Na tradičním jarním koncertu v Týnci nad Sázavou přivítala ředitelka Ruahu Marta Vacková všechny hosty a krátce představila činnost organizace a také významné dárce. Na pódiu uvítala i paní Tvarůžkovou, která se podělila o svůj životní příběh, kdy využila služby Ruahu. Dále hosté mohli zhlédnout nový spot o domácí hospicové péči, na kterém Ruah spolupracovala s jedním z nejúspěšnějších českých horolezců Markem Holečkem.

Pak už své vystoupení zahájila Olga Lounová písní Stará žena. Zazněly hity jako Cyklista, Kilo sem, kilo tam či Láska v housce. Při této písni si k sobě na pódium přizvala i přítomné dětské fanoušky, kteří si s Olgou zazpívali a zatancovali. Dále skladba Brány Svaté, věnovaná všem, kteří už nejsou mezi námi. Ústředním hitem s velkou odezvou byla píseň Jsem optimista, která zazněla na přání i opakovaně.

Celý večer proměnila Olga ve skvělou dynamickou show, při které se všichni úžasně bavili. Během koncertu Olga několikrát prošla přímo mezi hosty v sále a ti tak měli možnost ji zažít zblízka. Na závěr se Olga ještě se svými fanoušky fotila.

V průběhu večera hosté darovali do sbírkových srdíčkových kasiček částku 21 778 Kč, za které společnost Ruah další nové zdravotnické pomůcky pro klienty. Cílem je, aby služby byly stále kvalitnější a klienti se cítili doma co nejkomfortněji.

Ruah děkuje ze srdce všem, kteří na koncert přišli a zároveň i těm, kteří přijít třeba nemohli, ale stále podporují domácí péči Ruah a pomáhají tímto rodinám, které se doma starají o nevyléčitelně nemocného člena rodiny.

TEXT: Ruah