VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.4.2018

Festival Jeden svět v okrese zakončí čtyři filmy

Benešov – Festival Jeden svět se v sobotu 14. dubna rozloučí se svými příznivci na Benešovsku čtyřmi filmy. Prostřednictvím snímku Mečiar, který bude uveden od 15 hodin v benešovském Domově seniorů, se přítomní seznámí s životem bývalého slovenského premiéra.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

7.4.2018

Jan Vančura zpíval s Plavci pro sázavské publikum

Sázava /FOTOGALERIE/ - Jan Vančura a Plavci vystoupili v pátek 6. dubna v sázavském kulturním domě. Z jeviště zazněl výběr z více než padesátileté tvorby této skupiny. Nechyběly hity jako Vysočina, Modrý měsíc nebo Pole s bavlnou. Zazněl i legendární recitativ Balíček karet. Při písničce 500 mil doprovázelo Jana Vančuru sborem celé, slušně zaplněné, hlediště.

3.4.2018

Antonín Krch představuje na hradě obrazy

Týnec nad Sázavou - Vernisáží začala v týneckém muzeu na středověkém hradě výstava obrazů Antonína Krcha. Ten představuje nejen svou starší a novější tvorbu, ale také své zaměření na malbu abstraktních květů a zvířat. Výstava je přístupná do 13. května.

1.4.2018

OBRAZEM: Na hradě v Týnci si připomínali velikonoční tradice

Týnec nad Sázavou – Velikonoce na hradě. Právě tak se jmenovala už tradiční akce spojená s jarními svátky. Konala se v neděli 1. dubna v areálu hradu, v jeho věži i v muzeu.

31.3.2018

OBRAZEM: V Sázavě si užili maškarní ples

Sázava - V pořadí již čtvrtý maškarní ples se konal 30. března v Sázavě. Do sálu místního Společenského domu si našly cestu přes tři stovky účastníků plesu, a to v drtivé většině v maskách.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

18.3.2018

OBRAZEM: Týnečtí sportovní rybáři lovili tentokrát na parketu

Týnec nad Sázavou - Stovky tanečníků přilákal do velkého sálu kulturního domu další ples týneckých sportovních rybářů. 

16.3.2018

Malířka Petra Haplová vystavuje v Benešově poprvé

Benešov – V elipse spí lev je hravý název výstavy malířky Petry Haplové, kterou v těchto dnech hostí benešovská Městská výstavní síň na Malém náměstí. Potrvá do 30. března a zájemci si ji mohou prohlédnout každý všední den od 8 do 18 hodin, v sobotu pak od 8 do 12 hodin.

16.3.2018

KRÁTCE: Světový den vody oslaví u Švihova

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

AKTUALIZOVÁNO
12.3.2018

Hudební pořad zrušili. Benešovská knihovna zve na křest knihy

Benešov - Městská knihovna Benešov si pro tento týden připravila dvě zajímavé akce. Bohužel kvůli nemoci jednoho z účastníků událostí, byla zrušena první akce, a to hudební poslechový pořad s Jiřím Černým. Ten se měl konat ve středu 14. března od 18 hodin v audiovizuálním oddělení. 

11.3.2018

OBRAZEM: Olga Šípková a Marek Dědík zatančili na votickém plese

Votice - Ples města Votice navštívily v sobotu 10. března známé taneční hvězdy. Do votické Sokolovny přijeli Olga Šípková a Marek Dědík, aby zatančili a zájemce naučili několik tanečních kroků.

10.3.2018

Režisér Jaroslav Hanuš nemá rád esemesky a raději mluví

Čerčany - Režisér Jaroslav Hanuš je už čtyři roky zastupitelem Čerčan. A také jejich radním. Nemá sice striktně dáno, že je radním pro kulturu, ale právě kulturou se zabývá celý profesní život. A tak se po zvolení vrhl do poklidné „hladiny malého čerčanského rybníčku“ a vyvolal v něm pořádné kulturní vlnobití.

10.3.2018

Sborové „ahoj“ přivítalo Pavla Žalmana Lohonku

Sázava - Koncert známého písničkáře se konal v pátek 9. března v Sázavě. Naplněný kulturní dům svědčil o tom, že jeho tvorba je stále populární. Od roku 1969 působil jako vůdčí osobnost v souborech Minnesengři, Nezmaři, Stopa a to až do roku 1992, kdy založil vlastní skupinu Žalman & spol. Spolu s Pavlem Lohonkou v ní vystupují Michaela Hálková, Petr Novotný a Petr Havrda.

7.3.2018

KRÁTCE: Olga Šípková a Marek Dědík zatancují na votickém plese

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí na Benešovsku.

5.3.2018

KRÁTCE: V klášteře se pobaví nad starými fotkami Votic

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí na Benešovsku.

4.3.2018

OBRAZEM: O vítězi hlavní ceny tomboly rozhodla čára

Přestavlky - Další z hodně dlouhé řady svých maškarních plesů připravili pro příznivce tance fotbalisté TJ Sokol Přestavlky u Čerčan. 

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

2.3.2018

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

2.3.2018

Divadelní soubor Voživot bude mít ve Voticích premiéru

Votice – Krysí dům, detektivní drama z Anglie 30. let, přiveze v sobotu 3. března do votického kina amatérský divadelní soubor Voživot z Mladé Vožice. Autorskou detektivku plnou napětí, záhadných vražd a dědictví chtivých manželek zde sehrají od 19 hodin.

1.3.2018

Chovanci z Tloskova nastudovali pohybové kreace

Tloskov - Ve své rodné zemi vede Francouz Serge Ambert projekty s mentálně postiženými lidmi už od roku 2007. Vůbec poprvé tento tanečník a choreograf přenesl své dovednosti a nápady také do České republiky.

1.3.2018

KRÁTCE: Děti mají v Benešově karneval

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí na Benešovsku.

26.2.2018

Koncert ve funkční prádelně se uskutečnil celosvětově poprvé ve Vlašimi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Koncert vážné hudby rozezněl vlašimskou Prádelnu Kyselý v neděli 25. února od 17 hodin. Podle pořadatele, tedy ředitele firmy, se z největší pravděpodobností odehrál takovýto koncert ve funkční prádelně celosvětově poprvé. Není se proto čemu divit, že místa pro publikum byla obsazená do posledního.

24.2.2018

OBRAZEM: Studenti ISŠT Benešov oslavili zakončení studia

Benešov - Absolventský ples benešovské Integrované střední školy technické si mohli užít ti, kteří dorazili večer v pátek 23. února do Kulturního centra Karlov v Benešově. 

23.2.2018

Adéla Gondíková a Jiří Langmajer zazáří v Benešově

Benešov – Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo, inteligentní humor a originální zápletka. To jsou hlavní klady divadelní hry Ani za milion!, kterou v pondělí uvede v benešovském Městském divadle Na Poště pražské Divadlo v Rytířské.

23.2.2018

Vlašimská prádelna se promění v koncertní síň

Vlašim - Koncert vážné hudby rozezní prostory vlašimské prádelny v neděli od 17 hodin. Netradiční akce se ve Vlašimi uskuteční díky úzké spolupráci české Akademie komorní hudby a německé nadace Villa Musica.

22.2.2018

S Deníkem za zábavou? Přečtěte si náš přehled

Benešovsko - Přečtěte si pozvánky na zajímavé události v regionu.

22.2.2018

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

21.2.2018

Tři umělkyně vzdají ve Vlašimi hold Emě Destinnové

Vlašim – Mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová, klavíristka Ladislava Vondráčková a herečka Barbora Šporclová Kodetová vystoupí dnes ve vlašimském zámku. Hudebně literární pořad s názvem Královna zpěvu Ema Destinnová začíná v 19 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT