HC VHS Vodní Lvi Benešov - NED Nymburk 1:0

Od úvodní buly se Vodní Lvi do Nymburka zakousli a hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Jeden útok za druhým se valil na branku Jaroslava Jágra, který byl ale vynikající a střely benešovských hráčů polapil. Hosté se jen sporadicky dostávali před benešovského brankáře Malíka a v největší šanci Krejčík přestřelil. Stejný hráč o chvíli později nekontrolovaně padl po souboji na mantinel a musel být odveden spoluhráči na lavičku. Ošklivý pád ale přežil naštěstí bez úhony a ve druhé třetině pokračoval ve hře.


Ve druhé části byl tlak Benešova ještě drtivější, ale obrovské šance zůstaly nevyužity. Brankář Jágr byl pro domácí tvrdým oříškem, o který si vylámaly zuby osamocení Novák, Kounovský i Holánek. Když už ho Moravec překonal zazvonil puk o tyč. Hosté opět hrozili jen sporadicky a vážněji prověřil Malíka jen Šimek a Nýčova beckhendová střela zamířila vedle.


Ve třetím dějství se začalo opatrněji a ani jedno mužstvo se nechtělo dopustit chyby. Přesto měl dvě obrovské příležitosti Radek Jágr, ale na svého jmenovce v brance Nymburka nevyzrál. Rozřešení tajenky nakonec přišlo v 53. minutě. Pešek si najel na přihrávku Jágra a švihem konečně rozjásal letošní největší návštěvu na benešovském stadionu. Závěr byl hektický, hosté odvolali brankáře, ale Malík trmu vrmu společně se spoluhráči vyřešil a na druhé straně netrefil Radek Jágr opuštěnou nymburskou svatyni. Přesto výhra zůstala v Benešově.


„Sportovní spravedlnost alespoň někdy existuje,“ oddechl si trenér Benešova Josef Kaisr a pokračoval v hodnocení zápasu: „Konečně jsme soupeře udolali, ale po hrozné námaze. Mužstvo bojovalo, dřelo a výhru si zasloužilo. Škoda jen zbytečně vyloučených v první třetině, které nám ubíraly zbytečně síly. I když si myslím, že na play off byl rozhodčí zbytečně přísný. Obával jsem se kondice, ale za volné dny jsme se dali dohromady, mužstvo podalo dobrý výkon, jen škoda neproměněných šancí.“


Branky: 53. Pešek (Jágr, Novák). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 8 x 2 + J. Verbík 10 minut – 9 x 2. Bez využití. Diváci: 700. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0.


HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Kocman, Kaňka, Kounovský – Pešek, Zeman, Novák, Holánek, R. Jágr – Košatka, R. Verbík, Peťovský, Vacek, Moravec.


NED Nymburk: J. Jágr – Šafář, Kaulfus, Martínek, Krejčík, Škaloud – Kříž, Vošmík, Dulovec, Kadeřábek, Toma – Sem, Dvořák, Turinský, Slaba, Šimek – Nýč, Vondrlík.


Odveta se hraje ve čtvrtek od 18 hodin na nymburském ledě.