Ve školce mezi dětmi proběhla velice oblíbená mikulášská nadílka. Kdo „byl hodný“, nesl si domů balíček ovoce a dobrot, které Mikulášovi pomohly zabalit naše paní kuchařky. Atmosféru čertovského období doladila výzdoba tříd a šaten, o kterou se postaraly paní učitelky s dětmi. Mikulášská výstava se proměnila ve vánoční v prostorách MŠ Dukelská hned po čertech, a to díky již tradiční spolupráci se SOU stavebním v Benešově. Žákyně z oboru aranžér ji instalovaly z dekorací, které samy vytvořily a také z výrobků od rodičů. Díky vánočním stromkům, adventním věncům, vánočním hvězdám, krásným svícnům a spoustě závěsů z hvězdiček a rybiček se každého, kdo se zastavil, zmocnila vánoční nálada.

Nutno podotknout, že vánoční stromky jsme dostali od lesníků za sběr kaštanů a žaludů pro lesní zvířátka, se kterým dětem pomáhali jejich rodiče. 

Děti také ozdobily vánoční stromky u benešovské radnice, které se staly součástí výzdoby města.

Abychom si vánoční náladu nenechali jen pro sebe, nacvičily děti ze třídy Štěňátek vánoční představení a pozvaly do školky zástupce zřizovatele a ředitelky škol, se kterými MŠ dlouhodobě spolupracuje. Bohužel všichni pozvaní neměli čas přijít. Přesto se sešlo hostů dost a „vánoční pohádka“ v podání našich předškoláčků se všem moc líbila.

Advent v naší MŠ zakončily vánoční besídky pro rodiče, ve většině tříd spojené se společným tvořením svícnů a dekorací a posezením u čaje a cukroví. V MŠ Longenova zdobili stromeček rodiče společně s dětmi. Ke krásné předvánoční atmosféře přispěla svým zpěvem opět Kateřina Ševidová.

Do nového roku přejeme dětem, rodičům a všem milým lidem jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví a hodně rodinného štěstí.

Taťána Mastná