem Dávej ber. Sobotní program pod subtropickým nebem uzavíraly mladší žákyně s Jonatánem, muži ve skladbě Chlapáci III s prvky gymnastiky a úplné finále patřilo České suitě v provedení žen.