Zpěvačka dál učí v Církevní základní a mateřské škole Archa v Petroupimi češtinu, ale už méně se věnuje své oblíbené hudební výchově.

„Času na hudební výchovu mám méně. Učím děti z prvního až pátého ročníku, ale ve škole učím také hru na klavír," prozradila s tím, že adepti hry na klavír za ní dříve jezdili domů do Vranovské Lhoty a nyní se umění hrát učí v Petroupimi. Ale doma Alena Vašáková neučí ani své děti.

„Starší Pavlík chodí do hudebky, hraje s tatínkem na klarinet a docela ho to baví. Tomu bych asi moc neporadila," přiznala čtyřnásobná vítězka čtenářské ankety. „Anička, která letos půjde do školy, si někdy brnká na piáno, ale říct si nechá, jen když má náladu," usmála se zpěvačka Vranovanky a potvrdila, že v tak muzikální rodině vranovských Vašáků, je takřka nemyslitelné, aby některý z potomků alespoň nezavadil o hudbu. „Anička dobře zpívá," potvrdila její maminka a při otázce, zda se v Petroupimi pochlubila svým žákům vítězstvím v Otíkovi, se jen od srdce rozesmála.

„Myslím, že o tom v Petroupimi nevědí, já to tam moc neříkám," přiznala se.

Své trofeje má Alena Vašáková v pracovně vyrovnané na poličce a kromě ní z dalšího přírůstku má radost i zpěvák Vranovanky a její švagr, Josef Vašák.

Právě on se nejspíš velkým dílem zasadil o vítězství své příbuzné. Ale nejen o to letošní. Jak to ve skutečnosti bylo, však Alena neví.

„Přiznám se, že švagrovi mu říkám, ať mi nedává žádné hlasy, ale on je velký šprýmař a jen se směje," potvrdila Alena Vašáková.

Kromě toho, že učí v Arše, je členkou Sukova komorního sboru a vede dětský sbor v Základní škole Karlov.

„Se Sukovým komorním sborem budeme zpívat při Otvírání studánek od Bohuslava Martinů v aule gymnázia, kde budou zpívat i význační pěvečtí sólisté. Kromě toho tam desátého května od půl osmé večer zazpívají i některé děti ze sboru na Karlově," pozvala pedagožka na živé vystoupení.

Od posledního, třetího předávání ceny Benešovský Otík se nezměnilo ani to, že je Alena Vašáková také zpěvačkou kantorské formace The Teachers Benešov a v jejím repertoáru rozhodně dechovka není. Skupina se více věnuje bigbítu a to ať už domácímu nebo tomu zahraničnímu.

A právě proto má také radost i z toho, že její žák z hudební výchovy, Dan Netušil, je stejně jako ona držitelem Benešovského Otíka. v kategorii zpěvák dokonce už podruhé.

Alenu Vašákovou a její hudební umění mohou zájemci obdivovat už v sobotu 25. dubna od 14 hodin, kdy se v Mačovicích koná otvírání studánek s hudebním doprovodem a zpěvem dětí, které kantorka vede.