Vyznavači modrých kabátů si ale už počtrnácté dávají dostaveníčko také v Čechách, na Benešovsku. Tedy v prostředí, které s divokým západem 
a tamními válkami nemá nic společného. Už na dnešek vyznavači americké vojenské historie naplánovali začátek akce s názvem Memorial generála G. A. Custera.

Sedmá kavalerie, které generál známý svou blonďatou hřívou i patologickou nenávistí k domorodým obyvatelům Ameriky velel, se ale sejde zítra a v sobotu ve Všeticích.

Samozřejmě, bude to jen její česká napodobenina. Formace se už dnes i s hercem Václavem Vydrou, coby Custerem, projede Benešovem. Jednotka čítající přes sto jezdců na koních se seskupí na louce Tuškov nedaleko zámku Konopiště a odtud vyrazí do centra Benešova před radnici.

Ta dala akci požehnání vyslovením své záštity. Propagaci a souhlas s genocidou, které se Američané prostřednictvím dobrodruhů, ale i své řádné armády, včetně 7. kavalerie na indiánech dopouštěli, ale starosta Benešova Jaroslav Hlavnička odmítá.

„Podle nás je Memoriál generála Custera krásná a pro lidi přitažlivá akce. V průvodu, který projede městem, jsou i indiáni, takže genocida není tak zřejmá a nikdo s ní tuhle akci nespojuje," uvedl k tomu na tiskovce Jaroslav Hlavnička i když souhlasí s názorem, že 7. kavalerie do české kotliny tak zcela nezapadá.

„Všichni jsme odrostlí 
s Vinnetouem a Old Shatterhandem," řekl a názor přidal 
i místostarosta Tomáš Podhola, když připomněl, že průvod s tragédií indiánů nespojuje.