Zdůraznil to ve čtvrtek 25. dubna večer při zahájení už dvaadvacáté přehlídky benešovský patriot, profesor František Šturc stejně jako to, že si slavnou Dvořákovu skladbu pouštěli při cestě vesmírem astronauti Apolla 11 v čele s prvním člověkem na Měsíci, Neilem Armstrongem.

Novosvětská však zazněla ve čtvrtek až ve druhé polovině koncertu v KD Karlov. Úvodní skladbou hudebního festivalu byla Suita z hudby k dramatické pohádce Julie Zeyera Radúz a Mahulena od Josefa Suka.

Skvěle obě díla přednesla pod vedením dirigenta Norberta Baxy Severočeská filharmonie Teplice.

Hudební festival Jaro Josefa Suka pokračuje v neděli 12. května v aule benešovského gymnázia koncertem sestaveným ze skladeb Josefa Suka, Antonína Dvořáka a dalších světových skladatelů.

Komorní koncert pak posluchače čeká v Městském divadle Na Poště a to 22. května, kdy zazní dílo Josefa Myslivečka, Antonína Dvořáka Josefa Suka a Leoše Janáčka.

Ve středu 29. května si pak výchovný koncert užijí žáci a studenti benešovských základních a středních škol.

„Festival se pomalu začínal odklánět od své původní podoby, kdy hudbu Josefa Suka stále častěji nahrazovaly skladby jiných autorů. Letos poprvé se ale vracíme k původnímu záměru a při každém z koncertů tak dáváme prostor Sukově hudbě," připomněl Stanislav Dvořák, ředitel Kulturního a informačního centra Benešov, které přehlídku organizuje.