Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jan Fischer respektoval, ale už neprověřoval

Týnec nad Sázavou – Očekávanou a překvapivou. Takové dvě části měl koncert Podblanického hudebního podzimu 
s názvem Perly barokní hudby v Týnci nad Sázavou.

26.11.2012 1
SDÍLEJ:

Jan Fischer s manželkou Danou.Foto: Martin Divíšek

Ještě než se natěšení diváci ve Společenském centru Týnec dočkali té své, hudební části, museli skousnout nikde neavizovaný rozhovor 
s kandidátem na prezidenta České republiky, Janem Fischerem i podporu jeho kandidatury vedením města.

Článek o tom vyšel už v pátek 23. listopadu, ale slovo adepta na prezidenta v něm nezaznělo stejně, jako názor známého politologa Jiřího Pehe. „Zákon zneužit nebyl, ale neohlášené pozvání kandidáta a jeho otevřená podpora na akci, která s tím nemá nic společného, je dosti neetické," uvedl pro Benešovský deník Pehe.

Z Kanceláře Jana Fischera přišla na redakční mail odpověď na žádost o vyjádření až v neděli 25. listopadu, čtvrt hodiny před půlnocí.

„Předně se omlouvám za pozdní odpověď. Váš mail bohužel dorazil v extrémně exponovaných dnech," vysvětlila v úvodu dopisu Jana Víšková, mluvčí Kanceláře Jana Fischera. „Na festival v Týnci nad Sázavou pozvala Jana Fischera paní místostarostka Bursová. V květnu tohoto roku zatelefonovala jeho ženě Daně a pozvala Fischerovy jako hosty festivalu s odkazem na jejich spojení s Týncem nad Sázavou, kde mají v Čakovicích chalupu a žili zde rodiče Dany Fischerové. Zároveň paní místostarostka Jana Fischera požádala o krátký rozhovor o tomto kraji na pódiu," potvrdila Víšková s tím, že vzhledem ke vztahu, který Jan Fischer k Týnecku i k vážné hudbě má, se manželé Fischerovi rozhodli akce zúčastnit.

„Jan Fischer svou účastí respektoval dohodu s tím, kdo ho na akci zval, a neprověřoval, kdo míní v souvislosti s jeho osobou co říci, a zda diváci s jeho vystoupením souhlasí. To, že některým návštěvníkům uvedené vystoupení před koncertem vadilo, je Janu Fischerovi velmi líto, a jakkoli za toto nedorozumění nemohl, případným nespokojeným divákům se omlouvá," dodala mluvčí Jana Víšková.

Václav Hudeček: Jsem pravidelným hostem Podblanického festivalu od jeho začátků. V posledních letech bývá tradicí, že některé vybrané koncerty mívají svého patrona. Nejinak tomu bylo i v Týnci. Pořadatelé, kteří také koncert uváděli, pozvali manžele Fischerovy, kteří mají v kraji chalupu.

Jelikož se koncerty připravují dlouho dopředu, věděl jsem o účasti manželů Fischerových na tomto koncertu coby patronů již dávno. Shodou okolností se mezitím Jan Fischer rozhodl kandidovat na úřad prezidenta republiky a tak mohla jeho účast na tomto večeru vyznít jako předvolební akce. Ujišťuji Vás, že tak to míněno nebylo. 

MUDr. Petr Máj, Prosečnice: S velkým zadostiučiněním jsem si přečetl kritický článek v Benešovském deníku o prezidentské agitce Jana Fišera před koncertem Podblanického hudebního podzimu v Týnci nad Sázavou. Byl to vskutku otřesný zážitek medvědí služby (vzhledem k prezidentskému kandidátovi) a bezohledné arogance mocných (vzhledem k divákům a účinkujícím umělcům).

Je úplně jedno, zda byl autorem scénáře oné infantilní materialistické agitky sám kandidát, nebo pan starosta s paní místostarostkou, nebo se jednalo o jejich dílo společné. Tak jako tak jsme se styděli snad všichni přítomní.

Ze všeho nejvíc mě ale zaujal postoj paní místostarostky, když dodatečně říká: „Nemáme vůbec pocit, že jsme tento hudební festival, který ctíme a jsme rádi, že se k němu můžeme každoročně připojit s koncertem v Týnci, zneužili k politickému účelu…". (Je to taková prostota, nebo tak velká lež?!)

V každém případě by mě (a jistě nejenom mě) zajímala odpověď na otázku, kdo dostal za tuto akci zaplaceno. Hudební festival, či město Týnec nad Sázavou? Nebo snad někdo konkrétní? Možná pan starosta s paní místostarostkou milosrdně ušetřili panu Fišerovi z peněz, které na svou prezidentskou kampaň dostal (např. od směnárníka Mikoláše Švejdy, dva miliony, miliardáře Tomáše Chrenka, devět milionů…)?

Pokud ale jde o samotného pana Fišera, tak zase až tak šetrný ve své předvolební kampani není.

Na internetu se můžete dočíst, že z původních 14 165 000 Kč utratil (od dubna do 11. listopadu) již 12 627 846 Kč.

Autor: Zdeněk Kellner

26.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Žďárský tenorista Jakub Pustina.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

ZŠ Krhanice a třídní učitelka Jana Vilémová
12

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Dopravu kolem Benešova blokuje nehoda

Benešov - Srážka dvou osobních aut poblíž benzinového čerpadla na silnici E55 u benešovské křižovatky na Červených Vršcích, komplikuje dnes, ve středu 18. října ranní dopravní špičku. Auta stojí podél Benešova ve směru od Tábora na Prahu.

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Benešov – Bourání pěti montovaných objektův areálu Táborských kasáren, které celých 10 let, co místo opustili vojáci, okupovali bezdomovci, začalo v pondělí. Kromě demolice má neoprávněnému pobytu bezdomovců v areálu zabránit i městem najatá ostraha.

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

Benešov /OBRAZEM/ – Dva nové sety akumulátorových operačních vrtaček a pil mají na ortopedickém oddělení v benešovské nemocnici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení