VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.6.2018

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

18.6.2018

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníků

Milovice /FOTOGALERIE/ - Na bývalém vojenském letišti Boží dar v Milovicích se 15. až 17. června konal tradiční festival Votvírák, kterým oficiálně začíná letošní festivalová sezóna.

18.6.2018

Poslední Habsburky představuje na Konopišti Jindřich Forejt

Konopiště /FOTOGALERIE/ - Nedaleko Benešova na zámku Konopiště jsou i letos tradičně připraveny speciální expozice. V letošním roce se jako téma Karel I., pro speciální prohlídku zámkem, je to pak F. F. D’Este a jeho potomci. Prohlídkou návštěvníky provází kurátor výstavy Jindřich Forejt.

15.6.2018

Votvírák se rozjel jako parní válec

Milovice - Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar.

15.6.2018

EX 05: scházeli se v podzemí a zakončí to v Loděnici

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ - Ta místnost je snad úplně stejná jako někdy před deseti lety. Tehdy jsem tam zavítal, fotil, poslouchal. Stejně jako tuhle. V pondělí.

15.6.2018

Do Loděnice míří k unikátnímu koncertu fanoušci EX 05

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Areál Loděnice zažije v sobotním večeru a v noci koncert, který tu dlouho nebyl. Večer bude věnován Jiřímu Rákosníkovi a jeho kamarádům hudebníkům. Rákosník vloni slavil šedesátiny a jeho přáním bylo uspořádat koncert, kde by se na pódiu vystřídali všichni hudebníci, kteří s ním kdy hráli. Rákosník působil v kapelách Daniels, Horizont a samozřejmě v EX 05, kterou zná každý v regionu.

14.6.2018

Chinaski, Mig 21 i Jaroslav Uhlíř. Votvírák zahajuje festivalovou sezonu

Milovice - Letošní multižánrový Votvírák otevře festivalovou sezónu v pátek ve 14 hodin. Postarají se o to poděbradští Sendwitch. Hrát se bude až do nedělních ranních hodin tradičně na bývalém letišti Boží Dar.

12.6.2018

Blaníci odehráli premiéru Švestky na zámku

Louňovice pod Blaníkem - Známou divadelní hru Švestka z repertoáru Divadla Járy Cimrmana mohli diváci zhlédnout v sobotu 9. června v zámku v Louňovicích pod Blaníkem.

10.6.2018

Mažoretky déšť zastavil, fanynkám Pavla Callty nevadil vůbec

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tolik zahrádkáři a zemědělci vzývaný déšť přišel v neděli odpoledne i do Kolína, bohužel z něj neměli radost fanoušci a organizátoři právě vrcholícího hudebního festivalu Kmochův Kolín.

10.6.2018

OBRAZEM: Sázavské podzámčí ožilo hudbou

Sázava - V pořadí už osmý festival sázavských hudebníků Stodola vest, připravila v druhém červnovém víkendu společnost Jiná vesta ve spolupráci s městem Sázava. V bývalé panské stodole a podzámčí se představilo celkem čtrnáct kapel a tři písničkáři.

10.6.2018

Sobota na Kmochově Kolínu byla pestrá, vrcholem se stal koncert Václava Neckáře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněné Karlovo náměstí po osvěžujícím dešti sledovalo se zatajeným dechem devadesátiminutový koncert nestora české muziky Václava Neckáře s doprovodem nejen jeho domovské kapely Bacily, ale i smyčcového kvarteta.

9.6.2018

Rozpálenými kolínskými ulicemi pochodovaly mažoretky a dechové orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvacet jedna skupin mažoretek a sedmnáct orchestrů z tuzemska i zahraniční se vydaly dvě hodiny po poledni z kolínského Vodního světa na tradiční průvod městem, jeden z vrcholů hudebního festivalu Kmochův Kolín.

9.6.2018

Děti s rodiči bavil Jaroslav Uhlíř, běžci startovali od Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jako první v sobotním nabitém hudebním programu letošního festivalu Kmochův Kolín vystoupil na Karlově náměstí zpěvák, skladatel a klavírista Jaroslav Uhlíř, který především nejmladší publikum pobavil nesmrtelnými písničkami z autorské dílny Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř. Nejen jejich Dělání či Není nutno si zpívali úplně všichni a jekotem a potleskem si vyžádali ještě přídavek. 

9.6.2018

Spojené orchestry, Tomáš Klus a dechovkový metal nadchly davy fanoušků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Až v časných ranních sobotních hodinách skončil první den letošního již 55. ročníku hudebního festivalu Kmochův Kolín.

8.6.2018

Festival Bach for All opět v Praze

Praha – Hlavním městem se 17. června opět rozezní skladby Johanna Sebastiana Bacha v rámci festivalu Bach for All. Nejznámější světová díla i méně známé kompozice zahrají přední umělci  v podání, které se maximálně přiblíží veřejnosti.

7.6.2018

Jedenáctý Mezinárodní hudební festival Kutná Hora je za polovinou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018 se ve středu uskutečnily dva koncerty. Oba zněly kostelem svatého Jana Nepomuckého. Na posluchače čekala nejprve světová premiéra skladby současného českého skladatele Martina Smolky, v pozdních nočních hodinách poté projekt houslistky a zpěvačky Gabriely Vermelho.

6.6.2018

Kmochův Kolín startuje. Vystoupí Václav Neckář, Jaroslav Uhlíř i Tomáš Klus

Kolín – Startuje mezinárodní festival dechových hudeb Kmochův Kolín. Letos je polojubilejní – pětapadesátý. Začne již ve čtvrtek procházkou se starostou a malým koncertem na Kmochově ostrově, pokračovat bude tradičně až do neděle. 

5.6.2018

Marika Singers se těší na skvělé vlašimské publikum

Vlašim – V pátek 8. června vystoupí na nádvoří vlašimského zámku v rámci Muzejní noci početná vokální skupina Marika Singers z Roztok u Prahy. Přibližně osmdesátiminutový, stylově pestrý koncert začíná v 19 hodin. Posluchači se mohou těšit jak na skladby sborové, tak na pár písniček v podání pánského kvinteta Voices. Vstup je zdarma.

4.6.2018

Festival přivedl do Čech hvězdné hudebníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Klasické hudbě, za kterou přijíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, patří tento týden Kutná Hora. Pod záštitou Livie Klausové a Města Kutná Hora se koná Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018, který tam jako každoročně přivedl hudebníky zvučných jmen.

3.6.2018

OBRAZEM: Týnec nad Sázavou ožil muzejní nocí

Týnec nad Sázavou - Návštěvníci všech věkových kategorií si přišli na své na sobotní muzejní noc v Týnci nad Sázavou. Celkem jich přišlo kolem 140.

29.5.2018

OBRAZEM: Klienti si pobrukovali filmové melodie

Kladruby – Ticho, jak známo, léčí, ale hudba, jako terapie také není k zahození. Právě proto v kinosálu Rehabilitačního ústavu Kladruby vystoupila se sérií písní ze známých českých i zahraničních filmů zpěvačka Kateřina Ševidová. Na klávesy ji doprovodil kapelník formace Profil, Zdeněk Kopecký.

27.5.2018

OBRAZEM: Koncert zaplnil klášterní zahradu

Sázava - V areálu sázavského kláštera se v sobotu 26. května konal již tradiční, v pořadí 11. Sázavský koncert. 

27.5.2018

OBRAZEM: V sázavské sokolovně se tančilo

Sázava - Své umění předvedly v sobotu 26. května tanečnice z TJ Kavalier v Sázavě. Pod vedením Lenky Jeništové zatančily v místní sokolovně program orientálních tanců.

23.5.2018

Neřež pokřtí své nové album v sobotu v Sázavském klášteře

Sázava - 20 let Neřež je název alba, které na dvou CD mapuje dvě desetiletí této legendární kapely. Kromě lety prověřených hitů ale přináší také nové písničky, na nichž se podílely i zpěvačky Marie Rottrová a Lucia Šoralová. Nahrávka bude pokřtěna v sobotu 26. května na velkém koncertu v Sázavském klášteře. Více již v rozhovoru se spoluzakladatelem skupiny, zpěvákem a kytaristou Zdeňkem Vřešťálem.

22.5.2018

Komici z improvizační show Partička pobavili diváky ve Voticích

Votice /FOTOGALERIE/ - Známí herci z improvizační show Partička zavítali v pondělí 21. května do Votic, aby svým nezaměnitelným humorem pobavili přítomné diváky.

21.5.2018

Malí umělci vystoupí při celorepublikových oslavách

Benešovsko - Druhý ročník celostátního hapenningu základních uměleckých škol, nazvaný ZUŠ Open, rozvíří zábavu ve čtvrtek 24. května také na Benešovsku. Nadané děti vystoupí hned ve čtyřech okresních městech, a to v Čerčanech, Benešově, Vlašimi a Voticích.

20.5.2018

OBRAZEM: Bar Na Koupáku ve Vlašimi ožil hudbou

Vlašim - Na Koupáku ve Vlašimi to pět žije. V sobotu 19. května večer si mohli příznivci užít hned dvě vystoupení. První se představila acoustic-psychedelic skupina Kolben Dechber band, následně rocková kapela Krausberry.

18.5.2018

KRÁTCE: Legendy devadesátek roztančí páteční večer

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

17.5.2018

FOTO: Dílo mistra reklamy ukazují na náměstí

Benešov - Miloš Slovák: Grafický design firmy Baťa. Tak se jmenuje venkovní výstava benešovského Muzea umění a designu, kterou mohou zájemci zhlédnout na Masarykově náměstí v Benešově až do 31. května.

13.5.2018

OBRAZEM: Milovníci tance zaplnili benešovský zimní stadion

Benešov - Milovníci tance se sešli v sobotu 12. května na Zimním stadionu v Benešově, aby se stali součástí největší taneční show E-motion a také společně oslavili desáté narozeniny taneční skupiny Dancing Crackers.

1.5.2018

OBRAZEM: Počasí vlašimským Májovým slavnostem opět přálo

Vlašim – Tisíce lidí vzaly doslova útokem rozlehlý zámecký park ve Vlašimi. Důvod měli jediný – chtěli se dobře bavit. Zábavu jim poskytl další ročník Májových slavností. Na nádvoří zámku hrála Sebranka, hlavní pódium patřilo kapelám Mirai, Žlutý pes a jako vrchol akce kapela Olympic. A jak zdůraznil při krátkém proslovu starosta Vlašimi Luděk Jeništa, počasí se, už určitě po dvaadvacáté, vydařilo.

13.4.2018

Festival Jeden svět v okrese zakončí čtyři filmy

Benešov – Festival Jeden svět se v sobotu 14. dubna rozloučí se svými příznivci na Benešovsku čtyřmi filmy. Prostřednictvím snímku Mečiar, který bude uveden od 15 hodin v benešovském Domově seniorů, se přítomní seznámí s životem bývalého slovenského premiéra.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

7.4.2018

Jan Vančura zpíval s Plavci pro sázavské publikum

Sázava /FOTOGALERIE/ - Jan Vančura a Plavci vystoupili v pátek 6. dubna v sázavském kulturním domě. Z jeviště zazněl výběr z více než padesátileté tvorby této skupiny. Nechyběly hity jako Vysočina, Modrý měsíc nebo Pole s bavlnou. Zazněl i legendární recitativ Balíček karet. Při písničce 500 mil doprovázelo Jana Vančuru sborem celé, slušně zaplněné, hlediště.

3.4.2018

Antonín Krch představuje na hradě obrazy

Týnec nad Sázavou - Vernisáží začala v týneckém muzeu na středověkém hradě výstava obrazů Antonína Krcha. Ten představuje nejen svou starší a novější tvorbu, ale také své zaměření na malbu abstraktních květů a zvířat. Výstava je přístupná do 13. května.

1.4.2018

OBRAZEM: Na hradě v Týnci si připomínali velikonoční tradice

Týnec nad Sázavou – Velikonoce na hradě. Právě tak se jmenovala už tradiční akce spojená s jarními svátky. Konala se v neděli 1. dubna v areálu hradu, v jeho věži i v muzeu.

31.3.2018

OBRAZEM: V Sázavě si užili maškarní ples

Sázava - V pořadí již čtvrtý maškarní ples se konal 30. března v Sázavě. Do sálu místního Společenského domu si našly cestu přes tři stovky účastníků plesu, a to v drtivé většině v maskách.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

18.3.2018

OBRAZEM: Týnečtí sportovní rybáři lovili tentokrát na parketu

Týnec nad Sázavou - Stovky tanečníků přilákal do velkého sálu kulturního domu další ples týneckých sportovních rybářů. 

16.3.2018

Malířka Petra Haplová vystavuje v Benešově poprvé

Benešov – V elipse spí lev je hravý název výstavy malířky Petry Haplové, kterou v těchto dnech hostí benešovská Městská výstavní síň na Malém náměstí. Potrvá do 30. března a zájemci si ji mohou prohlédnout každý všední den od 8 do 18 hodin, v sobotu pak od 8 do 12 hodin.

16.3.2018

KRÁTCE: Světový den vody oslaví u Švihova

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

AKTUALIZOVÁNO
12.3.2018

Hudební pořad zrušili. Benešovská knihovna zve na křest knihy

Benešov - Městská knihovna Benešov si pro tento týden připravila dvě zajímavé akce. Bohužel kvůli nemoci jednoho z účastníků událostí, byla zrušena první akce, a to hudební poslechový pořad s Jiřím Černým. Ten se měl konat ve středu 14. března od 18 hodin v audiovizuálním oddělení. 

11.3.2018

OBRAZEM: Olga Šípková a Marek Dědík zatančili na votickém plese

Votice - Ples města Votice navštívily v sobotu 10. března známé taneční hvězdy. Do votické Sokolovny přijeli Olga Šípková a Marek Dědík, aby zatančili a zájemce naučili několik tanečních kroků.

10.3.2018

Režisér Jaroslav Hanuš nemá rád esemesky a raději mluví

Čerčany - Režisér Jaroslav Hanuš je už čtyři roky zastupitelem Čerčan. A také jejich radním. Nemá sice striktně dáno, že je radním pro kulturu, ale právě kulturou se zabývá celý profesní život. A tak se po zvolení vrhl do poklidné „hladiny malého čerčanského rybníčku“ a vyvolal v něm pořádné kulturní vlnobití.

10.3.2018

Sborové „ahoj“ přivítalo Pavla Žalmana Lohonku

Sázava - Koncert známého písničkáře se konal v pátek 9. března v Sázavě. Naplněný kulturní dům svědčil o tom, že jeho tvorba je stále populární. Od roku 1969 působil jako vůdčí osobnost v souborech Minnesengři, Nezmaři, Stopa a to až do roku 1992, kdy založil vlastní skupinu Žalman & spol. Spolu s Pavlem Lohonkou v ní vystupují Michaela Hálková, Petr Novotný a Petr Havrda.

7.3.2018

KRÁTCE: Olga Šípková a Marek Dědík zatancují na votickém plese

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí na Benešovsku.

5.3.2018

KRÁTCE: V klášteře se pobaví nad starými fotkami Votic

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí na Benešovsku.

4.3.2018

OBRAZEM: O vítězi hlavní ceny tomboly rozhodla čára

Přestavlky - Další z hodně dlouhé řady svých maškarních plesů připravili pro příznivce tance fotbalisté TJ Sokol Přestavlky u Čerčan. 

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT