VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzorní ničemové: Vlak řídil opilý Cikán

Benešovsko - Protože i vražda je promlčená po 25 letech, lze zveřejnit část deníku jednoho ze Vzorných ničemů. Pro příbuzné a potomky je nezbytné konstatovat, že vše je pravda. Jen postavy i jména jsou pozměněná. Zároveň zasáhla i autocenzura. Autor: Martin Rubeš

25.12.2011
SDÍLEJ:

Vzorní ničemové. Samopal nabitý ostrými drželi v ruce 4x za 2 roky. Možná.Foto: ČSLA, VÚ1104 Holomóc

Jedním ze soukolí novodobých pétépáků byla v 80. letech dopravní četa železničního vojska, která sloužila jižně od Prahy

„Co to táhneš v tý bedně? To nemáš po ruce žádnýho mladýho, že se tím sám vláčíš po buzeráku?“ podivil se dlouho po večerce mazák Mif, dispečer čety, když spatřil strojvedoucího Březinu s kartonem čehosi na ramenou.

„Ještě mi vynadej. Táhnu exportního Kozla. Dvanáctku!“ pochlubil se Březina a všem začal z kartonové krabice nabízet lahvové pivo. V té chvíli si osazenstvo stanu, v němž dopravní četa přespávala, uvědomilo, že se strojvedoucímu notně motá jazyk. Od brány vojenského lágru se ploužily další postavy.

Do stanu vpadnul jako čertík Bertík další notně rozjásaný a pomuchlaný voják. „Ty vole, já ji mám,“ hodil s sebou v kanadách na kavalec příchozí a od nejbližšího mladého si vyžádal cigaretu. „Mohli jsme vypít, kolik jsme chtěli,“ konstatoval blaženě.

Když dorazili zbývající členi zdecimovaného minidružstva, dozvěděli se ostatní, kde se mazáci, mající dopravit se dvěmï lokomotivami ze Strančic do Prahy soupravu s vytrhanými kolejemi, tak zřídili.

Na mašinku tahající pravidelně vagóny na vlečku do Velkopopovického pivovaru zbyla ten den velká porce. Tak nádražáci požádali o výpomoc vojenskou lokomotivu. Dopraváci, v civilu vesměs železničáři, si nenechali exkurzi ke zdroji ujít.

Kromě chlemtání přímo v pivovaru, dostali chudáčci vojáčci od zaměstnanců na cestu dva kartony s lahvovými pivy. Jeden stihli zlikvidovat ještě při jízdě ze Strančic do Hostivaře.

„Tak to do Libně dotáhnete zejtra ráno,“ konstatoval pobaveně Mif a zalez do spacáku. „Na co? Vždyť to tam teď veze Cikán,“ oponoval Březina.

Mif zpozorněl a uvědomil si, že se dopraváci z večerního přetahu kolejových polí nevrátili všichni. „S kým tam Cikán vlastně je na mašině?“ zeptal se nedůvěřivě.

„No sám. Vono mu to docela šlo. Vždyť jel už ze Strančic. Tak jsme tady vyskočili. Na postrku má mladýho, ten to na montážku zatáhne,“ uklidňoval brunátnějícího dispečera Březina.

„Von cikán moc nepil. Měl jich jenom asi osm,“ obhajoval strojvedoucí fakt, že noční Prahou právě projíždí 300 tunový vlak řízený snědým posunovačem Cikánem, který byl schopný po půl roce pobytu v Praze zabloudit i na Václaváku.


25.12.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

KRIMI MIX: Ženě pomohli do sanity hasiči

Česko zpívá koledy se už podruhé konalo v aule benešovského gymnázia.

Koledy si může zazpívat každý

Domů na Benešovsko se svezeme vlakem také v noci. Navíc levněji

Benešovsko – Nový jízdní řád, podle něhož jezdí vlaky od neděle, udělal radost zejména takzvaným flamendrům. Ti se, jak známo rádi baví až dlouho do noci. A domovu se pak dostávají různě, třeba i vlakem. Teď už to jde celkem lehce. Z Prahy, kde je samozřejmě největší koncentrace všech možných druhů zábavy, jezdí během víkendu noční spoje.

Na zimu se připravují také zvířecí pacienti v paraZOO

Vlašim - Handicapovaná zvířata, která žijí ve vlašimské paraZOO, již od konce listopadu odpočívají. Zaslouží si to. Po hlavní sezóně, kdy se na ně chodily koukat davy návštěvníků, mají konečně chvíli klid.

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáci ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí  ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi.

OTS válcují jednoho soupeře za druhým

Neveklov – V neveklovské hale se odehrály další zápasy okresního přeboru ve futsalu, ve kterých bodovaly všechny týmy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT