Jak byly vloni úspěšně vaše svěřenkyně?

Rok 2015 nemohl skončit lépe než druhým místem na MČR v twirllingu v kategorii C, které získala Kateřina Škrabánková. Svou pílí, pracovitostí a tvrdou dřinou se jí podařilo získat toto velmi cenné ocenění. Další medaili získala v Jihlavě a to stříbrnou.

Stejnou sestavou pak ohromila porotce i na MIA festivalu v Brandýse nad Labem, kde dokonce nepoznala přemožitelku a získala cenné první místo.

Sólistka v klasické mažoretce Pavla Macková nepodcenila přípravu na následující rok a svou generálku nové sestavy si zkusila už na podzim. V Brandýse získala třetí místo a v Jihlavě páté místo. Což je příslibem dobrého startu.

Mažoretky jsou typické svými skupinovými vystoupeními. Kde zaujaly publikum a porotu?

Dalším významným úspěchem je první místo Benešovských Koťat Mini, které získala v Jihlavě. Přestože tato formace začala soutěžit teprve na podzim letošního roku, se svou sestavou se líbila v Jihlavě nejvíce a dívky zaslouženě stály na nejvyšším stupni.

V dalších soutěžích v Brandýse nad Labem a v Praze získaly skvělé druhé a čtvrté místo. Navzdory tomu, že holčičky jsou nováčkem na soutěžním poli, velice se jim dařilo!

Ani Benešovská Koťata si nevedla v závěru sezóny vůbec špatně. V Brandýse obsadila třetí místo a v Jihlavě páté místo. V Praze pak získala i při velké konkurenci velice příjemné sedmé místo a tím se rozloučila s úspěšnou sezónou.

Wild Cats, soubor složený z nejstarších dívek, získal v Brandýse druhé místo, v Jihlavě třetí. Úspěšně zakončená sezóna dala konkurenci jasně najevo, že v příštím roce by dívky rády stály na stupních vítězů a je třeba se jich obávat!

Sestavy mažoretek jsou spojené s precizností provedení figur. Je v nich prostor pro odlehčení strojové přesnosti?

Úspěch spojený s velkou dávkou odvahy zaznamenali někteří rodiče mažoretek. Každý rok si na tradičním letním soustředění připraví svou sestavu. Chtějí tak pobavit nejen sebe, ale i své děti a zároveň jim tak ukázat, že jim fandí a že i oni jsou schopni podávat obdivuhodné výkony. Veřejně však nikdy nevystupovali ani nesoutěžili.

To se změnilo až při soutěži v Praze, kde svým vystoupením pobavili celé publikum i porotu. Skupina Crazy Cats, jak se pojmenovali, s choreografii Kuřátka předvedla vystoupení plné energie, odvahy a vtipu.

Právem získala první místo, neboť nikdo jiný v této kategorii pro nedostatek odvahy a píle nesoutěžil. A proto bych ráda poděkovala všem, kteří se nebáli vystoupit. Jsou to Miroslav a Martina Garajovi, Markéta Hauzarová, Lenka Jindrová, Šárka Zavřelová, Martina Čuříková, Jana Sochová, Klaudie Kukačová a Veronika Filipová.

Co vás čeká letos?

Před námi je nová sezóna a všechny skupiny se pilně připravují, aby ta letošní byla ještě úspěšnější, než ta minulá. Kromě skupin budou také soutěžit o postup na mistrovství České republiky v kategorii klasická mažoretka Pavla Macková, Martin Kotouč, Rozálie Zavřelová, Lucie Jindrová a duo Kamila Dozbabová – Kateřina Birošová.

Vážíme si všech, kteří se snaží benešovské mažoretky podpořit, posunout a pomoci jim v jejich úsilí stále se zlepšovat.