„Vzhledem k tomu, že se ze získaných kamerových záznamů, ani ze svědeckých výpovědí nepodařilo ustanovit osobu, která by požár, ať už z nedbalosti nebo úmyslně založila, byl případ ze strany benešovských kriminalistů odložen,“ potvrdila v úterý 11. června 2024 policejní mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že celková škoda byla vyčíslena na více než 230 milionů korun.

Benešovským kriminalistům se v průběhu vyšetřování, kdy už podle zprávy vyšetřovatele hasičů bylo zřejmé, že oheň nevznikl kvůli technické závadě podařilo několik dílčích úspěchů. Jedním z nich bylo to, že z datového úložiště dokázali získat ještě několik kamerových záznamů. V souvislosti s tím pak vyslechli několik osob, které se na kamerových záběrech v době kolem vzniku požáru pohybovali.

„Hledali jsme pět žen, které mohly být důležitými svědkyněmi. Všechny se po zveřejnění fotografií policistům samy ozvaly a policisté je vyslechli. Podařilo se získat ještě část dalších záběrů, kde se na schodišti pohybují dva chlapci,“ sdělovala 5. října 2023 mluvčí.

Požár OD Hvězda v Benešově vypukl 14. listopadu 2022 ve čtvrt na pět odpoledne. | Video: Zdeněk Kellner

Připomněla, že stejně tak, jako již vyslechnuté ženy, by chlapci mohli být pro policisty důležitými svědky a poskytnout případné důležité svědectví nebo informace, které by mohly pomoci s objasněním vzniku požáru.

Ale ani to nakonec ke zjištění konkrétního pachatele nevedlo.

Požár Obchodního domu Hvězda v centru Benešova vypukl 14. listopadu 2022. Při incidentu se také zranilo několik lidí. Jak potvrdila mluvčí středočeských zdravotnických záchranářů Monika Nováková, její kolegové ze ZZS Benešov ošetřili také dvě ženy, ale nebylo nezbytné je převézt do nemocnice. Ošetřen byl také jeden ze zasahujících hasičů který utrpěl povrchovou popáleninu ruky.