Pejsky potěší procházkou
Maršovice - Tradiční venčení pejsků, kteří žijí v maršovickém útulku bez páníčků, je opět připraveno na páteční a sobotní den. Zájemci, kteří chtějí udělat radost němým tvářím, mohou do Maršovic k útulku dorazit po oba dva dny od 14 do 17 hodin.V rámci akce si dobrovolníci mohou společně s některým pejskem udělat procházku po blízkém okolí. Čtyřnozí mazlíčci budou vděční nejen za procházku a vyvenčení, ale i za chvilku hraní či mazlení. Materiální pomoc ve formě granulí, pokrývek či hraček pro pejsky maršovický útulek také s radostí přivítá. 

Kino každý den promítá
Benešov/Vlašim - V pátek se mohou zájemci těšit na pokračování filmu o planetě opic, s názvem Válka o planetu opic. Promítání začne klasicky v 19.30 hodin večer v obou kinech. Kdo nestihne zítřejší promítání, může se na americký film těšiti v další dny. Ve stejný čas začne Válka o planetu opic taktéž v sobotu a v neděli. Zároveň v sobotu i v neděli v 17 hodin zahájí v kinech projekci úspěšného animovaného filmu pro celou rodinu, Auta 3.

Návštěvníci VlčkoviceFest se mohou těšit na bohatý program i na vystoupení známých českých kapel.
Vlčkovice ožijí hudbou, divadlem i turnajem

Blues i klasický rock zahrají na benešovském náměstí
Benešov – Koncert skupiny Ruce Nohy začne na Masarykově náměstí v pátek od 20 hodinv rámci festivalu Benešov City Live. Repertoár skupiny je zaměřený na blues, rock n roll, klasický rock a částečně i na vlastní tvorbu. Vstupné na hudební akci je zdarma, stejně jako v případě dalších událostí městského festivalu.

Festival Krásný ztráty Live rozproudí amfiteátr
Konopiště – Druhý ročník festivalu Krásný ztráty Live se uskuteční v pátek a v sobotu v konopišťském parku. První návštěvníky do areálu vpustí již v pátek od 14 hodin, v sobotu naopak v půl dvanácté. V programu se opět potká řada domácích muzikantských legend se svými mladšími následovníky. Jediné jméno, které se po roce opakuje, je samozřejmě Michal Prokop. Na akci nebude chybět ani Michal Pavlíček, Monika Načeva, Michal Ambrož, Mňága a Žďorp, Precedens i Kamil Střihavka. Dále pak vystoupí Sunflower Caravan, -123 min. a festival v sobotu o půlnoci zakončí punková kapela Visací zámek. 

Vodníky představí pohádka
Vlašim – V rámci Vlašimského pohádkového léta odehraje v sobotu Divadlo Koňmo Vodnickou pohádku. Představení je připravené od 18.30 v zámeckém parku u Vlašimské brány. V případě špatného počasí se diváci přesunou do Kulturního domu Blaník. Před představením, od 17.30 hodin, bude pro zájemce se vstupenkou na divadlo přístupná paraZOO zadarmo. 

Kapela Visací zámek odehraje svůj koncert na víkendovém festivalu Krásný Ztráty Live na Konopišti.
Jan Haubert z Visacího zámku: Na Konopišti vznikne zajímavá smečka

Farmářský trh si opět užijí
Neveklov – Tradiční farmářský trh potěší milovníky regionálních produktů již v sobotu od 8 do 11.30 hodin na náměstí Jana Heřmana v Neveklově. Stánkaři a prodávající příchozím nabídnou různorodé výrobky a potraviny, které jsou regionálního původu. 

Hrad ožije středověkem
Zlenice – Šestý ročník festivalu středověkých řemesel začne na hradu Zlenice v sobotu od 10 hodin a pokračovat bude i v neděli. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní program, v rámci kterého si budou moci prohlédnout a vyzkoušet až dvacet různých řemesel z období Karla IV. Kromě tradičního tkaní, předení, barvení látek, provaznictví, ražbě do kůže či práce se dřevem, bude k ochutnání také dobová kuchyň. 

Folkový festival navštíví čtyři hudební skupiny
Týnec nad Sázavou – Folkové skupiny navštíví týnecký hotel v sobotu od 15 hodin. Přítomné na hudebním festivalu Folk Týnec Fest potěší čtyři různorodé kapely. Zahrají Ostří bobři, Dotyky, Spolektiv a Skleněná ryba.

Při prohlídkách se kriminalistům podařilo zajistit větší finanční obnos, omamné a psychotropní látky.
Policisté rozprášili gang, prodával i pervitin

Na oslavy přijedou i legendy
Maršovice – Oslavy 95 let kopané v Maršovicích začnou v sobotu na fotbalovém hřišti Na Trávníkách v Maršovicích. Do slavnostního programu se zapojí všechna maršovická mužstva a vyvrcholením oslav bude přátelský zápas domácí staré gardy proti mužstvu legend Bohemians Praha 1905. Stanovený výkop zápasu je v 18 hodin.

Přivítají velké i malé běžce
Nespeky – Amatérští běžci z celého kraje se v sobotu sejdou na Nespeckém běhu. Začátek závodu je v 10 hodin na fotbalovém hřišti Sokola,od 8. hodiny ranní začnou registrace účastníků. Součástí Nespeckého běhu bude i Dětský běh pro školáky i předškoláky.

Mistrovství autokrosu oživí poříčskou Homolku
Poříčí nad Sázavou – Autokrosem, tedy mistrovstvím zóny střední Evropy, ožije v sobotu a v neděli Homolka v Poříčí nad Sázavou. Návštěvníci se mohou těšit na napínavé závody i bohatý doprovodný program včetně koncertu folkové kapely Holokrci, který začne v sobotu ve dvacet hodin. V sobotu započne akce na Homolce v deset hodin, v neděli naopak v půl desáté. Dobrá zpráva pro ty občany, kteří mají trvalý pobyt v Poříčí nad Sázavou, je, že mají během soboty vstup zdarma.

O včelích medvídcích si vyslechnou pohádku
Votice – Příběhy o včelích medvídcích odehraje Divadlo Krapet v sobotu od 18 hodin ve votické Restauraci U Modré kočky. Pódium bude postavené na zahradě restaurace. Pohádka je v připravená v rámci festivalu Votické pohádkové léto.

Hasiči si opět zasoutěží
Jankov – Čtvrté kolo Benešovské hasičské ligy v požárním sportu se uskuteční v Jankově na fotbalovém hřišti v sobotu od 20 hodin.

Po řece Sázavě vyplulo deset originálních plavidel.
OBRAZEM: Piráti i hasiči pluli po řece Sázavě již po šesté

Vzpomenou na oběti Heydrichiády u památníku
Ouběnice – Pietní vzpomínka na oběti Heydrichiády se uskuteční v neděli v Ouběnicích. Nejdříve započne od půl desáté slavnostní mše ve zdejším kostele svaté Markéty, na kterou bude navazovat odhalení opraveného památníku na ouběnické návsi. U příležitosti výročí 75. let od Heydrichiády uctí zájemci památku obětí od 10.15.

Česká rodinná komedie odstartuje letní kino
Benešov – Letní kino, jako jedna část festivalového programu Benešov City Live, začne poprvé v neděli českým filmem Rafťáci. Projekci pořadatelé zahájí ve 20 hodin. Na další program letního kina se mohou zájemci těšit přesně za týden, v neděli 23. července. Od 20 hodin zhlédnou český komediální snímek Slunce, seno, jahody. Multižánrová kulturní akce Benešov City Live nabízí zájemcům vždy na Masarykově náměstí různé druhy zábavy od úterý do neděle.