Zájem byl tak veliký, že organizátoři museli přistoupit k nepopulárnímu kroku a uzavřít rezervaci několik dní před zahájením akce.

Jak nápad uspořádat centrální dětský den, vysvětlil pořadatel akce: „Dříve jsme pořádali dětské dny jako lokální akce na jednotlivých rekreačních zařízeních. Minulý rok jsme se rozhodli uspořádat jeden veliký dětský den pro děti zaměstnanců resortu Ministerstva obrany právě zde, v Měříně. A zájem o akci nás příjemně překvapil. Před rokem se registrovalo více než tisícovka zájemců. Letos už jsme na hranici dvou tisíc registrací. Proto jsme se rozhodli program rozšířit a umožnit účast i okolním,“ uvedl Patrik Letocha z pořádající organizace.

A opravdu byl program velmi bohatý. Své bojové umění předvedli vojáci z Brigády rychlého nasazení, velký zájem byl o kynologické ukázky a o ukázky integrovaného zahraného systému.

Pro aktivní děti byla připravena soutěž, na které na ně čekalo celkem deset pohybových disciplín. Po splnění sedmi a více z nich, čekal na účastníka soutěže malý dáreček.

Bohatý byl i kulturní program. Na podiu se představil kejklíř, hrálo se divadlo a připraveno bylo i hudební vystoupení. Mnoho dětí nevydrželo pokušení a před podiem si pohladilo “skutečného“ dinosaura.

Velký zájem byl o projížďku na dračí lodi nebo „parníku“. Velmi využitý byl i hotelový aquapark, do kterého byl pro všechny děti symbolický vstup za jednu korunu.

A protože se počasí vydařilo, byla akce báječnou oslavou Mezinárodního dne dětí.

Nocování se konalo v Domově dětí a mládeže v Benešově.
OBRAZEM: O Veselém nocování děvčata batikovala trička a zdobila textilní tašky
Ilustrační foto.
Z hudby se lze těšit pod hradem i na zámku