VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plán péče o CHKO Blaník můžete připomínkovat do konce září

PODBLANICKO - Návrch na zachování přírody obdrželo již Ministerstvo životního prostředí ČR

11.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Julie Filipová

Do konce příštího měsíce mají obyvatelé chráněné krajinné oblasti v okolí bájné hory, a nejen ti, možnost připomínkovat nový plán péče o toto území. Správa CHKO Blaník tento odborný a koncepční dokument ochrany přírody, který na základě údajů o dosavadním vývoji a současném stavu zvláště chráněného území navrhuje opatření na zachování nebo zlepšení stavu předmětu ochrany, již doručila Ministerstvu životního prostředí ČR.
„Připomínkovat jej může každý, a to nejen na adresu ministerstva, ale i přímo u nás,“ řekl Martin Klaudys, informatik Správy CHKO Blaník sídlící v Louňovicích pod Blaníkem s tím, že každý podnět uvítají. Lze tak totiž předejít, jak vysvětlil v vzápětí, spoustě konfliktních situací.
„Pokud se člověk seznámí alespoň rámcově s plánem péče, může odhadnout, jak se bude vyvíjet jeho správní řízení, když si zažádá například o stavbu rodinného domku v určité části oblasti, například v Načeradci nebo v Louňovicích pod Blaníkem. Jeho žádost totiž bude podle plánu péče posuzována. Není sice právně závazný, jako každý jiný koncepční dokument se totiž konkretizuje, ale je to určitý návod,“ uvedl Klaudys.
Plán má dvě části. Dělí se na rozbory, kde jsou odborné podklady a výsledky průzkumů a sledování květeny a zvířeny a na návrhovou část, v níž jsou vytyčené základní směry, kterými by se měla ochrana přírody ubírat.
Pracovníci Správy CHKO Blaník nový plán, který bude platit od roku 2008 do roku 2017, vytvářeli už od té chvíle, kdy byl dokončen plán na předchozí desetileté období, „Ale intenzivní práce nám začala tak rok a půl před dokončením,“ sdělil Marin Klaudys a dodal, že vycházeli i z konzultací s ministerstvem životního prostředí a agenturou ochrany přírody a krajiny.
Dokument můžete nalézt na internetových stránkách ministerstva životního prostředí www.env.cz nebo se s ním seznámit přímo v sídle jeho tvůrců Louňovicích pod Blaníkem.

11.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Braný vymazal Koštíře a Nespeky přivezly domů tři body

FNL: Vlašim - Táborsko 2:2.
7

Nádvorník loupil ve Vlašimi

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

Benešovsko - Přinášíme vám postřehy z voleb v regionu.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení