Od 19.30 hodin se v ní představí herci Adéla Gondíková Jiří Langmajer. „V Benešově hrajeme poprvé, takže uvedení komedie Ani za milion! je premiérou Divadla v Rytířské na scéně Divadla Na Poště. Věříme, že se tato hra bude divákům líbit, a že si benešovská dramaturgie vybere i další titul našeho divadla,“ uvedla tajemnice pražského divadla Jana Mazačová.

Hra vypraví o Jacqueline a Lambertovi. Ona, byť provdaná za anglického velvyslance, je Francouzka tělem, duší i původem. Má dvě děti a kufřík s milionem eur, který je ochotna darovat každému, kdo si jej zaslouží. Nenávidí venkov, samotu a obyčejnost. Lambert naproti tomu ženatý není, manželka od něj utekla. Má duši námořníka a žije jen pro svůj maják, o který se stará čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Miluje venkov, samotu a obyčejnost.

Hlavní postavy se zdají být naprosto odlišné. Pravda je ale jinde. V této detektivní komedii, která měla premiéru v listopadu 2015, je totiž všechno jinak, než se zdá. „Hledali jsme text komedie pro dva herce, ženu a muže – Adélku a Jirku. A hra Michaely Doleželové a Romana Vencla jednoznačně splnila naši představu,“ podotkla Jana Mazáčová.

V Benešově divadlo uvede již 72. reprízu. „Vzhledem k reakcím diváků můžeme potvrdit, že se setkává s kladným ohlasem na štacích i v Divadle v Rytířské,“ dodala tajemnice.