Velikonoční jarmárek na náměstí, který připravoval spolek Nevenia společně se sdružením YMCA už počtvrté, byl po velmi větrném týdnu v ohrožení.

Pořadatelé však měli pro spolupracující prodejce z neveklovské školy, školky a tloskovského Centra sociálních služeb v záloze náhradní prostory. Nakonec je nemuseli využít.

„Báli jsme se počasí, ale naštěstí v sobotu zrovna jako na objednávku to vyšlo a mohli jsme být venku. V bývalé restauraci Na Radnici by to přeci jen bylo co se místa týče omezené," konstatovala Andrea Pitelková ze spolku Nevenia.

Stánky na náměstí Jana Heřmana měly učitelky z mateřské školy, děti ze základní školy a místní tvůrci všech možných jarních dekorací. „Pro děti pak byl připravený program. Dílničky, kde si mohly nazdobit perníčky nebo vajíčka a minigolf či petangue s YMCA Neveklov. Tradiční soutěže o nejhezčí vajíčko se zúčastnilo dvacet exponátů," nastínila organizátorka.

O nejpůsobivějším symbolu Velikonoc hlasovali návštěvníci jarmárku.

Do soutěže o nejpůsobivěji nazdobené vajíčko přinesli soutěžící dvacet exponátů, kterým přidělovali body samotní návštěvníci.

Vyhrálo vajíčko zdobené bavlnkou od Dáši Pitelkové. Druhé místo získalo pštrosí vejce polepené korálky od Ludmily Kučerové a háčkované vajíčko, které připravila Monika Bauerová, v sobotu získalo třetí místo.

Hudebně celý jarmark doprovodila kapela Candles.

„Hrají v ní bývalí a někteří ještě současní studenti Základní školy Neveklov. I když se většina rozprchla na různé střední školy, cvičí snad každý týden. A hrají fakt pěkně. Návštěvníci jarmarku si je pochvalovali," uvedla Andrea Pitelková ze spolku Nevenia, pro nějž byla velikonoční sobota první letošní, ale zdaleka ne poslední veřejnou společenskou akcí.

„Za Kapkou štěstí nazýváme pochod, který v pátek 8. května startuje na náměstí. Jde se po okolí Neveklova a cíl je tradičně u studánky, kde stojí soška Kapky štěstí," nastínila Andrea Pitelková.

Spolek se každý rok snaží zorganizovat vedle tradičních akcí, jako je slavnostní rozsvícení vánočního stromu a benefiční koncert v kostele sv. Václava na Chvojínku, nějakou novink

„Abychom neusnuli na vavřínech. Loni to například bylo Dýňobraní. Přidružili jsme se s programem k farmářským trhům a ochutnávali různé pokrmy z dýní, děti dýně vyřezávaly a soutěžily o tu nej…," objasnila pořadatelka sobotního jarmárku.