Po dvouměsíční přípravě (přihláška, casting v pražské Michli, zkouška šatů, fotografování, nácvik chůze a choreografie) sedmička dobrovolných hasiček pilovala v neděli dopoledne pod vedením Ivy Zradičkové (Miss hasička Evropy) a Ivety Kuklové (Vicemiss hasička Evropy) z benešovského Okresního sdružení hasičů připravené nástupy, promenády i odchody.

Dívkám chůzi, která každou další zkouškou v průběhu téměř tříhodinového maratónu nabývala na ladnosti a kráse, komplikoval žalostný stav prken, v nichž na dámské podpatky číhaly díry. Při sobotním Hasičském dni na Konopišti bude ale jeviště překryté kobercem, aby se riziko případného pádu nejen účastnic soutěže krásy, ale všech účinkujících včetně moderátorů, při pestrém odpoledním programu minimalizovalo.

„Tak tohle bylo hrozné. Tři jste se točily předčasně, poslouchejte hudbu nebo si počítejte," lamentovala Iveta Kuklová, která předem s úsměvem sedmičku finalistek varovala, že ona bude při generální zkoušce tou zlou, která dívky z Benešovska, Příbramska, Kolínska i Prahy bude pérovat, dokud jejich kroky, úsměvy, gesta, otočky a postoje nebudou stoprocentní.

Před sobotním finále si dívky ještě celou choreografii dopoledne opráší a pak už je čeká česání, líčení a oblékání.

Pak nastane jejich okamžik

Po vystoupení kapely Vranovanka, zpěvačky Sabiny Ludjaniové, první části soutěže ručních stříkaček tažených koňmi a stepařské show šesti děvčat, se sedm finalistek porotě a publiku představí v hasičských uniformách. Přitom bude vyhlášená Miss hasička čtenářů Deníku 2015. Plaketa pro vítězku se už vyrábí.

V dalším programu, v němž mimo jiné vystoupí Heidi Janků, je před 16. hodinou čeká volná disciplína, jejíž náplň musí nějakým způsobem souviset s „hasičinou", ale je čistě na aktérkách, zda se budou prezentovat jako zpěvačky, tanečnice, hudebnice nebo sehrají se svými přáteli nějakou scénku. Podmínkou je vejít se do časového limitu.

Třetí vystoupení kandidátek se ponese po 17. hodině v duchu společenských událostí, neboť absolvují promenádu v šatech a současně je vyzpovídají moderátoři Iva Zradičková a Alexandr Hemala. Po uvedeném vstupu bude ukončené hlasování veřejnosti pro Miss sympatie i přidělování bodů porotou.

Slavností vyhlášení se odehraje po 18. hodině.

Finalistky Miss hasička Středočeského kraje 2015

1 – Tereza Lhotková, Sbor dobrovolných hasičů Ctiboř (Benešovsko)
2 – Eliška Budková, SDH Nový Knín (Příbramsko)
3 – Aneta Nouzovská, SDH Poříčany (Kolínsko)
4 – Aneta Karasová, SDH Kladruby (Benešovsko)
5 – Veronika Hrušková, SDH Dlouhé Pole (Benešovsko)
6 – Petra Černucká, SDH Brázdim (Praha-východ)
7 – Monika Topolová, SDH Mokrá Lhota (Benešovsko)