Loutkové divadlo odehrají česky, písničky v angličtině
Benešov - Loutkovou divadelní inscenaci Faust připravil pro nadšence benešovský Cirgus na čtvrteční podvečer. Divadlo začne od 17 hodin a na jevišti se představí jen dva účinkující, Češka Zuzana Smolová a Američan Peter Gaffney. Inscenace Faust je tragikomický příběh o vině a touze a o hledání smyslu života. Diváci se z představení dozví, jak lehké je prodat svou duši ďáblu, ale jak těžké je vědět, co to vlastně znamená. Divadlo herci odehrají v českém jazyce, jako doprovod poslouží písně částečně v anglickém jazyce.

Zámek Konopiště hýří akcemi
Konopiště - Mnoho akcí má na prázdniny připraven zámek Konopiště, stejně jako pro čtvrteční den. Událost začne od 18 hodin ve svatebním salónku a přítomné uvede do sňatkové politiky císařovny a královny Marie Terezie. Přednášku opět povede Jindřich Forejt, který o habsbursko-lotrinském rodu ví více než dost.

Dechovka zazní v centru
Benešov – Dechová hudba Vranovka odehraje svůj koncert ve čtvrtek na benešovském Masarykově náměstí od 20 hodin. Akce je uspořádaná v rámci městského, letního festivalu.

Hudební léto zahájí koncert
Načeradec - Tradiční slavnosti pojmenované Načeradské hudební léto začnou již v pátek. První koncert odehraje Prague Cello Quartet od 18 hodin v kostelu sv. Petra a Pavla. 

Zakázaný ovoce zahraje na miřetickém letním parketu
Miřetice – Vystoupení kapely zakázanÝovoce je připravené na páteční večer na letním parketu v Miřeticích. Známou kapelu doprovodí pražská rock'n'rollová smečka Resumé a děčínští DCRadio. Kapela zakázanÝovoce při koncertě představí své aktuální album Díky vám!, které vyšlo na podzim 2016. Během koncertu zazní většina písní z nové desky, ale v playlistu nebudou chybět ani známé písně jako Vem si mě, Pornostár nebo Alkoholka v původním znění. 

Zájemci se dozví více o životě zámecké šlechty
Konopiště - O životních osudech arcivévody Ferdinanda V. a Františka Karla se mohou zájemci dozvědět více v sobotu od 18 hodin. Přednáška v podání Jindřicha Forejta u příležitosti 300. výročí narození Marie Terezie, významné panovnice, reformátorky, a také zakladatelky Habsbursko-lotrinské dynastie, je jedna z mnoha akcí, které mohou příznivci české historie na Konopišti letos navštívit.

Katapulti potěší fanoušky v letním kině
Vrchotovy Janovice - Koncert skupiny Katapult si mohou nadšenci do tvrdší muziky užít již tuto sobotu od 20 hodin. Letní kino ve Vrchotových Janovicích se na jeden večer přemění na působiště rockových patriotů, stejně jako tomu bylo v minulých letech. Tradiční hudební akce přivítá fanoušky z celé republiky. 

Česká filmová klasika potěší
Benešov - Českou filmovou klasiku Slunce, seno, jahody si budou návštěvníci moci vychutnat v neděli od 20.30 hodin na Masarykově náměstí v Benešově. Promítání letního kina se koná pod záštitou Benešov City Live. Vstup je jako na každou akci městského festivalu zdarma. 

Zájemcům se naskytne další možnost sklářského kurzu
Sázava – Další letní kurz s názvem Masterclass je tentokrát na téma Renesanční techniky. Kurz začíná 24. července. Návštěvníkům se na kurzu představí renesanční sklářská technika, kdy je spojována drobná hutní plastika s lehkostí kalíšku. Zájemci budou pracovat pod vedením mistra v oboru a jeho pomocníků a vyzkouší si tvarování skla pomocí různých sklářských i nesklářských nástrojů. 

AUTOŘI: Lucie Sedláková, Anna Marie Jabčanková