VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.5.2017

Hasiči i hasičky z dobrovolných sborů se utkali v soutěži

Louňovice pod Blaníkem – Dobrovolní hasiči nejen pomáhají, ale také závodí. Na okrskovou soutěž do Louňovic pod Blaníkem přijela různorodá družstva z blízkého okolí.

14.5.2017

Maminko, vše nejlepší. Dnešek patří Svátku matek

Na dnešní den připadající Svátek matek se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém Provolání ke dni matek.

12.5.2017

Konopiště je nejen vidět, ale bylo znovu také slyšet

Konopiště – Nejen třísté výročí narození Marie Terezie, ale také její korunovaci z 12. května 1743 na českou královnu si připomněli včera na státním zámku Konopiště. A protože vzpomínku na korunovaci měla v předvečer 274. výročí korunovace doprovodit slavnostní mše, bylo k potřeba i zvonění.

12.5.2017

Benešov se vůbec poprvé přidal k akci Noc literatury

Benešov - Premiérově se v Městské knihovně Benešov a jeho Muzeu umění a designu konala celostátní akce Noc literatury. Ve městě si akci připomněli na celkem třech místech - Městské knihovně na Malém náměstí, Experimentě, což je zajímavá expozice v podzemí radnice, a také v Hotelu Bellevue na Karlově.

12.5.2017

OBRAZEM: Narození Marie Terezie si připomínají i na Konopišti

Benešovsko - Přesně tři století to budev sobotu 13. května od chvíle, co ve vídeňském Hofburgu světlo světa spatřila Maria Theresia Walburga Amalia Christiana známá jako císařovna Marie Terezie. Právě tahle žena stála u zrodu úspěšné dynastie Habsbursko – Lotrinské.

11.5.2017

OBRAZEM: Krajská taneční soutěž je již za dveřmi

Benešov – Okresní kolo soutěže v moderních tancích zná své vítěze z celkových 250 účastníků. Krajského kola, které je naplánované na 2. června taktéž v Benešově, se díky tomu zúčastní dvanáct týmu z okresu.

11.5.2017

Richard Müller vystoupí na novém festivalu Slunovrat v Sázavě u Benešova

Sázava - Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů.

5.5.2017

Malé tanečnice uspěly v okresní soutěži

Benešov – Malé tanečnice z benešovského Domu dětí a mládeže obsadily druhé místo v páteční okresní soutěži Středočeský taneční pohár. Diplomy za moderní tanec dostali i jejich starší kolegové, kteří získali první i druhé místo.

2.5.2017

Májová Vlašim: davy lidí, tisíce aut i známí zpěváci

Vlašim - Neutěšená dopravní situace kazila dojem z májových slavností. Největší akci roku připravilo město Vlašim na prvního května. Májové slavnosti přilákaly na dvacet tisíc lidí.

2.5.2017

OBRAZEM: První máj slavili na benešovském náměstí i ve vlakovém depu

Benešov - V Benešově slavili zájemci první květnový den různorodě. Na Masarykovo náměstí, kde byl pro příchozí připravený jarmark, zavítal i představitel české, politické strany Tomio Okamura. Přítomní se ale více věnovali prodejním stánkům či vystoupení kapel.

2.5.2017

OBRAZEM: Do Benešova přijel zahrát Michal Hrůza i František Nedvěd

Benešov - Na prvního máje navštívila město Benešov řada osobností. Příchozí na tradičním jarmarku tentokrát bavili známé, české hvězdy hudebního světa. Zájemci si tak mohli užít profesionální vystoupení Františka Nedvěda, Michal Hrůzy či Kristiny.

1.5.2017

OBRAZEM: Hranici i májku postavili dobrovolní hasiči

Poříčí nad Sázavou - Čtyřapůlmetrová hranice hořela v nedělní podvečer i na kopci u Poříčí nad Sázavou. Zdejší sbor dobrovolných hasičů nachystal příznivcům pohled nejen na pálení čarodějnice, ale také na tradiční stavění dvacetidvoumetrové májky pomocí lan a žebříků. 

1.5.2017

OBRAZEM: Při akci Vítání ptáčků si některé opeřence pohladili

Poříčí nad Sázavou - S říší opeřenců se seznámilo na čtyřicet účastníků akce Vítání ptáčků. Během prodlouženého víkendu se zájemci v ranních hodinách vydali na dvouhodinovou procházku do lesů v okolí Poříčí nad Sázavou.

1.5.2017

Čarodějnice v poklidném duchu. U májky v Benešově si odpočinuli od práce

Benešov – Čarodějnice na benešovském náměstí prožili přítomní v pohodovém duchu. Díky prodlouženému víkendu si mohli zástupci všech generací užít v poklidu vystoupení kapel i ochutnat různorodé občerstvení. Na akci, kterou zdobila čerstvě postavená májka, si především dospělí odpočinuli od práce, jak se při hovoru svěřili.

29.4.2017

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

28.4.2017

Kraj předložil Benešovu smlouvu s chybami

Benešov – Měla to být formalita. Zastupitelé měli schválit radou doporučenou spolupráci Benešova se Středočeským krajem na první fázi severovýchodního obchvatu. Nakonec se z toho ale vyklubala blamáž.

28.4.2017

Pavel Callta doplní program nového festivalu Slunovrat

Praha - Populární zpěvák a zástupce mladé generace českých písničkářů, Pavel Callta, vystoupí 24. června 2017 v Sázavě u Benešova v rámci nového hudebního festivalu Slunovrat. Úspěšný mladý zpěvák tak doplní nabitý line-up nového festivalu, který se letos zrodí v areálu rozlehlého vodáckého kempu u řeky Sázavy.

25.4.2017

Sázavský ostrov otevírá vodáckou sezónu Pálením Sázavských čarodějnic

Sázava - V neděli 30. dubna otevře areál rekreačního a vodáckého kempu Sázavský ostrov svou letní sezónu. V 18 hodin odstartuje zcela první letošní kulturní akce pro veřejnost s názvem Pálení Sázavských čarodějnic. 

24.4.2017

Nejlepší minimažoretku má Benešovsko. V národní soutěži uspěla Rozálie Zavřelová

Benešov - Zlatou medaili vyhrála benešovská minimažoretka Rozálie Zavřelová na Mistrovství Čech.

23.4.2017

Vlastenecký spolek pokřtil svůj prapor u lipky

Libouň /FOTOGALERIE/ - Celorepublikový Vlastenecký spolek dorazil v sobotu do Libouně, aby pokřtil svůj první, oficiální prapor. Za účasti louňovického kněze, členů spolku i místních příznivců započali akci před desátou ráno u kapličky svaté Anny, kde již před rokem spolek vysadil český znak státnosti lípu srdčitou.

23.4.2017

OBRAZEM: Galerii pod Blaníkem ozdobili příchozí otisky prstů

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ – Na neoficiální otevření Galerie pod Blaníkem se přišlo podívat několik příznivců, stejně jako na produkty trhovců na blízkém jarmarku.

21.4.2017

OBRAZEM: Kapela Tata Bojs potěšila klienty v Tloskově

Tloskov - Tata Bojs rozdávali radost v Centru sociálních služeb v Tloskově.

21.4.2017

Indie změnila mou tvorbu i přemýšlení, říká umělkyně Petra Matušková

Louňovice pod Blaníkem - S nápadem otevřít galerie si Petra Matušková pohrává již několik let. Jelikož domovem jí je Podblanicko, prostor pro umění vytváří přímo pod horou Blaník. Inspirací ve tvorbě jí je především život, cestování a příroda.

19.4.2017

Děti z umělecké školy při tvoření inspirovala Vlašim

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy Vlašim je aktuálně k vidění v prostorách vlašimského zámku až do 8. května. Přibližně sto žáků, kteří na výtvorech pracovali celý školní rok, inspirovala Vlašim a především téma Člověk a město.

18.4.2017

FOTO: Děti se o prázdninách bavily tvořením i sportem

Benešov - Velikonoční prázdniny si užívaly děti s Domem dětí a mládeže Benešov v turistické základně v Jablonné nad Vltavou, která se nachází v blízkosti Slapské přehrady u Neveklova. Pro malé účastníky připravily učitelky ze zájmového domu bohatý program.

18.4.2017

Komunikační mosty spojily ve výstavní síni generace

Benešov /FOTOGALERIE/ – Jako součást dvou výstav v poliklinice na Malém náměstí se uskutečnil projekt Komunikační mosty.

17.4.2017

OBRAZEM: Dům přírody pod Blaníkem hostil jarní svátky netradičně

Kondrac - Dům přírody Blaník hostil aktuální jarní, křesťanské svátky ojedinělým způsobem. Návštěvníci zábavné a naučné expozice vně domu mohli vyzkoušet netradiční velikonoční kvízy. Díky dřevěné skládačce se nejmenší seznámili s jednotlivými ptačími vajíčky. Následně si děti mohly také vytvořit kraslici vlastní.

17.4.2017

OBRAZEM: Na Marjánku zavítaly Lety mimo a Try duby

Stříbrná Skalice - Jako první zahrály v rockovém klubu restaurace Na Marjánce ve Stříbrné Skalici Try duby. Jak název napovídá, jedná se o tři muzikanty. Zde však podobnost s názvem končí, protože o žádné duby nejde. Je to parta zkušených muzikantů okolo Olega Homoly, známého fotografa a otce hudebníků Jana a Matěje z Wohnoutů. Jejich Happy Punk Rock potom vystřídal elektronický rock Letů mimo. I oni mají za sebou dlouhou řadu let působení na české hudební scéně. Jejich největším hitem je patrně píseň Euforia. Celý večer se uskutečnil v pohodové atmosféře a nikdo zřejmě návštěvy koncertu nelitoval.

17.4.2017

Velikonoce oslavili děti i dospělí na týneckém hradě

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Velikonoční výstava spojená s vernisáží obrazů Zdeňky Albrechtové se konala na hradě v Týnci nad Sázavou na Boží hod velikonoční.

17.4.2017

Sidonius Jiro vzdává hold velikonočním svátkům

Benešov, Praha – Ticho Velikonoc je název výstavy obrazů, jejichž autorem je benešovský malíř Sidonius Jiro. Expozice je a bude po celý duben umístěna v kostele sv. Martina ve zdi v Martinské ulici na Starém Městě Pražském.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT