Představení, které začne v 19.30 patří mezi úspěšné tituly benešovského souboru Banda především proto, že je o něj zájem i ze strany dalších ochotnických seskupení.
Amant se totiž hraje nejen na domovské scéně v Benešově, ale také v Rájci – Jestřebí či Troubkách. Premiérově ho už tento měsíc uvidí také publikum v Českém Dubu, v dubnu pak diváci ve Slané u Semil. Amanta připravují také divadelníci v Josefově Dole.
„Taková frekvence opravdu není běžná a my z toho máme pochopitelně radost. Bereme to jako potvrzení, že naše rozhodnutí hrát vlastní texty bylo správné,“ vysvětlil autor Pavel Němec.
První představení Amanta se v Benešově uskutečnilo 4. března loňského roku. Tehdy v souboru došlo k personálním změnám a na ně navázalo také obsazení do rolí.
„Změna v souboru s sebou přinesla přeobsazení jedné z hlavních postav,“ potvrdil Němec. „A když už jsme museli zkoušet opravdu zgruntu, využili jsme této situace i k výraznější textové úpravě,“ řekl autor hry, který v Bandě současně zastává i funkci principála a režiséra.