Povídka se stejně jako předchozí nesla v detektivním žánru a vyprávěla o vraždě kyanidem draselným. Případ vyšetřuje šéfinspektor Herison, kterému se nakonec vrah osobně přizná.

Celý děj Davidovy povídky byl velice zajímavý a hlavně napínavý. Všem účastníkům se povídka velmi líbila.

Jak ses dostal ke psaní?

Ke psaní jsem se dostal náhodou. Dozvěděl jsem se, že Společnost Agathy Christie vyhlašuje další ročník povídkové soutěže a chtěl jsem se také zapojit. Sedl jsem k počítači a začal psát a už mě to nepustilo. Dá se říci, že ke psaní jsem se dostal úplně náhodou.

Která z tvých povídek ti zatím dala nejvíce zabrat?

Tak to ani přemýšlet nemusím, byla to povídka Svatba, kterou jsem psal v říjnu předchozího roku. Je hodně komplikovaná. V povídce se řeší hned tři záhady a vše nakonec propojit do jednoho závěru bylo opravdu složité. Povídka má dvacet stránek, je hodně propracovaná.

Pocítil si od začátku psaní do teď nějakou změnu nebo vše zůstalo při starém?

Změna jistě nastala, protože když srovnám moji první povídku a to, co napíšu teď, je to velký rozdíl. Už vím, jak ve všem ,,chodit", vím, na co si mám dávat pozor a co zdokonalovat. Takže ano, změna proběhla a stále probíhá.

Co si myslí tví spolužáci o tom že píšeš povídky?

Většinou mě podporují a moje povídky čtou, za co jsem rád, některé to třeba ani nezajímá, ale žádné negativní reakce jsem nezaznamenal.

Pomáhá ti někdo s tvorbou povídek nebo to děláš úplně samostatně?

S tvorbou mi pomáhá, taková skupinka lidí. Je to Helena Šťastná, která mi pomáhá s logickou stránkou povídky a radí mi, když nevím, co dále vymýšlet. Dále je to jedinečná Kamila Stolařová, která mé povídky opravuje ze stránky gramatické a dále je to moje máma Martina, která povídky vždy čte a hodnotí je. Takže nejsem na to sám.

Budeš o prázdninách také psát či dáš přednost něčemu jinému?

O prázdninách budu rozhodně psát, protože budu mít hodně času, chci dopsat dvě povídky, které chci na podzim v knihovně číst, ale kromě psaní povídek se budu věnovat také čtení a užívat si odpočinek.

Dočkáme se v dohledné době nějaké další povídky?

Určitě ano, přes léto budou povídky vycházet v Benešovském deníku a na podzim bude jistě další čtení v knihovně, kromě toho, můžete sledovat i můj blog, kde průběžně dávám informace o povídkách, ale i o knížkách.

Jevgenij Pavlov