To samozřejmě platí v celočeském měřítku. V tom Benešovském a vlastně nyní i středočeském, se sluší přidat jiné jméno – Vlasta Horváth.

Po trojnásobném triumfu ve čtenářské anketě Benešovský Otík, si na poličce slávy bude moci vystavit i další trofej. Tentokrát za podporu čtenářů Deníku v celém Středočeském kraji.

Bard, který kariéru v první, české, hudební lize odstartoval vítězstvím v televizní šou Česko hledá SuperStar, předčil své soupeře, vítěze jednotlivých okresních kol doslova o parník. Vlasta Horváth získal 3 body, což značí, že jste ho vy, naši čtenáři pasovali vždy do nejvyššího patra ankety.

Druhý Filipa Šubr z mladoboleslavské skupiny Seven posbíral stejně bodů, jako hlásí jméno jeho kapely. Třetí Vít Beneš z Nymburska ze slavné formace Neřež bral bodů osm, Václav Melichar z kladenských Anopheles dvanáct, Luboš Odháněl z mladoboleslavské skupiny WIX třináct a tak dál.

Čtyřiatřicetiletého Vlastu Horvátha, který se ženou Markétou a dcerou Lindou žijí ve Vranově, další triumf udělal radost.

„Vítězství mě moc těší. Je skvělé vědět, že v celém kraji mám tolik příznivců, kteří vědí, že jsem odtud. Je bezvadné, že mi fandí. Budu se proto snažit na sobě dělat, aby mi mohli zachovat přízeň i do budoucna," uvedl pro Benešovský deník Vlasta Horváth.

V soutěži středočeských čtenářů Deníku nezapadli ale ani další interpreti z Benešovska.

Ve skupinách jste nejvýš poslali vlašimskou Sebranku. Ta na třetím místě v součtu za vítězným mladoboleslavským Seven zaostala o 4 body. Pátá Vranovanka z Vranova pak dalších šest. Pětadvacátí skončili sázavští SPB s dvaačtyřiceti body.

Zpěvačkám se na rozdíl od jejich kolegů tolik nedařilo. Nejlepší z nich, Alena Vašáková, zpěvačka Vranovanky, obsadila dvanácté místo s 27 body. Bod za ní skončila Marie Čejková z Čejka bandu a patnáctá Péťa Šandová, zpěvačka Arcony z Louňovic pod Blaníkem s třiceti body.

Nu a v kategorii zpěváků zaostal nejméně za vítězným Vlastou Horváthem sedmý Josef Vašák z Vranovanky a také švagr zpěvačky ze stejné kapely Aleny Vašáková. Získal 17 bodů. Třetí zpěvák z Benešovska Jiří Kobrle z teplýšovické skupiny LemRoucha získal celkově šestnácté místo a dvaatřicet bodů.