Zápas s Rakovníkem jste parádně rozjeli, vedli již v 16. minutě 4:0. Bylo to i pro Vás překvapení, že to jde tak snadno proti třetímu celku soutěže?

Určitě jsme byli všichni překvapeni, jak se utkání vyvíjí. Očekávali jsme velmi těžký zápas, protože Rakovník patří dlouhodobě mezi nejlepší mužstva v soutěži a má velmi zkušený tým. Ale do zápasu jsme naskočili dobře, výborně jsme bruslili a napadali rozehrávku soupeře, z čehož pramenily jejich chyby, které jsme dokázali potrestat. Paradoxně nám však takový náskok uškodil, trochu jsme polevili v koncentraci a Rakovník se dokázal vrátit do zápasu.

Co se s mužstvem stalo, že již ve 31. minutě bylo vyrovnáno 4:4?

Asi jsme si mysleli, že už to půjde samo. Přestali jsme bruslit a dohrávat souboje. Měli jsme se možná trošku stáhnout, soustředit se více na defenzivu a čekat na brejky. Jsme ale spíše útočné mužstvo a bránit moc neumíme. Místo toho jsme začali hrát se soupeřem hokej nahoru dolu. Rakovník chodil do přečíslení, z čehož pramenily šance a naše fauly. Rakovník umí přesilovky perfektně, dvě z nich využil a bylo vyrovnáno.

Jak v tu chvíli působil na hráče kapitán Holánek?

Snažil jsem se kluky povzbudit a znovu nastartovat. Nebylo nic rozhodnuto, stav byl 4:4 a začínalo se prakticky od znova. Spolu s trenérem jsem kluky nabádal, aby jsme hru zjednodušili a vrátili se k poctivé práci z první třetiny. Myslím, že se to povedlo a utkání bylo vyrovnané až do konce.

Sice jste ještě dostal tým do vedení 5:4, ale to bylo z vaší strany vše, co se týče gólového menu. Hosté ještě do konce druhé třetiny vyrovnali a ve třetí rozhodli o tom, že jste po sedmi zápasech v základní hrací době prohráli. Nebylo na to strhnout výhru na vaši stranu?

Škoda, že jsme neudrželi vedení 5:4 do konce druhé třetiny a dostali gól pár sekund před druhou sirénou. Možná by utkání dopadlo jinak. Nicméně do třetí třetiny jsme vstoupili dobře a měli jsme pár šancí utkání rozhodnout. Ale bohužel jsme nic neproměnili a soupeř nás za to potrestal. Od desáté minuty byla hra hodně rozkouskovaná a hráli jsme pořád v oslabení. Nutno podotknout, že hlavní rozhodčí utkání a hlavně jeho závěr vůbec nezvládl. Hra v početní nevýhodě nám vzala hodně sil, Rakovník se dostal do vedení a my už neměli sílu na zvrat.

Dvakrát jste dostali góly v závěrech třetin – v první sedm vteřin před koncem, ve druhé osmnáct. Bylo to dáno nekoncentrovaností nebo čím?

Celou sezónu nám spíše nevycházejí začátky jednotlivých třetin. S Rakovníkem jsme nezvládli jejich závěry. V obou případech jsme prohráli vhazování, nebyli jsme důrazní v osobních soubojích, puk se dostal před bránu a soupeř ho z několika dorážek dostal do branky. Je to hokej, a to se prostě někdy stává.

Vy si ale na druhou stranu můžete říkat, že jste pro úspěch udělal vše, když jste s pěti gólů vstřelil dva a na dva nahrál …

Ale taky jsem byl asi u čtyřech inkasovaných. Hokej je týmový sport a nejdůležitější jsou tři body. Velmi nás mrzí, že jsme neudrželi čtyřbrankový náskok a poprvé v sezóně jsme doma ztratili všechny tři body.

Trenér Sládek říkal, že jste přišli o náskok nedisciplinovaností, chybami v obraně a fauly, po kterých následovala vyloučení. Z porážky, ale nedělá tragédii a bere jí jako poučení pro další zápasy. Souhlasíte s tímto názorem?

Tak určitě. Jsme velmi mladé, ještě nezkušené mužstvo a musíme si vzít ze zápasu ponaučení pro příště. Největší rozdíl mezi námi a Rakovníkem byl právě ve zkušenostech. Jejich starší hráči zachovali klid v rozhodujících fázích zápasu a skvěle zahráli přesilovky. Ale to všechno přijde až s věkem a dalšími odehranými minutami.

Když jsme u kouče Františka Sládka. Na začátku sezony se vám nedařilo, ale po jeho příchodu se mužstvo zvedlo a většinou jenom vyhrává. Co v týmu změnil, že mužstvo začalo šlapat?

Pan Sládek je přísný a náročný trenér. Ale umí nás i pochválit a správně vyhecovat. Po jeho příchodu se trenér zaměřil hodně na fyzičku a bruslení. První tréninky byly velmi náročné a měli jsme po nich všeho plné zuby. Ale pomohlo nám to. Cítíme se dobře fyzicky připravení a ještě jsme nenarazili na soupeře, který by nás přebruslil. Jak říká náš trenér, kdo lépe bruslí, ten neprohrává.

V sobotu čeká Benešov derby s Vlašimí, které je pro Vás obzvlášť pikantní, když za okresního rivala chytá Váš bratr Michal. Jak a od kdy probíhá hecování u Holánkových?

Je to docela vtipná situace. Sedíme spolu u oběda, za dvě hodiny nastupujeme proti sobě a oba chceme samozřejmě vyhrát. Ale nějaké zvláštní hecování neprobíhá. Už proti sobě budeme hrát poněkolikáté a bereme to s nadhledem. Horší je to spíše pro naše rodiče, protože nevědí komu mají fandit.

Vypisujete společně nějakou sázku?

Žádnou sázku nevypisujeme. Brácha je dobrý brankář a moc se mi na něj nedaří. Trénujeme spolu odmalička a je těžké ho ještě něčím překvapit. Jsem rád, že jsem ho při minulém derby konečně prostřelil a budu se snažit, aby v sobotu přibyly další góly.

V Benešově jste prohráli na nájezdy 4:5. Do sobotního derby budete vstupovat ze třetí pozice, naopak Rytíři bojují o play off. Výhoda by tedy měla být na vaší straně, protože když prohrajete, tak se relativně nic neděje, naopak porážka Vlašim oddálí od nejlepší osmičky. Jak se těšíte a vidíte z vašeho pohledu derby?

Je to derby a tam se veškeré rozdíly smazávají. Záleží, jak to komu sedne v danou chvíli. Vlašim je určitě pod větším tlakem, protože musí vyhrát, jinak můžou na play-off zapomenout. Všichni se na derby těšíme. Přijde hodně lidí a bude skvělá atmosféra. Jedeme si pro tři body.

Třetí místo po 17. kolech, to je asi víc než jste očekávali…

Kdyby nám někdo před začátkem soutěže řekl, že budeme pár kol před koncem základní části na třetím místě, považovali bychom jej za blázna. Ale vytvořila se v naší kabině super parta, všichni držíme spolu a hokej nás baví. Doufám, že nás smolná porážka s Rakovníkem nerozhodí, dohrajeme dobře konec soutěže a připravíme si dobrou výchozí pozici pro play-off. Těší nás, že jsme svými výkony přilákali na stadion i více lidí. Povzbuzování fanoušků nám pomáhá a hraje se nám líp než před poloprázdnými tribunami.

Přelomili jsme se do roku 2015. Co jste si do něj přál?

Nic zvláštního. Přál jsem si klasické štěstíčko a zdravíčko a ať se nám podaří zakončit sezónu nějakým hezkým úspěchem, když už jsme si jí tak pěkně rozehráli.