„Studoval jsem personální management v průmyslových podnicích a nyní na magisterském oboru studuji řízení regionálních projektů," uvedl vytáhlý mladík.

A tak není vyloučeno, že se v dalším článku o Danovi čtenáři dozví, že právě on stojí za úspěchem v získávání finanční podpory z Evropské unie.

„V Čechách se získávání dotací moc neumí. Jsme jedničkami v nevyužívání možností získat dotace. Proto nás na škole učí, jak tuhle nepříznivou statistiku změnit," usmál se mladý hudebník.

Novinek je ale více. Tou naprostou, ještě doslova žhavou je název kapely, v níž je Dan lídrem. Loni vyhrála kategorii skupin pod názvem From.

„Název nám vzala kapela z Teplic, a protože už nechceme být druzí, přejmenovali jsme se," říkal Dan při rozhovoru a potvrdil, že se formace nově jmenuje Because of april.

Jenže včera při dotazu prostřednictvím sms Dan vysvětlil, že se po hádce skupina přece jen částečně vrátila k základu původního názvu. Od včerejška si říká From is gone, což sice bude pro příznivce jasný vzkaz, že From je stále tady i když o sobě tvrdí, že je pryč.

Dan vedle vystupování s kapelou stále zpívá také sám, nebo, jak lze na internetu zjistit, ve dvojici. „Občas vystupujeme se Sabinou Ludányiovou," potvrdil zpěvák.

Důležitým okamžikem v umělecké dráze Dana i jeho kapely, bylo nedávné nahrávání ve studiu. Vzniklo z něj takzvané épéčko čili nosič EP. Jedná se vlastně o označení nahrávky charakteristické tím, že je delší než singl, ale kratší než klasické album.

„Konečně máme demo se čtyřmi písničkami v plné kvalitě a můžeme se prezentovat pořadatelům různých akcí. Ti chtějí právě demosnímky," připomněl Dan.

Formaci From is gone tvoří stále basák Zdeněk Toula, kytaristé Jiří Pilát a Martin Libra, bubeník Petr Pantoflíček a právě Dan Netušil, zpěvák a hráč na kytaru. Jen pro zajímavost, první opravdu na profesionální úrovni nahrané demosnímky, stály partu mladých kluků patnáct tisíc.

„Pro mou sólovou dráhu teď bude důležité se do studia vrátit, nahrát své písničky a k nim ještě natočit klip," plánuje Dan, který samotnou soutěž Benešovský Otík, tak jako při svém debutu, příliš neprožíval.

„Prožívala to moje maminka a moje rodina a také přátelé," potvrdil Dan, který vnímá postoj svých blízkých jako podporu v umělecké činnosti. „Beru to tak, že jim nyní něco dlužím, a proto se chci vrátit do studia a nahrávat," řekl.

Z vítězství v anketě měl Dan samozřejmě radost, stejně jako ji měli členové kapely. Ti obhajobu svého lídra vzali jako pozitivní záležitost a možnost dalšího zviditelnění skupiny.

„Setkal jsem se ale také s tím, že někteří lidé můj úspěch shazovali. Jenže to byli ti, co neuspěli. Já jim to ale odpouštím," dodal Dan Netušil a upřímně od srdce se tomu zasmál.