Chybět nebude ani divadlo, komentované prohlídky hradu nebo ochutnávky středověké kuchyně. Program se uskuteční v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin. V sobotu je připravený také večerní program, který začíná ve 20.30 hodin.

„Na Šelmberku se tento víkend můžete přenést o pět set let do minulosti, mezi kováře, pekaře, pivovarníky, přadleny, papírníky a řadu dalších mistrů středověkých cechů, u kterých si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet svou zručnost a um.

Těšit se můžete také na bohatý kulturní program - dobovou hudbu, tanec, šerm, kejklíře či divadlo. Chybět nebudou ani tradiční středověké hry a soutěže, vystoupení alchymisty, orientální čajovna či možnost návštěvy středověké lazebny," přibížil bohatý program Aleš Nový z pořádajícího sdružení Danar.

„I letos jsou připraveny také komentované prohlídky hradu a několik novinek. Například ukázka včelaření, včetně prohlídky dění v úlu a možnosti vyzkoušet si pohyb v oděvu středověkého včelaře, nebo ukázka vojenského ležení z období třicetileté války, " dodal pořadatel.

Návštěvníci si mohou prohlédnout také bylinnou zahradu, která v loňském roce získala titul Ukázková přírodní zahrada, ochutnat pivo z místního pivovárku nebo chléb pečený v hliněné peci.

„Návštěvníci se mohou v sobotu večer těšit na vystoupení profesionálních šermířských skupin Merlet, Maledictus a Kvartet, ohňové tance Hortus Gratiae, středověkou hudbu v podání táborské skupiny Dei gratia a na závěr tradiční koncert domácí skupiny L.T.A Rock. Večerní program bude trvat přibližně do sobotní půlnoci," doplnil Aleš Nový.

Petra Schnitzerová, o.s. Danar