Sklo ožije v lidských rukou

Sázava – Huť František připravil další kurz skleněného umění s názvem Jako živý. Kurz se bude soustředit především na tvarování postav, hlavně na výrazy obličeje. Při této akci si účastníci rozšíří znalosti o tvarování skla, naučí se spoléhat jeden na druhého a také se rozhodovat o výsledku výtvoru přímo při jeho výrobě. 

V Chotýšanech se bude letos slavit už pošesté v řadě

Chotýšany – Šesté chotýšanské slavnosti se uskuteční 22. července. Těšit se návštěvníci mohou na program pro celou hodinu, který začne ve 13 hodin. Na programu se objeví soutěže pro děti, dog dancing, pouťové atrakce, skákající boty, ohňostroj nebo ohnivá show. Také hudební doprovod jako Unigena, Dan Netušil či kapela Týnečanka. Akce se bude konat v areálu fotbalového hřiště a to za každého počasí. 

Ve Vlašimi pokračuje oblíbené pohádkové léto

Vlašim – Pohádkové léto pokračuje už v sobotu 8. července, v případě dobrém počasí, v zámeckém parku. Jinak se uskuteční v Kulturním domě Blaník. Děti se mohou těšit na divadelní představení s názvem O kouzelné vodě ztvárněné divadlem Dokola. Představení začíná v 18.30, ale již hodinu předem budou mít diváci možnost navštívit paraZOO, a to zcela zdarma. 

V Týnci nad Sázavou si užijí divadlo

Týnec nad Sázavou – Letní pohádkové odpoledne se bude konat v sobotu 8. července. Divadelní představení s názvem O princi z knížky začíná v 17 hodin.