HC VHS Benešov – Česká Lípa 4:3


Hlavní hvězdou první třetiny se stal domácí kapitán Michal Kaňka, který za patnáct minut vstřelil hattrick. Nejprve v 17 vteřině dotlačil puk do sítě, podruhé se prosadil v přesilovce po pěkné individuální akci a obstřelením obránce a třetí gól přidal ve dvojnásobné převaze doklepnutím puku do prázdné brány po přihrávce Dvořáka. Přesto Benešovští neodcházeli do kabin ve vedení. Hostům stačili tři využité přesilové hry, když Šulc po přihrávce Šestáka a dvě dělovky od modré Mrkvičkou a Petrmichlem uzavřely stav po dvaceti minutách na 3:3.

Do druhé třetiny vystřídal nepříliš jistého Babku v domácí brance Malík a tah trenérům vyšel na podtrženou jedničku. Benešovský gólman zamknul svoji svatyni a už za svá záda puk nepustil ani když na něj najížděli osamocení Hubíček a Šulc. Ve stále otevřené partii měli šance i domácí (Kounovský, Peťovský), ale do sítě se trefil jen ve 26. minutě Macek, kterého branka nakonec rozhodla. A to ještě stejný hráč nastřelil tyč.

Ve třetí třetině se bojovalo o každý centimetr ledu. Hosté se snažili vyrovnat, ale Malík jim to nedovolil. Na druhé straně mohli definitivně rozhodnout Kaňka, který trefil gólmana a hlavně Dvořák. Ten po nabídce Jágra netrefil prázdnou branku, to samé se povedlo Kounovskému po chybě gólmana, ale z těžkého úhlu také nezacílil. Přesto domácí bojovností výhru uhájili. Kuriozitou zápasu bylo, že se ve třetí třetině nastoupivší Roman Verbík ihned ocitl v šanci, při které zlomil hokejku. Jinou ale neměl, a tak si jí předávali při střídáních od svého bratra Jakuba jako štafetový kolík.

Branky: 1. Kaňka (Kounovský), 11. Kaňka (Kounovský), 15. Kaňka (Dvořák), 26. Macek (Kouba) – 12. Šulc (Šesták), 16. Mrkvička (Tonar, Hubíček), 20. Petrmichl (Oliverius). Rozhodčí: Pražák. Vyloučení: 12 x 2 / 12 x 2 + Oliverius 10 minut. Využití: 2:3. Diváci: 300. Třetiny: 3:3, 1:0, 0:0.

HC VHS Benešov: Babka (21. Malík) – Macek, J. Verbík, Kocman, Kaňka, Kounovský – Zeman, Kosejk (41. R. Verbík), Dvořák, Jágr, Vacek – Dušek, Kouba, Holánek, Moravec, Peťovský.