VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 16:35

Zaječický masopust neurčuje církevní kalendář, ale ten muzikantský

Zaječice /FOTOGALERIE/ – I když se už opět tradiční zaječický masopust i letos konal takříkajíc s křížkem po funusu, tedy po Popeleční středě, což je začátek postního období před Velikonocemi vycházející tentokrát na 14. února, jeden z jeho iniciátorů, Martin Láska, má pro tuhle zvláštnost logické vysvětlení.

včera 13:45

OBRAZEM: Sázavští fotbalisté vyměnili dresy za obleky

Sázava - Fotbalový Klub Kavalier Sázava uspořádal v pátek 16. února tradiční Fotbalový ples. Jako místo konání zvolil místní Společenský dům. O hudební stránku večera se postarala skupina TaHiMel, která svůj úkol zvládla opravdu na výbornou.

16.2.2018

Maturitní ples studentů oktávy Gymnázia Benešov

Benešov – Až k maturitnímu plesu se po dlouhém, osmiletém studiu propracovali studenti Gymnázia Benešov. Studentský bál se konal v pátek 16. února v Kulturním domě Karlov a všem při něm zahrála kapela Unisono.

15.2.2018

S Deníkem za zábavou: kam vyrazíte?

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí na Benešovsku.

11.2.2018

Maturitní šerpu dostali studenti z neveklovské obchodky

Benešov - Studenti posledního ročníku z Obchodní školy Neveklov si užívali svůj maturitní ples v sobotu 10. února v Kulturním domě Karlov v Benešově. Volné zábavě předcházelo ošerpování, tedy seznámí s jednotlivými maturanty.

10.2.2018

OBRAZEM: Benefiční koncert zahájil dětský sbor

Vlašim - Benefiční koncert "Děkujeme Vám 2018" připravila pro příznivce vlašimské Farní charita v sobotu 10. února v Kulturním domě Blaník ve Vlašimi. Zahájení se zhostil dětský pěvecký sbor, načež organizátoři představili divákům úspěchy letošní Tříkrálové sbírky.

8.2.2018

S Deníkem za zábavou

Benešovsko - Kam lze vyrazit v regionu?

4.2.2018

OBRAZEM: Ochotníci z Načeradce odehráli známou hru Pygmalion

Načeradec - Divadelní hru Pygmalion odehráli načeradští ochotníci v sobotu 3. února v místní základní škole. Představení připravovali skoro celý rok. Nyní je čeká ještě několik zastavení po okrese, kde se se známou komedií také představí. Diváci se na divadelníky z Načeradce mohou těšit v Olbramovicích 23. února, v Trhovém Štěpánově 24. února, ve Vlašimi 13. března a v Louňovicích pod Blaníkem 24. března.

4.2.2018

OBRAZEM: Herec Jarda Dušek vystoupil v sázavské Huti před pecí

Sázava - Malování hudbou, notování hlasem a vyprávění světlem, to všechno v kulise rozžhavené sklářské pece zažili návštěvníci představení nazvaného Trojjediná líheň, které se uskutečnilo v sobotu 3. února od 18 hodin v Huti František v Sázavě.

3.2.2018

OBRAZEM: Při velišském plese nezůstal taneční parket prázdný

Veliš - Sportovní ples ve Veliši, který místní Sokolové připravili na pátek 2. února ve zdejším sále, se nesl v duchu tance a nepřekonatelné zábavy. Kapela se nenechala zostudit a přítomné k tanci přímo zvala. Na programu byly tradiční české písně, které přilákaly skoro všechny zúčastněné na taneční parket.

3.2.2018

OBRAZEM: Gymnazisté z Vlašimi oslavili závěr studia

Benešov - Maturitní ples Gymnázia Vlašim se konal v pátek 2. února v Kulturním centru Karlov. Tématem studentské slavnosti, která předznamenává konec studia na střední škole, byl stroj času.

3.2.2018

OBRAZEM: Sázavští divadelníci zkoušeli Baladu pro banditu

Sázava - Milovníci divadla mohli v pátek 2. února v Sázavě navštívit veřejnou zkoušku muzikálu Balada pro banditu. Muzikál, který napsal Milanu Uhde na téma knihy Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník, nastudovali členové Divadelního souboru Jiřího Voskovce v Sázavě již podruhé.

2.2.2018

Lenka Faltejsková vystavuje v Benešově své nejnovější fotografie

Benešov – Od 29. ledna si mohou návštěvníci benešovské Městské výstavní síně na Malém náměstí prohlédnout výstavu fotografií Lenky Faltejskové. Vernisáž s hudebním doprovodem se uskuteční v úterý 6. února od 17 hodin a výstava potrvá do 23. února.

31.1.2018

Martin Benda zahraje v knihovně populární písničky

Týnec nad Sázavou - Městská knihovna v Týnci nad Sázavou bude ve středu 31. ledna patřit slavným písním 60. let. Skladby Jiřího Suchého, Waldemara Matušky, Karla Gotta, Václava Neckáře, Karla Kryla a dalších interpretů zde od 18 hodin zazpívá a na kytaru zahraje Martin Benda.

28.1.2018

OBRAZEM: Oslavy 140 let SDH Kamberk předznamenal ples

Kamberk - První akcí dobrovolných hasičů z Kamberka v letošním roce byl tradiční ples, který uspořádali v sobotu 27. ledna od 20 hodin v místním sále hospody. A událost, pořádaná v Kamberku zdejšími hasiči, to nebude poslední.

28.1.2018

Načeradští hasiči se při svém plese svlékli

Načeradec /FOTOGALERIE/ - Dobrovolní hasiči z Načeradce přichystali pro příznivce tradiční ples, který se konal v sobotu 27. ledna od 20 hodin v tělocvičně načeradské školy. Krom hudby, tance a zábavy si přítomní užili i vystoupení v režii pořadatelů.

27.1.2018

Školní ples v Jankově nabídl známou kapelu i bohatou tombolu

Jankov /FOTOGALERIE/ - Obecní sál v Jankově oživil v pátek 26. ledna již tradiční Školní ples. Z přítomných byla cítit uvolněná nálada, a to především na parketě, který nezůstával po celý večer prázdný.

27.1.2018

OBRAZEM: Studenti ze SOŠ a SZŠ Benešov oslavili poslední ročník

Benešov - Maturitním plesem slavnostně oslavili konec studia na střední škole studenti ze Střední odborné a Střední zdravotnické školy v Benešově.

26.1.2018

Při krátké pohádce se děti naučily soustředit

Benešov /FOTOGALERIE/ - Divadélko Mateřského centra Hvězdička z Benešova připravilo pro své příznivce další půlhodinku s pohádkou ve středu 24. ledna. Představení O veliké řepě odehráli nejmenší divadelníci spolu se svými lektory. Pohádka měla děti v publiku nejen pobavit, ale také naučit se soustředit. 

25.1.2018

S Deníkem za zábavou. Kam vyrazíte?

Benešovsko - Přinášíme vám výběr zajímavých akcí v regionu.

25.1.2018

Tanec, hudba, zábava. Takové budou plesy

Benešovsko – Ani během tohoto víkendu nebude v obcích na Benešovsku nouze o plesy. Již v pátek 26. ledna si zatančí a pobaví zájemci třeba v Neveklově, Jankově a Dolních Kralovicích. Následně v sobotu 27. ledna bude připraven ples v Budeníně u Votic.

21.1.2018

OBRAZEM: Vranovští myslivci tancovali poosmadvacáté

Vranov - Celkově už osmadvacátý ples připravili v sobotu 20. ledna nejen pro příznivce lovu členové Mysliveckého spolku Daněk Vranov.

20.1.2018

OBRAZEM: Na benešovském Karlově se radovali maturanti z OA Vlašim

Benešov - Maturitní ples Obchodní akademie Vlašim se konal v sobotu 20. ledna v Kulturním domě Karlov. Při večeru na téma Superhrdinové, se na parketu bavili studenti tří maturitních tříd. K tanci jim hrála vlašimská formace Unisono, večerem provázel moderátor a kantor OA Vlašim Tomáš Lichtenberg.

19.1.2018

OBRAZEM: Maturitní ples SPŠ Vlašim

Benešov - V Kulturním domě KD Karlov se v pátek 19. ledna konal maturitní ples studentů SPŠ Vlašim. K tanci a poslechu jim hrála kapela Unisono.

19.1.2018

Sokolské i hasičské plesy rozvíří zábavu po okrese

Benešovsko – O zábavu nebude v sobotu 20. ledna nouze. Na programu je nesčetně plesů, které pořádají různé obecní spolky jako jsou dobrovolní hasiči či Sokolové. Samozřejmostí všech veselí bude nejen živá muzika, ale také bohatá tombola se zajímavými výhrami.

17.1.2018

Upálení na hranici si vyzkoušeli amatérští herci při natáčení

Benešov /FOTOGALERIE/ - Natáčení další upoutávky na knihu od Zuzany Koubkové připravili nadšenci v okolí Benešova při volebním víkendu. V prostorách hradní tvrze, která vznikla teprve před pár lety, i tak ale evokuje pravý středověk, odehráli amatérští herci všechny připravené scény z historické detektivky. Rozhodně se při filmování nenudili.

16.1.2018

Vlašimskou premiéru odehrají dámy z Kalabis Quintetu na zámku

Vlašim – Muzeum Podblanicka připravilo na čtvrtek koncert dechového kvinteta Kalabis Quintet. 

14.1.2018

Ples v Sázavě byl ve znamení první republiky

Sázava /FOTOGALERIE/ - Reprezentační květinový ples města Sázavy se konal v sobotu 13. ledna. Návštěvníky plesu přivítala v sále Společenského domu krásná květinová výzdoba. Celá akce se nesla tematicky v duchu první republiky, a proto zde byla většina účastníků v dobových kostýmech.

13.1.2018

OBRAZEM: Taneční parket byl při benešovském plese obsazený

Benešov - Ples Benešova roztančil v pátek 12. ledna Kulturní dům Karlov. Na parketě zazářila nejen Dana Batulková a Jan Onder, ale také samotní návštěvníci plesu. Hudební část programu i doprovod k tanci zajistil výborný Horváth Band. V závěru večera bylo připraveno vystoupení Miro Žbirky.

11.1.2018

Jan Onder bude na plese Benešova nejen tančit

Benešov – Kulturní dům Karlov hostí v pátek 12. ledna Ples Benešova. Od 20 hodin se zde mimo jiné představí Horváth Band, Taneční škola Salta, finalistka poslední řady Stardance Veronika Lálová nebo Miro Žbirka se svojí kapelou. Celý ples budou moderovat Dana Batulková a Jan Onder, kteří také zatančí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT