VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Oslaví vznik Československa

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

24.10.2017
SDÍLEJ:

Votické Masarykovo náměstí před dvěma letyFoto: Deník / Sedláková Lucie

Oslaví vznik Československa
Votice - U příležitosti oslav devadesátého devátého výročí vzniku Československé republiky pořádá Sokolská župa Blanická v úterý 24. října slavnostní akci ve Voticích. Sokolskou župní akademii mohou podpořit ti, kteří dorazí v 17 hodin k pomníku na votickém náměstí Tomáše Garrigue Masaryka. Součástí akademie je totiž i položení květin k pomníku prvního československého prezidenta a obětí první světové války. Následovat bude sportovní vystoupení v sále blízké sokolovny. Při akci tak příchozí společně s pořadateli oslaví vznik Československa.

V kině promítají nový český film
Benešov/Vlašim - Bajkeři. Tak se jmenuje nový český film, který se velice podobá snímkům Rafťáci a Snowborďáci. Příběh o třech klucích, kteří většinu času tráví na sociálních sítích, mohou diváci v benešovském i vlašimském kině zhlédnout v pondělí 23. října od 19.30. Ve stejný čas začne v úterý 4. října drama Hora mezi námi. Tento snímek vypráví o dvou náhodných spolucestujících, muži a ženě, kteří se s malým letadlem zřítí uprostřed zasněžených hor. Ve středu 25. října se naopak zájemci mohou v 19.30 těšit na krimi snímek Wild River o stopařovi, který nalezne tělo mrtvé indiánské dívky.

Seznámí se s kulturou Izraele
Benešov – Cestopis o Izraeli začne ve středu 25. října od 17.30 v Klubu seniorů Benešov v ulici Marie Kudeříkové. Poznatky z cest po pokladech Izraele přednese a náhled do tamní kultury uvede Karel Bušta.Dozví se, jak vypadal Benešov během první světové války
Týnec nad Sázavou – Přednáška Jana Jiráně se koná ve čtvrtek 26. října od 17.30. Tradičně se zájemci sejdou ve velké zasedací místnosti městského úřadu v Týnci nad Sázavou. Povídání se bude dotýkat toho, jak vypadal Benešov během první světové války a po ní.

Díky koncertu zrestaurují obraz z votického kláštera
Votice – Koncert Dáši Zázvůrkové s názvem Cesty domů si mohou zájemci užít v pátek 27. října od 18 hodin. Spolek Za záchranu kláštera svatého Františka z Assisi ve Voticích připravil tuto událost především kvůli tomu, že stále poptává finance na zrestaurování obrazu Blahoslavený Hroznata, který patří k historickým skvostům votického kláštera.

Divadelní festival v Sázavě zakončí sázavští ochotníci
Sázava – Tradiční festival Voskovcova Sázava skončí v pátek 27. října. Při této příležitosti odehrají svůj nesoutěžní, divadelní kus také ochotníci ze Sázavy. Baladu pro banditu zahrají v 19.30 v sázavském Kulturním domě. Součástí programu bude i vyhlášení nejlepších divadelníků, kteří se letošního ročníku zúčastnili.

Známí herci odehrají hru o Mandarínkové izbě
Benešov – Komedie Mandarínková izba plná francouzského espritu a šarmu nabízí vtipné příběhy s překvapivým, někdy přímo detektivním závěrem. Představení si mohou zájemci užít ve čtvrtek 26. října od 19.30 v Kulturním domě Karlov v Benešově. Maroš Kramár, Pavol Topoĺský, Zuzana Tlučková, Bibiana Ondrejková diváky uvedou do malého pařížského hotýlku, v kterém čtyři herci představí mnoho postav, kaskádu převleků i osvěžující humor.

Při hippoterapii se na koni svezou postižené děti
Benešov – O prospěšnosti hippoterapie, tedy jízdě na koňském hřbetu bez sedla, na zdravotně postižené, není potřeba dlouze povídat. Právě hippoterapii má jako jednu z blahodárných metod ve svém repertoáru také benešovská zapsaná společnost Pramen. Ta díky doporučení rady města a především hlasování zastupitelů, pravděpodobně už ve středu 25. října získá podporu města Benešova ve výši 20 tisíc korun. Peníze jsou učené právě na úhradu nákladů na hippoterapii pro zdravotně handicapované děti z Benešova a jeho blízkého okolí. 

Tenisový klub na úhradu nájmu haly nezůstane sám
Benešov – Celkem 105 tisíc korun na úhradu nákladů, spojených s nájmem haly Městských sportovních zařízeních Benešov mohou získat z grantového fontu benešovští tenisté. Jednat o tom a také hlasovat, budou už ve středu 25. října zastupitelé města. Benešovští radní schválení návrhu nejvyššímu orgánu města, doporučují. 

Folklórní soubor Benešáček se obleče do nových krojů
Benešov – Na materiál a práci při vzniku nových krojů a také na cestu do Holandska může, pokud to schválí zastupitelstvo města, dostat folklórní soubor Benešáček rovných 100 tisíc korun. Rozhodovat se bude ve středu a v zádech bude mít soubor také požehnání radních, kteří poskytnutí dotace z grantového fondu města doporučují. 

Autor: Redakce

24.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Poštovní doručovatel 16 000 Kč

Doručovatelé listovních poštovních zásilek Doručovatel/ka listovní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, Jak bude vypadat váš pracovní den:, " Připravíte si obálky a balíčky tak, aby se Vám dobře roznášely., " Nezapomenete přibalit letáky a složenky., " Dojdete si k zákazníkům pro úsměv za včasné dodání., " Můžete klientům poradit, jak získat lepší služby nebo informovat o nabídkách, které jim usnadní život., " Doručovat budete pěšky nebo služebním automobilem., Hodíte se k nám, protože:, " jste aktivní a baví Vás procházky na čerstvém vzduchu, " si dokážete svou práci zorganizovat, " rád/a se setkáváte s lidmi, " máte minimálně výuční list, Proč pracovat právě u nás?, " Jsme sehraný tým - vše potřebné Vás naučíme., " Díky 37,5 hodinové pracovní době, ranní směně a volným víkendům Vám zbyde čas i pro Vás., " Volno si užijete i o 5týdenní dovolené., " Máme pro Vás i další benefity (stravenky v hodnotě 70 Kč, ubytování ve firemních rekreačních zařízeních, příspěvky na dovolenou a dětské tábory, volno pro rodiče, aj.)., " Dostanete od nás pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení na neurčito, " Spolupracovat můžeme i formou brigády., , První kontakt telefonicky 8-15 hodin pondělí až pátek. Pracoviště: Česká pošta s.p. depo, Pod Lihovarem, č.p. 2348, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Lenka Barková, +420 730 583 025.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 120 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Mátra transport a.s., Erbenova, č.p. 134, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Syslová, .

Výroba - Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři 13 500 Kč

Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři ve slévárnách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště Týnec, Formíř: příprava očištění a připevnění modelového zařízení a formovacími kolíky na stroj složení vrchní části formy a spojení obou částí formy C sponou nebo prostředkem. Jádrař/ka: příprava jaderníku( kontrola stavu, čistoty a kompletace), kontrola apretace a uskladnění jádra na přepravní plošinu, manipulace s předměty do 15 kg. Žádáme osoby s VTR., První kontakt úterý nebo čtvrtek 10,00 - 13,00 hodin v kanceláři společnosti Sokolovská 902/240, Praha9 - Libeň. Pracoviště: Asako group s.r.o. - týnec, Ing. Fr. Janečka, č.p. 147, 257 41 Týnec nad Sázavou. Informace: Krzysztof Antczak, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeč/ka v ubytovacím zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Tvoršovice, Úklid hotelových pokojů a společenský prostorů. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Golf konopiště a.s., 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Milan Sojka/ MUDr. Stanislav Beran, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolské „Nazdar!“ se neslo třetí červnovou sobotu Voticemi na Benešovsku. Sokolská župa Blanická uspořádala krajský slet.
4

Sokolská generálka na Prahu ve Voticích

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Střední Čechy – Konce zatím neberou tahanice středočeských zastupitelů kolem hospodaření krajské správy a údržby silnic. Aktuální téma polemik se od samotného nakládání s penězi a zadávání zakázek přesunulo k auditu, který kraj nechal provést v této své příspěvkové organizaci, objednávající budování silnic druhé a třetí třídy, jejich opravy i údržbu. Přesněji: ke zprávě auditorů, kterou dostali zastupitelé k dispozici.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Vlašim zahájila bez tria Tusjak, Vodháněl a Řehák

Vlašim – Ve fotbalovém areálu v Kácově zahájili tento týden fotbalisté Vlašimi první tréninkovou jednotkou letního přípravného období. Na prvním tréninku se realizačnímu týmu hlásilo i několik nových tváří. Zatím se však jedná o hráče na zkoušku.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT