Přesto se čtyřiadvacetiletá administrativní pracovnice pražské prodejny aut představila divákům v přírodním divadle zámeckého parku v nejlepším světle. Zejména při vyhlašování celkových výsledků.

Stala se po opakovaném hlasování poroty (po prvním měla shodný počet bodů s 1. Vicemiss Eliškou Budkovou z Nového Knína na Dobříšsku) druhou Vicemiss.

Titul svoji členky oslavil dobrovolný hasičský sbor ze Ctiboře hned. Večer po skončení Hasičského dne na Konopišti. Terezu Lhotkovou čekalo velké poděkování i tanečky s hasiči.

Co pro ní bylo ve finále Miss hasička nejtěžší?

„Nerada jsem středem pozornosti. Tudíž pro mne byl už velký úspěch to, že jsem vešla na pódium a všechny oči směřovaly jen na mě. Ale velice jsem si ten den užila a jsem velmi ráda, že jsem tam mohla být a dostala tu možnost," svěřila se letošní 2. Vicemiss, která měla neklidný pocit z volné disciplíny.

Na ní si připravila scénku s náznakem hašení požáru, včetně kouřové clony, a záchrany malé slečny. „Volné disciplíny jsem se obávala nejvíce. Přeci jenom práce s dětmi není tak jednoduchá. Ale moje malá velká pomocnice byla úplně úžasná a tímto bych jí chtěla moc poděkovat," upřesnila ctibořská hasička, která je členkou sboru šest let.

Postup Terezy 
do finále tutlaly

Do přípravy Miss hasička vstoupila Tereza Lhotková jako náhradnice, která by měla v případě potřeby kdykoliv zaskočit za některou ze šesti finalistek, pokud by je postihla indispozice nebo účast vzdaly. Tak jako se to přihodilo při minulém ročníku před dvěma roky, kdy jedna dívka z Příbramska účast vzdala při nácviku choreografie a druhá, rovněž z Příbramska, týden před Hasičským dnem 2013 při generálce na pódiu.

Zlom pro letošní hasičskou druhou Vicemiss nastal právě při nácviku choreografie v Benešově. Netušila, že jí v neděli 10. května čeká velmi příjemné překvapení. Organizátorky chtěly novinku sdělit všem dívkám najednou, proto i Benešovský deník rozhodnutí organizačního týmu držel do poslední chvíle pod pokličkou.

„Iveta Kuklová s Ivetou Zradičkovou mi oznámily, že se stávám sedmou finalistkou. Byla jsem velmi zaskočená a mile potěšená. Tajemství mého úspěchu asi bylo ve focení v ateliéru, kde jsem udělala na všechny velký dojem. Nebylo to totiž mé první focení, a proto jsem asi neměla trému a velice si to užívala," přiznala Tereza Lhotková, které má obdržené symboly ze soutěže královen krásy vystavené doma.

Korunku a šerpu 2.Vicemiss si vystaví

„Hned jsem věděla přesné místo, kde si svou korunku a šerpu vystavím. Abych ji měla každý den na očích a připomínala mi můj velký úspěch, vybrala jsem jí místo na poličce přímo nad televizí. Tudíž každý, kdo ke mě přijde, ví, jaký velký úspěch jsem měla," nastínila a zároveň prozradila, co obsahovaly tašky s logem Miss hasička Středočeského kraje 2015.

„Velké tašky ukrývaly sadu na líčení, fén, žehličku na vlasy, broušené sklo, dárkový poukaz na víkend v autokempu a hřeben na vlasy. Velice mě tyto dary potěšily. I když pro mne byl asi největším darem celý ten den. Všichni byli moc milý a starali se o nás jako o princezny," pochvalovala si Tereza Lhotková, která po vystoupení na jevišti amfiteátru u zámku Konopiště nemá o nabídky na „jednu noc" i na „celý život" nouzi.

„Nabídek padlo mnoho. Chtěla bych ovšem prostřednictvím Deníku poděkovat jednomu kamarádovi, který i přes nepříznivé počasí celý den seděl v publiku a fandil mi. Děkuji moc Kamčo!" uzavřela 2. Vicemiss vzpomínku na Hasičský den, i když zatím netuší, jak zkušenosti z náročné přípravy i samotných vystoupení, včetně promenád, zúročí.

„Ráda bych se zbavila své velké trémy a možná někdy fotila třeba pro nějaký salon. Mám totiž velice ráda společenské šaty," zasnila se Tereza Lhotková.

Perlička z Miss

Při dubnovém castingu, když se zavřely za poslední účastnicí dveře, se komise dohadovala, které z nich postupují zcela určitě a které ne. U několika jmen vypukl lítý boj. Mezi nimi i u Terezy Lhotkové. Padaly argumenty pro i proti.

„Jen abyste se nedivili, až Miss vyhraje," zavěštil si v zasedací místnosti pražského hotelu Florian Aleš Znamenáček, tehdejší náměstek starosty benešovského Okresního sdružení hasičů.