Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzorní ničemové: Vlak řídil opilý Cikán

Benešovsko - Protože i vražda je promlčená po 25 letech, lze zveřejnit část deníku jednoho ze Vzorných ničemů. Pro příbuzné a potomky je nezbytné konstatovat, že vše je pravda. Jen postavy i jména jsou pozměněná. Zároveň zasáhla i autocenzura. Autor: Martin Rubeš

25.12.2011
SDÍLEJ:

Vzorní ničemové. Samopal nabitý ostrými drželi v ruce 4x za 2 roky. Možná.Foto: ČSLA, VÚ1104 Holomóc

Jedním ze soukolí novodobých pétépáků byla v 80. letech dopravní četa železničního vojska, která sloužila jižně od Prahy

„Co to táhneš v tý bedně? To nemáš po ruce žádnýho mladýho, že se tím sám vláčíš po buzeráku?“ podivil se dlouho po večerce mazák Mif, dispečer čety, když spatřil strojvedoucího Březinu s kartonem čehosi na ramenou.

„Ještě mi vynadej. Táhnu exportního Kozla. Dvanáctku!“ pochlubil se Březina a všem začal z kartonové krabice nabízet lahvové pivo. V té chvíli si osazenstvo stanu, v němž dopravní četa přespávala, uvědomilo, že se strojvedoucímu notně motá jazyk. Od brány vojenského lágru se ploužily další postavy.

Do stanu vpadnul jako čertík Bertík další notně rozjásaný a pomuchlaný voják. „Ty vole, já ji mám,“ hodil s sebou v kanadách na kavalec příchozí a od nejbližšího mladého si vyžádal cigaretu. „Mohli jsme vypít, kolik jsme chtěli,“ konstatoval blaženě.

Když dorazili zbývající členi zdecimovaného minidružstva, dozvěděli se ostatní, kde se mazáci, mající dopravit se dvěmï lokomotivami ze Strančic do Prahy soupravu s vytrhanými kolejemi, tak zřídili.

Na mašinku tahající pravidelně vagóny na vlečku do Velkopopovického pivovaru zbyla ten den velká porce. Tak nádražáci požádali o výpomoc vojenskou lokomotivu. Dopraváci, v civilu vesměs železničáři, si nenechali exkurzi ke zdroji ujít.

Kromě chlemtání přímo v pivovaru, dostali chudáčci vojáčci od zaměstnanců na cestu dva kartony s lahvovými pivy. Jeden stihli zlikvidovat ještě při jízdě ze Strančic do Hostivaře.

„Tak to do Libně dotáhnete zejtra ráno,“ konstatoval pobaveně Mif a zalez do spacáku. „Na co? Vždyť to tam teď veze Cikán,“ oponoval Březina.

Mif zpozorněl a uvědomil si, že se dopraváci z večerního přetahu kolejových polí nevrátili všichni. „S kým tam Cikán vlastně je na mašině?“ zeptal se nedůvěřivě.

„No sám. Vono mu to docela šlo. Vždyť jel už ze Strančic. Tak jsme tady vyskočili. Na postrku má mladýho, ten to na montážku zatáhne,“ uklidňoval brunátnějícího dispečera Březina.

„Von cikán moc nepil. Měl jich jenom asi osm,“ obhajoval strojvedoucí fakt, že noční Prahou právě projíždí 300 tunový vlak řízený snědým posunovačem Cikánem, který byl schopný po půl roce pobytu v Praze zabloudit i na Václaváku.


25.12.2011
SDÍLEJ:
V rámci oslav vlašimské Farní charity vystoupil ve Vlašimi Spirituál Kvintet.
18

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Ilustrační foto

S Deníkem za zábavou. Kam vyrazíte?

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení