Už dnes 29. října a to celkově pojedenácté se na prknech, která znamenají svět, představí domácímu publiku Komorní studio Áčko při tradičních dnech divadla Začínáme.
Letošní Začínáme potrvá tři dni a v benešovském Městském divadle Na Poště uvidí návštěvníci tři aktuální hry.
„Předvedeme průřez tím nejlepším, co jsme v uplynulých letech připravili. Tradičně tak zahajujeme každou divadelní sezónu,“ vysvětlila principálka Áčka Anna Balatová.
Na pondělí přichystalo Áčko Molièrova Lakomce v režii Miroslava Dvořáka. V hlavní roli lakomce Harpagona se představí František Paluš starší. „Půjde pravděpodobně o benešovskou derniéru,“ poznamenal režisér Miroslav Dvořák. Představení začíná stejně, jako všechny další inscenace v 19.30. Dopoledne je Áčko zahraje také pro školáky.

Úterý bude patřit opeře Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta aneb Běda, nezhasni, opět v úpravě a režii Miroslava Dvořáka. V hlavních rolích se představí Milena Prášková, Josef Brabec a František Paluš st. Kromě nich se na jevišti objeví téměř kompletní osazenstvo souboru. „Prodaná nevěsta je v současnosti náš nejhranější kus, naposledy jsme ji uvedli na sklonku srpna v Postupicích,“ uvedl režisér.

Poslední den Začínáme se v divadle Na Poště změní žánr. Drama Krvavá svatba Federica Garcíi Lorcy nastudovala Anna Balatová a ve středu to bude po květnové premiéře první repríza. „Poprvé Krvavou svatbu uvedeme na malé scéně, kdy diváci sedí přímo na jevišti. To byl původní režijní záměr, nicméně z důvodu větší návštěvnosti na premiéře jsme hru mimořádně sehráli v klasickém uspořádání na velké scéně,“ upřesnila Balatová. Hlavní herecké role svěřila Ivaně Pallové, Kateřině Balatové, Heleně Fialové, Zdeňku Pravdovi a Michalu Kleinovi.
Áčko ale můžete vidět i po současných dnech divadla začínáme. Už 6. listopadu představí monodrama Petera Turiniho Hotovo. Konec. Režisérem je znovu Miroslav Dvořák a v hlavní roli se představí Bedřich Nádvorník. Áčko nezapomnělo ani na tradiční mikulášské vystoupení. To se odehraje na Masarykově náměstí.