Zajíc inkriminovaný střet viděl na vlastní oči, pak si ho ještě přehrál. Jasno měl ale jako bývalý hráč, v jehož době byly podobné střety obvyklé, hned. „Dřív to někteří hráči zneužívali a simulovali. Tady se ale Sikora rozjel z půlky hřiště a opravdu věděl, co dělá. Džegra sice trefil ramenem, ale tady je mnohem důležitější energie, s jakou do střetu šel. To už rozhodčí neposuzují a byla obrovská,“ říká Zajíc a dodává, že za něj jde o jasné vražení na hrazení. "Řeči okolo jsou zbytečné."

Kdo si uvědomuje, jak je hokej rychlá hra, dá bývalému borci Kladna, Pardubic nebo německého Essenu zapravdu. Že hráč rozjetý jako Marek Sikora připomíná v tu chvíli rozjetý obrněný transportér. Sám Jaromír Jágr přiznal, že na střet nebyl připravený. I proto, že v NHL se už podobné nárazy na mantinel podle jeho slov netolerují. Nicméně naznačil, že by i tvůrci „českých“ pravidel měli zohlednit na prvním místě ochranu zdraví hráčů. „Příště nemusí jet pro zraněného nosítka, ale frajeři s rakví,“ říká česká legenda, která při pádu na zem ztratila vědomí, přisedla si zraněnou nohu, a kdo ví, zda se ještě v téhle sezoně na led vrátí.

A to je největší škoda. Jágr po návratu z Calgary plnil stadiony, teď je zase poloprázdno. Na Kladno nedorazily na první kolo play off s Prostějovem ani tři tisíce, byť na vině jsou i jarní prázdniny.

„Už proto bych hráče chránil a zvlášť takové jako je Jarda. Když hraje, přijde pět tisíc, kdy ne, tak tisícovka. Tohle neplatí jen pro kladenský zimák,“ hromuje Josef Zajíc.