„Vše začalo velkými přípravami, jelikož juniorky startovaly až po obědě. Děvčata se pilně připravovala a trénovala, co to dá. Jejich pódiová sestava se jim velice povedla a sestavu odešly s maximálním nasazením," popsala vedoucí mažoretek Martina Procházková vrcholné okamžiky končící sezóny.

Přesto všechno se Wild Cats nepodařilo umístit mezi pět nejlepších postupujících na mistrovství. Mezitím mladší soubory v Praze zářily.

„Lucerna byla opravdu famózním zakončením pro všechny zúčastněné," poznamenala Martina Procházková.

Při poslední soutěži končící sezóny Mini Koťata s vědomím kvality ostatních soutěžících pochodovala jak nikdy v životě.

Sáhli si na zlato

„Neuvěřitelné se stalo skutečností Benešovská Koťata Mini získala v kategorii 1. místo a tolik vytoužené zlaté medaile z prestižní soutěže. Radost Koťátek i rodičů byla obrovská a atmosféra v Lucerně daleko radostnější," nastínila Martina Procházková pocity mladších mažoretek vedených Veronikou Filipovou.

Benešovské dívky a „mažoreťák" Martin Kotouč s velkou netrpělivostí očekávali vyhlášení starší skupiny Benešovských Koťat.

„Svou sestavou a předvedením získala čtvrté místo, tedy pomyslnou bramboru. Ale v takové konkurenci a se zdravotním stavem jedné z členek, která musela během sestavy odejít, je to obrovský úspěch," podotkla vedoucí Wild Cats.

Svázala je tréma

Kamila Dozbabová a Kateřina Birošová potvrdily, že jim to spolu svědčí. I přes velkou trému získaly čtvrté místo a završily tak svou velmi úspěšnou sezónu. Všichni samozřejmě upírali své zraky na jediného mužského zástupce v soutěži.

„Martin měl velkou trému. A protože u nás v souborech se před soutěží trestá za pád hůlky 30 dřepy a musí se přinést tři jablka. Trenérka se mu zmínila, že o nic nejde, že si to když tak odřepuje a donese ty jablka. Martin šel naprosto skvěle a porotu přesvědčil, že si zaslouží kov nejcennější," pochválila Martina Procházková jediného kluka v benešovských mažoretkových souborech, k němuž se v nadcházející sezóně možná přidá další, mladší mužský následovník.

Martin Kotouč jako sólista tedy získal zlatou medaili a završil tak kompletní úspěch benešovských mažoretek v Lucerně.

Šest barevných fotografií z přehlídek mažoretek najdete ve čtvrtečním Benešovském deníku.