VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.8.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v následujcích dnech. 

2.8.2017

Vlašimské pohádkové léto jde do své druhé poloviny

Vlašim - Pohádka z budíku o dvou bratrech, Pospícháčkovi a Loudáčkovi, kteří se vydali na dobrodružnou cestu za Časem, byla už letošní pátým představením v rámci Vlašimského pohádkového léta.

1.8.2017

OBRAZEM: Na benešovském Kavčíně spojili freestyle motokros s rockem

Benešov - Spojení adrenalinové zábavy, freestyle morokrosu s řinčivou rockovou hudbou zvládli pořadatelé na bývalém benešovském vojenském cvičišti na Kavčíně.

1.8.2017

V Jílovém vystaví také Zlatou keltskou kobylu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Pietní vzpomínkou na akademického sochaře Olbrama Zoubka, který skonal v červnu ve svých jednadevadesáti letech, bude výstava jeho soch s keltskou tématikou. Začíná už v sobotu v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Výstavu připravenou spolkem Lughnasadh mohou zájemci navštívit od soboty 5. srpna do státního svátku 28. října.  

31.7.2017

Show fakíra Petra Fiedora potěšila Chotýšanské

Chotýšany – Zlatým hřebem večera se stalo při už šestých Chotýšanských slavnostech vystoupení kaskadéra a fakíra Petra Fiedora. Osmatřicetiletý borec pochází z Tábora a je také držitelem čtyř desítek českých a světových rekordů ve fakírských a kaskadérských disciplínách. Celá polovina z nich se týká ohně. ten krotí už celé čtvrtstoletí. Ve svých třinácti totiž poprvé vyplivl oheň. 

31.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturmní akce v tomto týdnu. 

30.7.2017

Horko zahnalo zpěváky i posluchače do kostela

Chvojen /FOTOGALERIE/ - Zajímavé zpestření závěru týdne mohli v kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně prožít ti, kteří se v neděli 30. července odpoledne vypravili na toto pozoruhodné místo nedaleko Benešova.

29.7.2017

V louňovické zámecké zahradě znělo tentokrát reggae

Louňovice pod Blaníkem /obrazem/ – Přehlídky Right News Music Garden věnované reggae si na zahradě zámku v Louňovicích pod Blaníkem užívali její návštěvníci v sobotu 29. července už poosmé.

28.7.2017

Kapka medu pro Verunku končí po pěti letech slavnostní derniérou na Konopišti

Konopiště - Pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku zakončí 5 let svého uvádění překrásnou open-air derniérou, které nemá v českých zemích obdoby. Ta se uskuteční 25. srpna v Přírodním divadle na Konopišti.

28.7.2017

Roztančí zámeckou zahradu, bazárek i novou galerii

Louňovice pod Blaníkem /OBRAZEM/ - Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již osmým rokem, a sice v pátek a v sobotu v Louňovicích pod Blaníkem.

27.7.2017

Pohádka opět pobaví v zámeckém parku

Vlašim /FOTOGALERIE/ – Divadelní festival Pohádkové léto ve Vlašimi pokračuje zase zítra, kdy se představí Teátr Pavla Šmída s Pohádkou z budíku.

25.7.2017

FOTO: Cihlafest boří zdi a staví mosty

Slapy - Slůvky rodinný, pohodový, příjemný či návštěvnicky vstřícný se zaštiťuje prakticky každý festival, ale ne vždy těmto přívlastkům odpovídá realita. Pro Cihlafest, který se v zahradách chráněného bydlení v obci Slapy uskutečnil v sobotu 22. července, to však platí stoprocentně. Tak silnou koncentraci pozitivní energie jsem už dlouho na žádném festivalu nezažil.

25.7.2017

OBRAZEM: Jethro Tull i Stromboli nevynechali žádné staré pecky

Konopiště - Zaplněné přírodní divadlo v Konopišti zažilo v sobotu 24. července koncert legendární anglické kapely Jethro Tull a české kultovní skupiny Stromboli. Obě rockové formace potěšily svoje fanoušky většinou oblíbených hitů ze své dlouhé diskografie.

24.7.2017

Táborů od benešovského Domu dětí a mládeže se zúčastní na 350 dětí

Benešov /FOTOGALERIE/ - Prázdniny jsou v plném proudu. Dům dětí a mládeže Benešov proto připravil pro děti celkem jedenáct letních táborů, soustředění a příměstských táborů. Více než 350 dětí si během léta tento bohatý prázdninový program užívá.

23.7.2017

OBRAZEM: Diváci odměnili smíchem vystupující komiky

Vlašim - Stand up comedy Na stojáka oživila v sobotní večer areál baru Na koupáku ve Vlašimi. Návštěvníci bavili komici, kteří se svou show objíždějí celou republiku. Letos k vlašimskému koupališti dorazili Ester Kočičková, Petr Vydra, Dominik Heřman Lev a Vojta Záveský. Smích byl slyšet po celý večer. Vystoupení se opět neslo v duchu nadsázky, i tak se ale témata dotýkala i aktuálních kauz. Třeba také politika byla na pořadu dne.

22.7.2017

OBRAZEM: Slavnosti započaly fotbalovým zápasem a dechovkou

Chotýšany - Chotýšanské slavnosti, které se letos konají již po šesté, začaly ve fotbalovém areálu v Chotýšanech v sobotu ve 13 hodin. Program stále pokračuje a vyvrcholí ohnivou show dvě hodiny před půlnocí.  

22.7.2017

OBRAZEM: Pražská smečka Resumé zahájila koncert Zakázanýho ovoce

Miřetice - Vystoupení kapely zakázanÝovoce bylo připravené na páteční večer na letním parketu v Miřeticích. Známou kapelu předzáhajila pražská rock'n'rollová smečka Resumé a děčínská punk-rocková partička DCRadio.   

22.7.2017

Úspěšní violoncellisté odehráli letní koncert v kostele

Načeradec /FOTOGALERIE/ - Mladí, charismatičtí, úspěšní a vtipní. K tomu hrají výborně na violoncello. Takový pocit mohl mít nejeden návštěvník načeradského kostela sv. Petra a Pavla. Prague Cello Quartet, jak se soubor čtyř violoncellistů jmenuje, odehrál v pátek v podvečerních hodinách nejen filmové, ale i klasické či rockové písně.  

22.7.2017

CihlaFest podpoří chráněné, bydlení, přijede i Ondřej Sokol

Benešov - Osm divadel, tři kapely a tři taneční a hudební soubory čekají na návštěvníky 7. ročníku benefičního Cihlafestu. V zahradách chráněného bydlení Fara na Slapech jej dnes od 10 hodin pořádá občanské sdružení Portus Praha.  

AKTUALIZOVÁNO
21.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na víkendové akce. 

20.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v tomto týdnu. 

20.7.2017

Prodejní výstava v Týnci nabízí obrazy i šperky

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Galerie hradu Týnec patří v těchto dnech také obrazům Jarmily Janůjové a šperkům z polodrahokamů Růženy Horové.  

18.7.2017

Slavnosti vyvrcholí ohňovou show od rekordmana

Chotýšany - V Chotýšanech se budou o víkendu konat již po šesté Chotýšanské slavnosti, které navazují na kdysi tradičně pořádané poutě.  

AKTUALIZOVÁNO
17.7.2017

KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?

Benešovsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v tomto týdnu. 

17.7.2017

Ekocentrum patří v létě Stanislavu Tomaštíkovi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Pestré příběhy je název autorské výstavy vlašimského lékaře a výtvarníka Stanislava Tomaštíka, která se v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim koná až do 3. září. Zájemci si ji mohou prohlédnout každý den od 9 do 17 hodin.  

17.7.2017

Benešovským ekovláčkem jezdí turisté již šestým rokem

Benešov /FOTOGALERIE/ – Benešovský ekovláček se toto léto vypravil již na šestou sezonu. Spolu s turisty pravidelně podniká šestnácti zastávkovou trasu z Benešova do Konopiště a zpět.   

16.7.2017

OBRAZEM: Olympic zaplnil celé náměstí

Stříbrná Skalice - Snad jsem to zavinil já, to byla písnička, kterou Petr Janda zahájil koncert ve Stříbrné Skalici. A měl pravdu. Svou dlouholetou hudební tvorbou zavinil, ze se písničky Olympiku staly notoricky známé, a koncert by teoreticky mohl odzpívat velmi početný sbor publika.

16.7.2017

OBRAZEM: Vyznavače folku přivítala týnecká zahrada

Týnec nad Sázavou - Zahrada Hotelu Týnec se v sobotu otevřela vyznavačům folku. Událost s názvem Folk Týnec Fest II. odstartovala v 15 hodin kapela Ostří Bobři, po ní od 17 hodin následovala skupina Dotyky. Posléze od 19 hodin se představila kapela Spolektiv a akci uzavřela Skleněná ryba. Mladé občany Týnce a okolí folkový festival příliš neoslovil, naopak se ale těšil účasti spíše starších generací. Folkoví nadšenci si díky písničkám mohli zavzpomínat a oprášit trampingové historky svého mládí.

16.7.2017

Majitel unikátní sbírky secesních plakátů: U Chéreta se učil řemeslu i Mucha

Křinec /ROZHOVOR/ – Secesní plakáty na výstavách většinou překvapují širokou škálou námětů. Plakátovou tvorbou se přitom nezabýval jen známý český malíř Alfons Mucha, ale i mnoho dalších špičkových umělců z celého světa. Jejich náměty byly často například nové výrobky. Atraktivní díla dokumentují vysokou úroveň plakátové tvorby ze začátku minulého století a časů první republiky. A málokdo tuší, že jde většinou o kousky ze soukromé sbírky, která nemá v Česku obdoby. Patří Zdeňku Harapesovi, majiteli zámku Křinec na Nymbursku.

16.7.2017

OBRAZEM: Malé i velké diváky pobavilo strašidýlko Bačkůrka

Týnec nad Sázavou - Venkovní pódium v areálu Hradu Týnec ožívá každou sobotu pohádkami, nejčastěji loutkovými. Pravidelně od 17 hodin navštěvují krásná představení jak děti, tak dospělí. V sobotu 15. července se o zábavu postarala Bára Čmelíková s představením "Strašidýlko Bačkůrka, aneb jak se Bačkůrka skamarádil". Podle reakcí diváku patří inscenace Bářina toulavého divadla mezi nejoblíbenější letní kratochvíle týneckých rodin s jejich ratolestmi. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT