VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Finalistka Miss Hasička Aneta Nouzovská z Poříčan si přípravu užívá

Benešov – Aneta Nouzovská, dobrovolná hasička z Poříčan na Kolínsku, si přípravu na finále Miss hasička Středočeského kraje 2015 na Konopišti s úsměvem užívá. A i kdyby by prý na ní žádný titul při vyhlašování na pódiu amfiteátru v zámeckém parku v sobotu 23. května nezbyl, což je při mohutné podpoře Podlipanské hasičské ligy sdružující dobrovolné sbory v Polabí málo pravděpodobné, zlobit se nebude.

30.4.2015
SDÍLEJ:

Aneta Nouzovská, dobrovolná hasička z Poříčan na Kolínsku, si přípravu na finále Miss hasička Středočeského kraje 2015 na Konopišti s úsměvem užívá. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„I kdybych se neumístila tak doufám, že my finalistky si budeme soustředění na nácvik choreografie, generálku i hasičský den na Konopišti společně užívat," svěřila se dvaadvacetiletá Aneta Nouzovská, která působí v domovském Sboru dobrovolných hasičů Poříčany devátým rokem.

Co pro Vás hasičská činnost znamená?

Vnímám hasičinu jako aktivní doplněk k zaměstnání. Někdo chodí do posilovny, na fotbal, já se aktivně věnuji hasičskému sportu.

Při castingu, který Vás katapultoval do finále, jste zmiňovala, že vedete mladé hasiče?

Už déle než tři roky mám děti (přípravka, mladší i starší) ve věku od 3 do 15 let na starosti. Absolvovala jsem kurz a udělala osvědčení vedoucího mládeže. Dětí máme relativně hojný počet. Zhruba kolem pětadvaceti a jezdíme s nimi na závody.

Přes dva tucty malých hasičů zvládáte sama?

Mám k sobě tři, čtyři lidi. Kamarádka Iveta mi chodí pomáhat na každý trénink nebo schůzku. A kluci, když mají po práci, nám pomáhají s technickými věcmi. Připravují hadice, překážky, požární stříkačku.

Účastníte se celoroční hry dětí a mládeže Plamen?

Máme zatím děti malé. Těch ve starší kategorii je malinko a do soutěží už ani nechtějí. S těmi mladšími z první až třetí třídy už je čas začít pracovat. Učit je značky, uzly. Potřebovali jsme, aby si alespoň dokázaly zavázat tkaničky a uměly číst i psát. Aby ta příprava už byla o něčem. Tak uvidíme, jak to půjde a do Plamenu bychom chtěli naskočit od září.

Hra Plamen je vzhledem k počtu disciplín dost náročná. Máte se kam jet podívat poučit?

Přímo v sousedním Klučově je aktivní a úspěšný dobrovolný sbor, který má mladé hasiče. Ti jezdí díky dobrým výkonům i na krajská kola, kde jsou úspěšní. A pár lidí od nás běhalo za jejich dorost, který se také dostal do krajského kola.

Výběru do soutěže krásy jste se účastnila poprvé?

Na castingu jsem byla poprvé. Nikdy jsem neměl možnost, příležitost nebo spíše odvahu se do podobné soutěže přihlásit. Vyhecoval mě a snažil se do soutěže Miss hasička navést poříčanský sbor i sbory z okolí, především z Českého Brodu, které se účastní Podlipanské ligy (pozn.red: soutěž v požárním útoku) už v předchozím ročníku.

Přihlášení jsem oddalovala. Přemlouvali mě, tlačili. Dokonce mě hecovali, že se o něco vsadíme, když toho půjdu. Že by se postarali o všechno okolo. Odměna zatím vyřčená nebyla. Nakonec mě rozhoupal můj přítel, ať to zkusím. Řekl: „Jdi do toho, nemáš co ztratit." Tak jsem nakonec přihlášku posílala na poslední chvíli, den před jejich uzávěrkou.

S jakými pocity jste vyrážela na casting?

Jela jsem spíše se zvědavostí a nevěděla, jak probíhá. Jestli jdeme před komisi jednotlivě nebo na skupinový pohovor. Jestli po nás budou chtít kromě chůze v podpatcích nějaké předvedení mluveného projevu. I když jsem byla lehce nervózní, protože na mě koukala spousta neznámých lidí, jak stojíte a mluvíte o tom, co vše děláte ve sboru, byl pohovor v pohodě. Nepadla žádná nepříjemná otázka „na tělo."

Věděli ostatní, že jste na castingu a jak přijali postup do finále Miss hasička středních Čech?

Okolí nevědělo, že jsem přihlášená, pořád mě přemlouvali. Já sboru oznámila účast na castingu a postup do finále až po emailové zprávě, že jsem vybraná mezi šest finalistek. Podlipanská liga slibuje na Konopišti podporu v hojném počtu. Mám slíbené z Českého Brodu, že pojede „Andulka", historické požární vozidlo.

Už máte představu, co na jevišti předvedete při volné disciplíně?

Už tuším. Máme ve sboru takovou užší skupinku členů, která se stará o překvapení na hasičských plesech. Tím pádem mi slíbili, že pomohou a asi pět lidí pomůže se scénkou při vystoupení.

Před v sobotu před týdnem jste finalistky Miss hasička absolvovaly profi fotografování. Jaké to bylo?

Příjemné. Bylo o nás pečováno od začátku do konce. Připravená vizážistka nalíčila, upravila vlasy. Holky pomohly do šatů. Pózovala jsem poprvé pro reprezentační fotky ve společenských šatech, takže pózy byly trochu krkolomnější, nepřirozené. Ale užily jsme si to, všem to hrozně slušelo.

Vedete Mladé hasiče, sama aktivně sportujete. Na jaké pozici?

Běhám od 12 let, přes dorost a nyní za ženy. Při požárním útoku dělám proudařku nebo strojnici. Mašinu nemám problém obsloužit sama a připravit jí na závod. Jediné, k čemu kluky potřebuji, aby mi požární stříkačku přehodili na základnu, jinak jsou tam zbyteční.

Při požárním útoku s muži jí říkají Richarde

Požární útok jsem i párkrát s nimi běžela jako strojník, když ten jejich chyběl. Běžela jsem jako žena, ale říkali mi Richarde.

Tak to se ve sboru skutečně nenudíte.

Můj hasičský život je relativně bohatý. V Podlipanské lize působím ještě jako pokladní, takže opět kousek toho papírování, jako v zaměstnání personalistky v Auto Esa. Ve sboru se podílím na organizaci hasičských plesů, pořádání soutěží, dětských dnů na fotbalovém hřišti. K tomu heloweeny, mikulášské. Sbor dobrovolných hasičů není jen o hasičině, ale společenském životě v Poříčanech.

Snažíme se aktivně zapojovat do dění. Už od ledna připravujeme na sobotu 9. května Staročeské máje, abychom zvládli nácvik české a moravské besedy, s nimiž budeme obcházet obec.

Ale to není všechno?

S hasiči z Kolína chodíme pravidelně darovat krev. Vloni jsme dobrovolně pomáhali v organizačním štábu mistrovství republiky v požárním sportu.

Autor: Ladislav Jerie

Nahravá se anketa
30.4.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 500 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách vedoucí prodejny maso- uzeniny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Vlašim, Požadujeme min. vyučení, zkušenosti s vedením kolektivu výhodou, příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, potravinářský průkaz, základní znalost PC. Náplň práce - vedení kolektivu prodejny, vedení administrativy prodejny, objednávání zboží, odpovědnost za chod prodejny. Příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením firmy. Stravenky, bonusy. První kontakt e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Zeman maso - uzeniny, a.s. - vlašim, Havlíčkova, č.p. 1795, 258 01 Vlašim. Informace: Kateřina Housková, +420 703 478 182.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 6 100 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři údržbář, zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 6100 kč, mzda max. 11000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Vrchotovy Janovice, Místo výhradně pro OZP - opravy a drobné úpravy, přípravné práce pro chod obchodu a jiné práce dle potřeby zaměstnavatele,životopis zasílejte na uvedený email. Telefonické informace 8,30-15,00. Pracoviště: Vltawia s.r.o.,, 257 53 Vrchotovy Janovice. Informace: Mgr. O. Tawil, +420 608 144 669.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 18 500 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Čerčany, Pracovní doba: krátký/dlouhý týden 6:00-18:00 (včetně so-ne a svátků), Požadujeme: čistý trestní rejstřík, samostatnost, pracovitost, pečlivost, základní pc dovednosti, důslednost., Osobní ohodnocení, čtvrtletní odměny, příplatky za soboty, neděle, svátky, 25 dní dovolené , Kontaktovat 7-16 hodin.. Pracoviště: Tři, o.p.s., Sokolská, č.p. 584, 257 22 Čerčany. Informace: Jan Kostka, +420 731 604 239.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotničtí asistenti, praktické 23 000 Kč

Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Praktická sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Nabízíme:adekvátní finanční ohodnocení,náborový příspěvek, příspěvek na bydlení po dobu 2 let při plném úvazku,možnost zajištění ubytování s příspěvkem na bydlení, podporu vzdělávání, týden dovolené navíc, sick days, podnikové stravování, příspěvek na penzijní připojištění po odprac. 1 roce, podporu vzdělávání, další benefity. Absolventům dále poskytujeme:pracovní poměr na dobu neurčitou, úhradu školného při kombinovaném studiu, stipendium na státní vysoké škole při stanoveném prospěchu. Pracoviště: Nemocnice rudolfa a stefanie benešov, a.s., nemocnice středočeského kraje, Máchova, č.p. 400, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Petra Zbořilová, +420 317 756 554.


Ilustrační fotografie.

Nový profil zlepšuje kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách

Příměstský tábor, ilustrační foto.

KRÁTCE: relaxace ve Voticích, příměstský tábor či Alenka na Konopišti

Šachový tábor praskal ve švech

Benešov – 99 dětí, praktikantů a vedoucích se zúčastnilo šachového tábora, který od 4. do 11. srpna pořádala Šachová škola STAMAT v Růžené u Milevska. Už poněkolikáté v řadě padl rekord v počtu účastníků, který se už pomalu dostává na hranici zvládnutelnosti. Pořadatelé přesto organizaci tábora opět zvládli a celý týden proběhl v příjemné atmosféře.

Kraj chce části klientů H-Systemu přispět na to, aby se mohli soudit

Střední Čechy – První konkrétní pomoc za uplynulých 20 let. Tak Ivan Král z družstva Svatopluk, sdružujícího část klientů zkrachované stavební společnosti H-System včetně rodin žijících v Horoměřicích (bydlí tam v domech, které mají podle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR opustit, aby je konkursní správce mohl prodat v dražbě a peníze použít k uspokojení části pohledávek všech věřitelů) komentoval závěry úterní schůzky představitelů stranických klubů ve středočeském krajském zastupitelstvu.

Kontrolu krajských zakázek odstartoval příval anonymů

Střední Čechy – Ceny jsou vysoké a zakázky cinknuté. Tak zní upozornění, které na středočeském hejtmanství odstartovalo interní audit. V úterý o tom informovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Rady do zahrady: pivoňky, maliníky, Althanova renklóda

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT