Školáci se setkají s ilustrátorem

Benešov - Víc než obrázky. Právě tak se jmenuje dnešní (středa 22. března) akce zařazená do druhého ročníku Benešovského literárního festivalu. Koná se už od 12 hodin v aule Gymnázia Benešov a bude se při ní nejen povídat, ale také promítat a kreslit. Nejen studenti střední školy se tam setkají s jedním z našich nejlepších ilustrátorů Petrem Heroldem. Čtvrtý festivalový pořad doprovodí slovem učitel gymnázia, básník a spisovatel Pavel Hoza a také herec František Keuzmann. Kromě těchto účinkujících akci hudebně doprovodí skvělá hráčka na violoncello Margit Koláčková.

Hezký večer prožili se spisovatelem Jiřím Hájíčkem

Benešov – Setkáním s prozaikem Jiřím Hájíčkem, pokračoval druhý ročník Benešovského literárního festivalu. Autor pěti románů a několika sbírek povídek čerpá tematicky z prostředí, ve kterém vyrostl a důvěrně je poznal. Za romány Selský baroko a Rybí krev byl oceněn v letech 2006 a 2013 cenou Magnesia Litera a jeho některá díla byla přeložena do osmi světových jazyků. Setkání s autorem provázel slovem profesor benešovského gymnázia Pavel Hoza. V podání samotného autora zazněla ukázka z jeho posledního románu Dešťová hůl. Vyvrcholením příjemného a kultivovaného večera se stal umělecký přednes Hájíčkovy povídky Anděl na půdě v podání herečky Táni Fišerové. Hudební doprovod na klávesy obstaral Zdeněk Dočekal.

Sbor benešovského gymnázia postoupil mezi nejlepší

Benešov – Do celostátního kola soutěže Gymnasia Cantant postoupil Pěvecký sbor Gymnázia Benešov. V regionálním kole 23. ročníku této soutěže, se benešovská formace stala mezi osmi tělesy jedním ze dvou, kterému se této pocty dostalo. Brněnská finálová přehlídka středoškolských pěveckých těles se koná od 6. do 8.