Ještě před samotnou autogramiádou předal Evě procházkové k nedávnému životnímu jubileu pamětní medaili města starosta Petr Kouba.

Autorka se sice nenarodila v Benešově, přesto jí benešovská minulost zajímá tak, že se jí věnuje nad rámec svých pracovních povinností.

Právě proto už spatřily světlo světa také publikace Benešov, Načeradec – Dějiny městečka a okolních obcí a nejnověji i již zmiňované Bukovany – Kapitoly z dějin posázavské vesnice. Procházková, která na začátku roku oslavila kulaté jubileum nyní pracuje na knize o Pravonínu.

Do benešovského archivu Eva Procházková nastoupila po absolvování Filosofické fakulty Univerzity Karlovy.

„Rok na to získala titul doktorky filozofie a měla všechny předpoklady stát se vedoucí této organizace. To, že se jí v letech tuhé normalizace skutečně stala, je malý zázrak. Díky tomuto zázraku se dostala do čela archivu schopná žena, zdatná odbornice, která nejprve situaci archivu po všech stránkách vylepšila a po změně politických poměrů se jí podařilo prosadit vybudování moderního archivu,“ míní Daniela Bendová, která autogramiádu ve svém knihkupectví zorganizovala.