Ve Vlašimi jsou vidět změny k lepšímu. Rytíři už opustili roli sparring partnera a v okrese pozměnili zavedené pořádky. V první polovině se nacházeli v tabulce před regionálním rivalem z Benešova, který má nyní stejně bodů a je lepší pouze o skóre.

Vlašim měla parádní start, ze čtyř utkání vyhrála tři, nicméně poté její výkony šly dolů. Jediným světlejším okamžikem bylo derby v Benešově, ve které rivala přehrála, když všechny góly dala z přesilovek. Nyní má 15 bodů, přesto jsou v klubu spíš zklamáni.

Vlašim doma pozdě dotahovala náskok proti Královu Dvoru
Video, foto: Vzpoura Rytířů přišla pozdě. Králův Dvůr těsný náskok uhlídal

„Objektivně je třeba vidět, že nám ve většině utkání chybělo pět, šest klíčových hráčů. Takový počet absencí by negativně poznamenal jakýkoliv klub krajské ligy. V některých utkáních jsem ale postrádal bojovnost a touhu po vítězství, a to se nedá omluvit. A v neposlední řadě mnoho hráčů polevilo v tréninkové morálce,“ vyjmenoval hlavní příčiny pro klubový web předseda Rytířů a hrající brankář Michal Holánek. Problémy chce řešit interně v rámci kabiny.

I tak ale věří, že v silách Rytířů je uhrát play-off. „Jsem totiž přesvědčen, že tým má potenciál hrát daleko lépe, a ještě je čas to dokázat. Potenciál týmu nám ukázalo hned první kolo ve Velkých Popovicích, ke kterému jsme přijeli téměř kompletní a po měsíci intenzivních tréninků, a předvedli jsme výborný výkon. Stavět lze také na výkonu z derby s Benešovem,“ podotkl předseda klubu.

Kapitán vlašimských hokejistů Dominik Florián.
Výhra v derby? Nádherný pocit! Tahle výhra znamená strašně moc, řekl Florián

I proto zůstávají ambice Rytířů stejné jako před sezonou, tudíž se dostat do play-off. „Chceme do něj postoupit a být v něm konkurenceschopní každému soupeři,“prohlásil Holánek. Vlašim je po jedenácti odehraných zápasech ve skupině Jih čtvrtá. Na kontě má pět výher a šest porážek.