Dvanáctý ročník akce předurčil, že ti, co na událost dorazili, již alespoň přibližně věděli, proč se VlčkoviceFest koná. "Finanční výtěžek z akce pomáhá zafinancovat projekty přidružené obecně prospěšné společnosti, která se soustředí na sociální oblast," potvrdil Jan Počepický, majitel statku ve Vlčkovicích, který je zároveň i ředitelem obecně prospěšné společnosti a organizátor festivalu. 

Během sobotního odpoledne se mohli zájemci o prospěšné společnosti z Vlčkovic dozvědět více. Při prohlídce statku, kde jsou i sociální byty, se zúčastnění seznámili s historií majitelů i vlčkovických objektů. Pracovníci OPS mají v plánu další rekonstrukce objektů, zároveň na začátku roku spustili nový sociální projekt. 

Krom hudebních vystoupení, kdy se během pátečního večera představila třeba kapela Mucha či Vypsaná Fixa, si přítomní další den, v sobotu, užili třeba i promítání dokumentů. Jedním z nich byl i snímek pojmenovaný Nebe a led z francouzské produkce. "Po zhlédnutí už nemám příliš dobrou náladu. Dokument popisoval příběh Clauda Loriuse, který bádal na Antarktidě. Jeho výpravy vedly až k objevení a popsání globálního oteplování. Je to dost zásadní. Mám teď vztek na vrcholné politiky, kteří tvrdí, že nic takového není," podotkl návštěvník VlčkoviceFest, Dominik Ján Miňo z Prahy. 

VlčkoviceFest stále pokračuje, i přes déšť a nepřízeň počasí. Zastřešené scény zaručují stejný zážitek z hudebního a doprovodného programu jako kdyby nepršelo. Přítomní se mohou těšit ještě na muziku od Načevy, Magnum Jazz Bigbandu, Nanodrobu i na divadlo či pozdější Dj.