Tibetské zpívající mísy osvěží lidskou mysl i tělo
Benešov – Zvuková lázeň tibetskými zpívajícími mísami. To je událost, kterou si pro nadšence připravila benešovská věštírna. Ve středu 4. října od 17.30 začne v ulici Žižkova v Benešově program, který nadchne nejednoho spirituálního příznivce a bude vhodný především pro osvěžení a regeneraci těla a duše, pro zdraví a krásu. Zvuková lázeň, jak se i akce jmenuje, má blahodárný účinek na organismus, odstraňuje stres, bolesti hlavy a navozuje pocit klidu a uvolnění. V neposlední řadě příznivě působí na psychiku.Vědecká kavárna opět začíná
Benešov – První setkání Vědecké kavárny v tomto školním roce je tady. Tentokrát bude tématem biolog a filozof Emanuel Rádl, rodák z Pyšel a absolvent benešovského gymnázia. Hovořit při setkání bude student čtvrtého ročníku Gymnázia Benešov Matěj Moravanský. Akce se koná ve čtvrtek 5. října od 17 hodin v Café Bar Terasa.

Výstavy zahájí slavnostně
Vlašim – Dvě vernisáže si mohou milovníci umění užít ve čtvrtek 5. října ve Vlašimi. Výstavu Obrazy Jana Dvořáka slavnostně zahájí v 17 hodin v prostorách vlašimského zámku. Soubor obrazů přiblíží návštěvníkům nejoblíbenější místa autora, ale také městské veduty, klasická zátiší i volné kompozice. Také výstavu Jiřího Hautmanna mohou zájemci zhlédnout od čtvrtka. Vernisáž expozice Toulky českou krajinou začne od 17 hodin v přednáškovém sále Podblanického ekocentra. Na stejném místě budou obrazy k vidění až do 5. listopadu vždy od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Benefiční koncert podpoří vlašimskou farní charitu
Vlašim – V rámci oslav 25 let činnosti Farní charity Vlašim se bude konat benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Akce začne ve čtvrtek 5. října od 19 hodin v kostele sv. Jiljí ve Vlašimi.