JESENICE – VLAŠIM 2:5

Do zápasu vstupovali domácí jako mírný favorit, ale Rytíři dokázali s jesenickými držet krok a vytvořili si několik slibných šancí. V polovině třetiny nabídl Mahel Vlašimi první přesilovku, kterou po 22 vteřinách ukončil po souhře s Duškem Kočí. Jeseničtí měli s vlašimskou hrou problémy, a tak po minutě sehráli hosté další přesilovou hru. Její nevyužití nemuselo Vlašim mrzet, protože hned vzápětí putoval na trestnou další hráč a tentokrát již Rytíři trestali. Po Jaegerově střele vznikl zmatek v brankovišti a volný kotouč zametl do brány Dušek. Zaskočeným domácím se nedařilo a toho využila Vlašim k navýšení vedení. Nejprve zlikvidoval Příhoda dvě bekhendové střely Herwiga a ten poté kotouč zpoza brány přihrál Burdovi, který se trefil do šibenice - 0:3.

Zkraje druhé třetiny dostali hosté i za pomoci další početní výhody domácí pod tlak, díky čemuž se ve 25. minutě radovala ze čtvrtého gólu. Jaeger z rohu přihrál na Duška a ten spolu s Kočím zmátli obranu i s gólmanem a Dušek zakončil do poloprázdné klece. Čtyřgólové manko svázalo Jesenickým ruce a další pohroma pro domácí přišla vzápětí, když se Jaegerovi podařilo v oslabení obrat Voháňku na modré o kotouč a střelou pod vyrážečku upravil na 0:5. Domácím skoro nic nevycházelo, a tak se v dalším oslabení podařilo Herwigovi s Burdou dostat do úniku 2 na 1 a druhý jmenovaný nastřelil tyč. V poslední minutě druhé třetiny vypíchl Michal Kakos kotouč a ujížděl na Příhodu. Byl zahákovaný, ale nařízené trestné střílení neproměnil.

Jesenice zbraně nesložila a díky využité přesilové hře na začátku třetí třetiny snížila Novákem na 1:5. Vlašim se nikam netlačila a stačilo jí narušovat domácí rozehrávku. I přesto byl blízko gólu Teubner, jehož střela z kruhu již padala za Holánkova záda, ale Dušek ji na poslední chvíli odpálil ze vzduchu mimo bránu. S ubývajícím časem začínaly na ledě plát emoce a o drobné šarvátky nebyla nouze. V 55. minutě protečoval Novák puk na Romana Formánka, který v úniku bekhendovou střelou pod břevno korigoval na konečných 2:5. Minutu před koncem utkání sestřelil Kadeřávek čistě Matějku, což vedlo k další potyčce. Vlašimští si však konec utkání již pohlídali a odvezli si z ledu soupeře zaslouženě tři body.

„V prvních dvou třetinách jsme hráli velmi dobře, neudělali jsme vážnější chybu, a když už se soupeř vystřelil, tak to chytil náš brankář. Třetí třetina nás trochu mrzí. Více jsme hru otevřeli, ale šance neproměnili, naopak jsme dostali dva góly," našel kaňku na jinak dobré hře týmu vlašimský asistent trenéra Karel Dýcka mladší a dodal: „Jinak u nás vládne spokojenost. Kluci dvě třetiny dodržovali pokyny, které jsme si řekli. Ve třetí jsme málo stříleli a chtěli dohrát puky až do prázdné brány. A tak jsme místo navýšení skóre dvakrát zbytečně inkasovali. Máme ale tři cenné body ze hřiště soupeře, se kterým jsme vloni nevyhráli. Teď je potřeba potvrdil body doma s Rakovníkem."

Branky a nahrávky: 43. Novák (R. Formánek, Patera), 56. R. Formánek (Novák, Zemánek) – 10. Kočí (Dušek, Jaeger), 15. Dušek (Kočí, Jaeger), 18. Burda (Herwig), 25. Dušek (Kočí), 27. Jaeger. Rozhodčí: Hruška – Z. Karda, P. Karda. Vyloučení: 12:10. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 66. Třetiny: 0:3, 0:2, 2:0.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Michal Kakos, Vondráček, Horálek, V. Pessr, Gut, J. Pessr – Matějka, Martin Kakos, Slanina – Herwig, Burda, Veselka – Kočí, Dušek, Jaeger. Trenéři: Slabý, Dýcka ml.

Po dvou utkáních na ledě soupeřů se Rytíři opět představí před domácím publikem v sobotu 10. října od 17:30. Do Vlašimi přicestuje HC Rakovník.

TOMÁŠ VONDRÁČEK