„Již koncem loňského roku jsme vyslali informaci o konání soutěže a o možnostech přihlášení se. Jedná se již o třetí ročník, a proto jsme si s Ivetou Kuklovou, spoluorganizátorkou Miss hasička a mou ´pravou rukou´ řekly, že letošní Miss hasičku chceme zase posunout o kus dál a dát jí vyšší prestiž," vysvětlila ředitelka soutěže královny krásy.

Následovalo nejdůležitější. Shánění spolupracujících partnerů a kontaktů.

„Měly jsme obrovské štěstí! Přes kamarádku Ivety, Milušku Hukaufovou, vedoucí čistírny Národního divadla, jsme se spojily s MAK´S STUDIEM v Praze, které nám pro finalistky zapůjčilo luxusní společenské šaty. Majitelka salonu nás nakontaktovala na Michaelu Szkanderovou, profesionální fotografku, a Jitku Gryčovou, talentovanou vizážistku. Úpravu vlasů hasiček jsme svěřily osvědčené Květce Galamb (loni ještě Kohoutkové), která je kadeřnicí a vizážistkou z Benešova," popsala Iva Zradičková zrod letošní přehlídky. Každá ze zmíněných žen přinesla nové nápady a další možnosti vývoje soutěže.

Ne vždy vše vyjde stoprocentně

Samotnou choreografii sedm finalistek trénovalo v tanečním sále sportovního centra v Černoleské ulici. Organizátorkám dost pomohla také propagace na facebookovém profilu, která vyprovokovala spuštění fanklubů několika finalistek.

„Troufám si říci, že jsme připravené. Ale ze zkušenosti vím, že určité úpravy a improvizace scénáře nás budou provázet i během samotného finále, až do vyhlášení výsledků," podotkla ředitelka Miss hasička Středočeského kraje 2015.

„Díky výborné spolupráci s našimi partnery jsem se letos nedostala do vyloženě kritického okamžiku, kdy bych chtěla utéct. Přiznávám se ale, že se těším, až už bude po všem a já vydechnu úlevou, že vše proběhlo podle představ. Ještě víc se možná těší můj manžel, který již několik nocí usíná sám u televize, protože já píšu, přemýšlím a mailuji až do rána," svěřila se Iva Zradičková. Nicméně nastala situace, která jí dokázala sebrat chuť a energii do práce.

Veškeré úsilí je dobrovolné

„Nikdy jsme se neprezentovali jako profesionální soutěž, která by měla v zádech silné sponzory. Vše kolem Miss hasičky Středočeského kraje se odvíjí od dobrovolné práce, stejně jako většina činností u dobrovolných hasičů, ochotě a dobré vůli. Přípravám se věnujeme ve volném čase, na úkor jiných povinností, bez odměny.

Ač se snažíme o zlepšení a vyšší úroveň, stále jsme s Ivetou ´jen´ laici, kteří využívají svých zkušeností z podobných soutěží. Jsem velmi otevřená diskuzi, nápadům, názorům, snažím se poučit se z předchozích ročníků.

Mrzí mě, když pak slyším kritiku, jak by se organizátoři Miss hasičky měli zamyslet, jak to dělají špatně a podobně. Pro mě největší odměnou bude, když si holky finále užijí a budou na celou soutěž s radostí vzpomínat. To je důvod, proč dělám již třetí ročník," konstatovala spoluorganizátorka.

Role mají rozdělené na hodnou a zlou

Iva Zradičková má s Ivetou Kuklovu rozdělené role. Iveta je ta kritická. Finalistkám zdůrazňuje způsob chůze, ladnost v bocích, postavení v pózách, přesnost.

Iva je povzbuzující. Snaží se dívky uklidnit, podpořit a provést celým finálovým dnem. Doporučuje hlavně přirozené chování a úsměv, na kterém to všechno stojí, a za který se dá leccos schovat. Například nejistota v chůzi, zvrtnutí nohy a podobně. V sobotu budou opět, tak jako poprvé před dvěma lety, volit svou Miss sympatie diváci přímo v amfiteátru.

„Velmi se to líbilo, proto jsme se rozhodli zařadit volbu publika i letos. U hasičského stánků si může každý zakoupit libovolný počet hlasovacích lístků a vhodit je do sklenice finalistce, které chce svůj hlas dát," připomněla ředitelka soutěže krásy.

O hlavní vítězce a dvou Vicemiss hasička bude rozhodovat hodnocení poroty složené z představitelů hasičů, zástupců partnerských společností i sponzorů. Dívky se jim předvedou ve třech disciplínách.

Promenádě v hasičské uniformě, ve volné disciplíně s hasičskou tematikou a v promenádě ve společenských šatech spojené s rozhovorem s moderátory. Porotci obdrží na jednotlivé disciplíny hlasovací archy, kde každé dívce udělí známku.

Jedničku dostane ta nejlepší, sedmičku ta, která je zaujala nejméně.

Po každé disciplíně se hlasy od všech porotců sečtou a dívky s nejnižším počtem „bodů" se umístí jako Miss, 1.Vicemiss a 2.Vicemiss.Vítězky se mohou těšit na korunku, šerpu a kytici.

Miss hasičce Středočeského kraje 2015 předá korunku vítězka ročníku 2013, Martina Papíková.

„Ceny jsou ještě v jednání s partnery soutěže a se sponzory. Chceme věnovat drobnost také každé z finalistek. Nicméně věřím, že pro hasičky je již dostatečnou odměnou samotná účast na přípravách a na finále soutěže. Většina zažila například profesionální focení a nácvik choreografie poprvé. Sama za sebe můžu říci, že každé setkání s nimi mě moc bavilo a mám obrovskou radost, jak velký kus práce na sobě každá z dívek udělala!" upřesnila tvůrkyně sobotního programu volby nejkrásnější hasičky ze středních Čech na Konopišti.