Gastronomii panovníků ochutnají opět na zámku
Konopiště - Oblíbená jídla českých panovník aneb kulinářská odpoledne na zámku Konopiště i tento týden pokračují. V úterý od 13.30 do 14.30 si mohou zájemci vychutnat panovnické menu na konopišťské spodní, jižní zámecké terase u Diany. V rámci kulinářského odpoledne budou mít účastníci akce možnost seznámit se s přípravou oblíbených jídel vybraných českých králů, Rudolfa II., Josefa I., Karla VI., Leopolda I., Ferdinanda I., Františka Josefa I., Karla I., ale také císařovny Alžběty nebo Zity. Každá prezentace začne krátkým seznámením s danou historickou osobnosti, načež vystoupí se svými poznatky kuchař, který představí konkrétní recept.

Libor Podmol se těší z bronzové medaile na X-Games.
Libor Podmol si odvezl z X-Games bronzovou medaili

Frajéři z galerky vystoupí na městském festivalu
Benešov - Staropražský kabaret navštíví v úterý Benešov v rámci festivalu Benešov City Live. Frajéři z galerky, jak si hudebníci taktéž přezdívají, vystoupí na Masarykově náměstí od 20 hodin a koncertem diváky přenesou do 30. let minulého století, při čemž předvedou český folklór oné doby. Příchozí uslyší nejen mnoho staropražských písniček a kupletů, ale také uvidí několik dobových tanců v kostýmech, jako například tango, charleston nebo kankán.

Kino začne opět promítat od úterý
Benešov/Vlašim - Benešovské a vlašimské kino sice v pondělí nepromítá, na další film se ale mohou zájemci těšit opět v úterý. V úterní večer od 19.30 si mohou diváci užít český rodinný film Špunti na vodě, který vypráví o tom, co se stane, když tátové chtějí na vodu bez svých drahých poloviček, a nakonec jedou jen se svými dětmi. Následně ve středu diváci zhlédnou dobrodružný snímek Mumie z americké produkce, v kterém hlavní role ztvárnili Tom Cruis a Russell Crowe. Ve čtvrtek již obě kina uvedou film Dunkerk, válečné drama z druhé světové války

Nejmenší budou tvořit, tančit i jezdit na výlety
Vlašim - Na třetím turnuse letního příměstského tábora budou mít přihlášené děti různorodý program. Celý tento týden se budou malí táborníci scházet ve vlašimském Spolkovém domě, aby společně tvořili, podnikali výlety, lezli po lezecké stěně, tančili či jezdili na raftech. I příští týden, od 24. do 28. července, se budou děti ve Spolkovém domě ve Vlašimi opět scházet, aby si užily příměstský tábor. Další turnus ale bude jiný, ve znamení Cesty do říše fantazie. 

Zakázaný ovoce zahraje na miřetickém letním parketu
Miřetice - Vystoupení kapely zakázanÝovoce je připravené na páteční večer na letním parketu v Miřeticích. Známou kapelu doprovodí pražská rock'n'rollová smečka Resumé a děčínští DCRadio. Kapela zakázanÝovoce při koncertě představí své aktuální album Díky vám!, které vyšlo na podzim 2016. Během koncertu zazní většina písní z nové desky, ale v playlistu nebudou chybět ani známé písně jako Vem si mě, Pornostár nebo Alkoholka v původním znění.

Ilustrační foto.
Policisté během léta vyjíždějí častěji na kontroly řidičů v silničním provozu

Načeradské hudební léto započne pátečním koncertem
Načeradec - Hudební, letní slavnosti pojmenované Načeradské hudební léto začnou již tento pátek. První večerní koncert odehraje Prague Cello Quartet od 18 hodin v kostelu svatého Petra a Pavla v Načeradci.

Otevřou zámecké prostory, jindy nepřístupné
Konopiště – Výlet do renesančního života s názvem Carpe diem se zámožným rytířem Přechem z Hodějova se uskuteční ve středu v konopišťském zámku. Účastníci si užijí večerní prohlídku prostor zámku, do kterých není běžně přístup, už od 20 hodin. Tato výstava je pořádána Národním památkovým ústavem v rámci akce Rok renesanční šlechty.

Výstava v Sázavě ukáže hrady v retrokresbách
Sázava – Výstava s názvem Posázavské hradya dvorce v rekonstrukcích a retrokresbách od Jana Heřmana se koná ve výstavní síni Sázava na náměstí Voskovce a Wericha a bude probíhat celý červenec. Jan Heřman působil jako pedagog, malíř, grafik a publicista. Obdržel také řadu prestižních cen a od roku 2005 se věnujei kastelologii, přičemž se zabývá ikonografií Posázaví a Podblanicka.

Chotýšanské slavnosti navštíví i rekordman ve světové show.
Slavnosti vyvrcholí ohňovou show od rekordmana

Na Konopišti se bude promítat pod širým nebem
Konopiště – Venkovní letní promítání televizní inscenace se Stellou Zázvorkovou v hlavní roli s názvem Milá máti, drahá dcero se uskuteční 22. července od 20.30 hodin. Záznam inscenace na motivy života Marie Terezie je z roku 2000. Promítání na východní terase zámku Konopiště se koná k jubileu Marie Terezie a 300 let od jejího narození.