Hlasovací kupony budou vycházet v Benešovském deníku až do soboty 12. března 2016. V každé kategorii zakřížkujte nejvýš tři interprety. Pokud označíte vyšší počet interpretů, bude anketní lístek neplatný. Vystřižené a vyplněné anketní kupony doručte do redakce osobně nebo poštou na adresu: Benešovský deník, Na Bezděkově 2056, 25601 Benešov. Poslední termín doručení kuponů přímo do redakce (u vchodu je i naše poštovní schránka, kterou vybereme ve 12.00) je pondělí 14. března ve 12.00. Uznány budou i kupony poslané poštou, které dorazí do středy 16. března, ale a na obálce budou mít razítko s datem 14. března. Klikat ale můžete až do pondělí 14. března do 12.00, pak tato možnost skončí.Přijímány jsou pouze originální kupony vystřižené z Benešovského deníku. Laureáty hudební ankety Benešovský Otík 2015, včetně nového člena Síně slávy Benešovského deníku, kterého vybere redakce, představí list v pátek 18. března. 

Pravidla soutěže Benešovský Otík: Interpret, který nasbírá nejvíc platných, tedy originálních, z novin vystřižených kuponů, získá v této části soutěže první místo a tím jeden bod. Druhý v pořadí této části soutěže bude mít body dva body, třetí tři…
Stejný princip hodnocení je i u druhé části ankety, klikání na webu na adrese www.benesovsky.denik.cz.
Když interpret vybojuje v obou částech soutěže dvě první místa, jeho součet pro konečné umístění, bude 2. Tedy ze všech soutěžících nejnižší. A to bude celkový vítěz ankety Benešovský Otík za rok 2015. Pro jistotu ještě další příklad: Soutěžící z druhého místa v kuponech a prvního z webu bude mít součet umístění 3. Je proto jasné, že soutěžící, který obdrží třeba milion hlasů na webu, ale žádný kuponový, skončí nakonec hluboko v poli poražených, přes to, že na webu s přehledem všechny své soupeře předhoní.
V případě, že bude součet z obou částí ankety u několika soutěžících stejný, rozhodne o jejich konečném pořadí vyšší počet kuponů a dále pak počet kliků.

Zde můžete hlasovat pro kategorii kapela A - N
Zde můžete hlasovat pro kategorii kapela P - Ž
Zde můžete hlasovat pro kategorii zpěvák