„Dobrovolný příspěvek použijeme na financování obnovy zámku a přilehlého parku,“ potvrdil zvěstovský starosta Karel Babický.

Na zmiňovaném prostranství bude nejen hlediště a jeviště, ale také stanové městečko. To umožní návštěvníkům Zvěstova na místě setrvat do druhého dne a přitom si také trochu užít. Tohle opatření ze strany pořadatelů, jimiž jsou jak obec, tak místní sbor dobrovolných hasičů má eliminovat riziko jízda alkoholem posilněných řidičů.

V pořadí už sedmý ročník půldenního festivalu nabídne zábavu až do nedělního brzkého rána. Dvě hodiny po sobotní půlnoci totiž vystoupí poslední kapela rockově laděného festivalu, Údolí dutých hlav. Samotné veselí však začne o celý půlden dříve, v sobotu ve 14 hodin. To se zvěstovskému publiku představí slánská punk-rocková formace Totální nasazení.

Vedle zmiňovaných skupin na zvěstovském pódiu vystoupí také Brutus, Prasátor, což je Alkehol revival, Sakramejdlo, Baba Jaga + hosté a TAM.

Obec Zvěstov zachraňuje místní zámek, který majitelům sebrali po roce 1948 komunisté. V objektu sídlilo JZD a poté, co se areál doslova vybydlelo, dostal příležitost střelmistr. Část objektu ale tehdejší mocipáni do vzduchu nevyhodili, ale jejich záměr je dodnes patrný v navrtaných otvorech pro umístění trhaviny. Naštěstí ještě před demolicí objekt zachytili ve svých výkresech studenti architektury na ČVUT, takže se nyní mají restaurátoři čeho držet.