Jak vás vůbec napadlo přihlásit se do soutěže Miss hasička Středočeského kraje 2015?

Soutěž Miss běží už několikátý rok po sobě a všichni mě pořád hecovali, abych se přihlásila. Nejdřív jsem nechtěla, ale nakonec jsem se rozhoupala a poslala fotky s vyplněnou přihláškou. Postoupila jsem do castingu, kde mě vybrali z patnácti holek do úplného finále, mezi těch šest nejhezčích.

Jak by mělo probíhat finálové klání na Konopišti a jak intenzivně se na něj připravujete?

V sobotu jsme měly focení v šatech v ateliéru (pozn.red: reportáž z fotografování v pražském ateliéru a rozhovor s výkonnou ředitelkou soutěže Ivetou Kuklovou vyjde v Benešovském deníku ve čvrtek 30. dubna). Nácvik choreografie máme v neděli 10. května v benešovském S-centru, kde nás naučí chodit také na jehlových podpatcích, protože budeme předvádět promenádu ve společenských šatech. Potom samozřejmě v uniformě a nesmí chybět ani volná disciplína.

A co chystáte Vy na svou volnou disciplínu?

Poslední dobou jsem si oblíbila orientální tance, ale v Miss hasička máme podmínku, že vystoupení musí mít hasičskou tematiku. Což jsem vyřešila tak, že místo hada budu mít jako břišní tanečnice kolem ramen omotanou hasičskou hadici.

Jak dlouho už se věnujete hasičskému sportu? A jak jste se k této zálibě dostala?

Už sedm let jsem členkou místního družstva. Přivedl mě k tomu můj trenér Ondřej Krotký, který tehdy svolal všechna děvčata z obce, autem nás vyvezl na kopec a učil nás rozhazovat správně hadice. Mě to tehdy naprosto chytlo a už jsem se toho nepustila. V současné době máme asi patnáctičlenné ženské družstvo a dokonce se nám podařilo vybojovat úžasné třetí místo v okresním kole.

Kdo je vaší největší podporou v soutěži Miss hasička?

Je úžasné, že mě vlastně podporují úplně všichni – rodina, můj přítel, kamarádi a celý sbor. Moje maminka třeba dělá hasičskou kroniku a holky z družstva mi dokonce pomáhají s choreografií na orientální tance do finále.

Co vlastně děláte v běžném životě kromě toho, že jste sportovní hasičkou? Chtěla byste se třeba dostat do výjezdové jednotky?

Vystudovala jsem Euroškolu, obchodní akademii se zaměřením na cestovní ruch v pražských Letňanech. Už asi dva roky pracuji jako fakturantka. A co se týká výjezdové jednotky, obec Brázdim v současné době zvažuje, že založí výjezdovou jednotku dobrovolných hasičů i v ženském složení. Jenže každý hasič musí projít školením a mít podepsanou smlouvu, navíc se do auta vejde jen šest lidí, takže to možná dopadne tak, že pojedou ti, co potom přijdou jako první.

A už máte nějaké zkušenosti s výjezdy?

Jako jediné ženy jsme zasahovaly při posledních povodních v obci Kly na Mělnicku. Pomáhaly jsme tam vystříkávat zabahněné sklepy a zahrady čistou vodou. Ženy jsme tam byly jen tři, jinak samí chlapi.

Kam se chystáte v létě na dovolenou?

Na dovolené nejezdím. Každé léto už několik let pracuji s kamarádkou na festivalech každý víkend po hradech a zámcích v celé České republice. Děláme ve stáncích třeba tortilly nebo kebab a baví mě to.

BARBORA WALTEROVÁ

Jak hlasovat pro finalistky?

Hlasování na webových stránkách www.benesovsky.denik.cz pokračuje až do pátku 15. května.

Každou hodinu tam můžete hlasovat pro tu nejhezčí hasičku ze středních Čech.

Hlasuje se rovněž na tištěných kuponech, které najdete v každém vydání Benešovského deníku. Protože je v pátek 1. května státní svátek, vyjdou ve čtvrtek 30. dubna hlasovací kupóny dva.

Do finále Miss hasička 2015 míří Eliška Budková z Nového Knína na Příbramsku, Aneta Karasová z Kladrub + Veronika Hrušková z Dlouhého Pole + Monika Topolová z Mokré Lhoty u Bystřice na Benešovsku, Aneta Nouzovská z Poříčan na Kolínsku a Petra Černucká z Brázdimi u Brandýsa nad Labem.  Prozatím náhradnicí je Tereza Lhotková z SDH Ctiboř. (laj)