VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Finalistka Miss Hasička Aneta Nouzovská z Poříčan si přípravu užívá

Benešov – Aneta Nouzovská, dobrovolná hasička z Poříčan na Kolínsku, si přípravu na finále Miss hasička Středočeského kraje 2015 na Konopišti s úsměvem užívá. A i kdyby by prý na ní žádný titul při vyhlašování na pódiu amfiteátru v zámeckém parku v sobotu 23. května nezbyl, což je při mohutné podpoře Podlipanské hasičské ligy sdružující dobrovolné sbory v Polabí málo pravděpodobné, zlobit se nebude.

30.4.2015
SDÍLEJ:

Aneta Nouzovská, dobrovolná hasička z Poříčan na Kolínsku, si přípravu na finále Miss hasička Středočeského kraje 2015 na Konopišti s úsměvem užívá. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„I kdybych se neumístila tak doufám, že my finalistky si budeme soustředění na nácvik choreografie, generálku i hasičský den na Konopišti společně užívat," svěřila se dvaadvacetiletá Aneta Nouzovská, která působí v domovském Sboru dobrovolných hasičů Poříčany devátým rokem.

Co pro Vás hasičská činnost znamená?

Vnímám hasičinu jako aktivní doplněk k zaměstnání. Někdo chodí do posilovny, na fotbal, já se aktivně věnuji hasičskému sportu.

Při castingu, který Vás katapultoval do finále, jste zmiňovala, že vedete mladé hasiče?

Už déle než tři roky mám děti (přípravka, mladší i starší) ve věku od 3 do 15 let na starosti. Absolvovala jsem kurz a udělala osvědčení vedoucího mládeže. Dětí máme relativně hojný počet. Zhruba kolem pětadvaceti a jezdíme s nimi na závody.

Přes dva tucty malých hasičů zvládáte sama?

Mám k sobě tři, čtyři lidi. Kamarádka Iveta mi chodí pomáhat na každý trénink nebo schůzku. A kluci, když mají po práci, nám pomáhají s technickými věcmi. Připravují hadice, překážky, požární stříkačku.

Účastníte se celoroční hry dětí a mládeže Plamen?

Máme zatím děti malé. Těch ve starší kategorii je malinko a do soutěží už ani nechtějí. S těmi mladšími z první až třetí třídy už je čas začít pracovat. Učit je značky, uzly. Potřebovali jsme, aby si alespoň dokázaly zavázat tkaničky a uměly číst i psát. Aby ta příprava už byla o něčem. Tak uvidíme, jak to půjde a do Plamenu bychom chtěli naskočit od září.

Hra Plamen je vzhledem k počtu disciplín dost náročná. Máte se kam jet podívat poučit?

Přímo v sousedním Klučově je aktivní a úspěšný dobrovolný sbor, který má mladé hasiče. Ti jezdí díky dobrým výkonům i na krajská kola, kde jsou úspěšní. A pár lidí od nás běhalo za jejich dorost, který se také dostal do krajského kola.

Výběru do soutěže krásy jste se účastnila poprvé?

Na castingu jsem byla poprvé. Nikdy jsem neměl možnost, příležitost nebo spíše odvahu se do podobné soutěže přihlásit. Vyhecoval mě a snažil se do soutěže Miss hasička navést poříčanský sbor i sbory z okolí, především z Českého Brodu, které se účastní Podlipanské ligy (pozn.red: soutěž v požárním útoku) už v předchozím ročníku.

Přihlášení jsem oddalovala. Přemlouvali mě, tlačili. Dokonce mě hecovali, že se o něco vsadíme, když toho půjdu. Že by se postarali o všechno okolo. Odměna zatím vyřčená nebyla. Nakonec mě rozhoupal můj přítel, ať to zkusím. Řekl: „Jdi do toho, nemáš co ztratit." Tak jsem nakonec přihlášku posílala na poslední chvíli, den před jejich uzávěrkou.

S jakými pocity jste vyrážela na casting?

Jela jsem spíše se zvědavostí a nevěděla, jak probíhá. Jestli jdeme před komisi jednotlivě nebo na skupinový pohovor. Jestli po nás budou chtít kromě chůze v podpatcích nějaké předvedení mluveného projevu. I když jsem byla lehce nervózní, protože na mě koukala spousta neznámých lidí, jak stojíte a mluvíte o tom, co vše děláte ve sboru, byl pohovor v pohodě. Nepadla žádná nepříjemná otázka „na tělo."

Věděli ostatní, že jste na castingu a jak přijali postup do finále Miss hasička středních Čech?

Okolí nevědělo, že jsem přihlášená, pořád mě přemlouvali. Já sboru oznámila účast na castingu a postup do finále až po emailové zprávě, že jsem vybraná mezi šest finalistek. Podlipanská liga slibuje na Konopišti podporu v hojném počtu. Mám slíbené z Českého Brodu, že pojede „Andulka", historické požární vozidlo.

Už máte představu, co na jevišti předvedete při volné disciplíně?

Už tuším. Máme ve sboru takovou užší skupinku členů, která se stará o překvapení na hasičských plesech. Tím pádem mi slíbili, že pomohou a asi pět lidí pomůže se scénkou při vystoupení.

Před v sobotu před týdnem jste finalistky Miss hasička absolvovaly profi fotografování. Jaké to bylo?

Příjemné. Bylo o nás pečováno od začátku do konce. Připravená vizážistka nalíčila, upravila vlasy. Holky pomohly do šatů. Pózovala jsem poprvé pro reprezentační fotky ve společenských šatech, takže pózy byly trochu krkolomnější, nepřirozené. Ale užily jsme si to, všem to hrozně slušelo.

Vedete Mladé hasiče, sama aktivně sportujete. Na jaké pozici?

Běhám od 12 let, přes dorost a nyní za ženy. Při požárním útoku dělám proudařku nebo strojnici. Mašinu nemám problém obsloužit sama a připravit jí na závod. Jediné, k čemu kluky potřebuji, aby mi požární stříkačku přehodili na základnu, jinak jsou tam zbyteční.

Při požárním útoku s muži jí říkají Richarde

Požární útok jsem i párkrát s nimi běžela jako strojník, když ten jejich chyběl. Běžela jsem jako žena, ale říkali mi Richarde.

Tak to se ve sboru skutečně nenudíte.

Můj hasičský život je relativně bohatý. V Podlipanské lize působím ještě jako pokladní, takže opět kousek toho papírování, jako v zaměstnání personalistky v Auto Esa. Ve sboru se podílím na organizaci hasičských plesů, pořádání soutěží, dětských dnů na fotbalovém hřišti. K tomu heloweeny, mikulášské. Sbor dobrovolných hasičů není jen o hasičině, ale společenském životě v Poříčanech.

Snažíme se aktivně zapojovat do dění. Už od ledna připravujeme na sobotu 9. května Staročeské máje, abychom zvládli nácvik české a moravské besedy, s nimiž budeme obcházet obec.

Ale to není všechno?

S hasiči z Kolína chodíme pravidelně darovat krev. Vloni jsme dobrovolně pomáhali v organizačním štábu mistrovství republiky v požárním sportu.

Autor: Ladislav Jerie

Nahravá se anketa
30.4.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Kultura a sport - Vedoucí provozu sportovních zařízení vedoucí 25 000 Kč Vedoucí provozu sportovních zařízení vedoucí sportovního areálu a ubytovny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Poříčí nad Sázavou. Pracoviště: Sportovní klub posázavan poříčí nad sázavou z.s.,,,, Sportovní, č.p. 283, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Petr Lacina, +420 603 418 421. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 28 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního automobilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme ŘP sk. C, profesní průkaz, karta řidiče. Soboty, neděle volné. Doprava v okreseBenešov. Parkování v místě bydliště. První kontakt telefonicky.. Pracoviště: Páša ladislav-001, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Hana Pášová, +420 605 296 028,777 618 998. Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 500 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny maso uzeniny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Vlašim, minimálně vyučení, samostatnost, flexibilita, zkušenost s vedením kolektivu, potravinářský průkaz, základní znalost na PC. Nabízíme-dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti,možnost profesního růstu ,vstupní zaškolení,nevyučené v oboru zaučíme, přátelský kolektiv,nástup možný ihned. Náplň práce - vedení kolektivu, administrativa prodejny, objednávání zboží, odpovědnost za chod prodejny, příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením firmy. Stravenky 70 Kč, bonusy. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Zeman maso - uzeniny, a.s., vlašim, Havlíčkova, č.p. 1795, 258 01 Vlašim. Informace: Dana Kasíková, +420 606 061 328. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 20 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidiči sk. B - doručovatel. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Praha ,Modletice u Prahy, hledáme zájemce z blízkého okolí, rozvoz a svoz balíkových zásilek, čistý rejstřík trestů, dobrý zdravotní stav, n, pište na email nebo volejte na tel. č. 604 208 738. Pracoviště: Jiří koukol, K Líšnu, č.p. 117, 257 51 Bystřice u Benešova. Informace: Jiří Koukol, +420 604 208 738.

Středočeští záchranáři mají dvě novinky, které jim pomáhají v péči o pacienty.
14

Středočeští záchranáři mají dvě novinky, které jim pomáhají v péči o pacienty

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Kvůli stavbě výjezdu z areálu upraví provoz na hlavní silnici

Dopravu komplikoval první sněhový poprašek

Chlístov /FOTOGALERIE/ - Nehody několika osobních aut zkomplikovaly cestování po silnici mezi Benešovem a Týncem nad Sázavou. V klesání od obce Chlístov ke křižovatce na Racek řidiče zaskočil před osmou hodinou ranní první sněhový poprašek této zimy.

Staveniště na silnicích: hned s odchodem zimy

Střední Čechy - Těšit, ale i děsit se mohou středočeští řidiči. Spíše tedy v obráceném pořadí: nejdříve očistec, pak přijde úleva. Kraj chystá v masovém měřítku opravy komunikací. V příštích dvou letech by se mělo jednat o stovky silničních úseků a desítky mostů.

Týden obřích slev začíná. Nenechte se však napálit

Předvánoční nákupní horečka startuje. Prvním „výkopem“ jsou slevové akce spojené s tzv. Černým pátkem. Neřiďte se procenty, ale výslednou cenou, radí odborníci.

Vlajka z tisíců klíčů a poslední služba šedesátileté tramvaje: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. listopadu 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT